Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jakou zvolit rozvodnici pro 1f elektroměr + 2 sazby?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou zvolit rozvodnici pro 1f elektroměr + 2 sazby?  (Přečteno 13050 krát)
Honza Fenik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 23.04.2009, 15:48 »

Studuji vysokou školu elektrotechnic kou a kamarád mi nabídl práci na rekonstrukci jeho bytu.
Vše je navrženo a schváleno elektrikářem.
Jen jsem se zapomněl zeptat na rozvodnici na chodbu, ve které bude jeden 1f elektroměr + 2 sazby (HDO atd..).
Chtěl jsem vás poprosit o návrhy na typ rozvodnice.
Nejlépe od firmy Moeller (mám od nich zatim vše).
Ale i jiné typy beru.



#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.04.2009, 20:47 »

Jen pro upřesnění :

Vše je navrženo a schváleno elektrikářem.

Tomuto postupu nerozumím. Kdo je myšlen tím "elektrikářem" ?  ??
Navrhuje projektant a jím navrhované řešení "schvaluje" maximálně investor.  Fackovaci


Jen jsem se zapomněl zeptat na rozvodnici na chodbu, ve které bude jeden 1f elektroměr + 2 sazby

V působnosti kterého dodavatele elektřiny je onen byt ?
Někteří stále osazují do rozvaděčů HDO vedle el.měrů a někteří již skoro výhradně přešli na modulová HDO, instalovaná na el. měry.  Nerozhodný

V každém případě, co se výběru el.měrového rozvaděče týká, není podstatný výrobce, ale připojovací podmínky konkrétního distributora.  pozor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 23.04.2009, 21:06 »

Moeller vyrábí elektroměrové rozvaděče pod omítku pod označením U7 EMR - viz přiložený katalog str. 91.

http://www.moeller.cz/produkty-domovni_instalace-rozvadecove_skrine_rozvodnice-oceloplechove_rozvadece

Osobně mám dobrou zkušenost a doporučuji rozvaděče Schack. Palec vzhůru

* PROFILINE.pdf (387.13 KB - staženo 3551 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Honza Fenik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 23.04.2009, 21:14 »

Asi tak.. Elektrikářem je myšlen muž co dělá asi 15 let elektroinstala ce v Praze a okolí + přednáší o problematice na ZČU... Nebudu ho rozebírat..při jde mi to zbytečné.

Já udělal návrh a tenhle chlapík mi řekl že mám vše OK.

Přípojka bude od ČEZu.. Je schválen 25A jistič. Přívod jedna fáze + PEN.

Jen sem chtěl napsat jakou asi tak rozvodnici použít. Jasný že nad tím mohu bádat a zjistim si to. Jen nechci prohledávat net a chtěl sem od někoho tady poradit...což mi nepřijde zas tak těžké.

Od firmy Moeller ji chci proto, že se u nich bude obědnávám už rozvodnice pro jističe  + jističe samotné atd.. Tak jsem chtěl někoho poprosit jestli by tam u nich  na moeller.cz neprojel katalog a neporadil by mi. Jestli se tu nesmi uvadet adresy tak se omlouvam...

Nemam s tim zkušenosti tak žádám o pomoc.

Jinak zapojoval sem už dost bytů podle návrhů jen aby někdo nepsal že nemám zkušenosti se zapojením (ano mám)..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honza Fenik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 23.04.2009, 21:31 »

To Štefan Beláň : Moc děkuji za odpověď. Vejde se tam tedy vše pro použití dvou sazeb..? Asi je to už zbytečná otázka ale radši se dvakrát zeptám než abych to musel pak měnit  Mrknutí  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #5 kdy: 23.04.2009, 21:40 »

TO: Fenik

Rozvodnice U7 EMR2 má dva kříže. Buď se použije pro dva 1-3fázové elektroměry nebo pro jeden 1-3fázový elektroměr + jeden spínač HDO.
Spínače HDO jsou různé - jedno, dvou, tří....povelov é.

Zde máte odkaz na rozvaděče Schrack.
http://.../silnoprouda-elektrotechnika/katalogy-a-technicke-listy/rozvadece-m2000/cs/

PS: Nejlépe je zadat výrobu rozvaděče některému výrobci rozvaděčů a požadovat typ skříně dle vaší volby. Vyhnete se tím budoucím možným komplikacím s revizním technikem. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #6 kdy: 23.04.2009, 22:21 »

Pokud vím tak U7 EMR, stejně tak jako všechny další výrobky fa Moeller jsou pouze výrobními komponenty, které může sestavit pouze oprávněný výrobce rozvaděčů. To nejsou hotové vydrátované rozvaděče s výrobním štítkem!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.04.2009, 09:35 »

Předem říkám,že nevím jak se osazuje elměrová deska právě dnes.
Před lety jsem připravil komponenty (skříň desku s křížem,našrouboval jističe),přijel pracovník distributora,osadil si elměr a přepínač sazby,na místě to prodrátoval.
Nevím,jestli distributor el.energie je oprávněný výrobce rozvaděčů?
Štítek China Export nemám dodnes.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 24.04.2009, 13:33 »

Před lety jsem připravil komponenty (skříň desku s křížem,našrouboval jističe),přijel pracovník distributora,osadil si elměr a přepínač sazby,na místě to prodrátoval.

Promiňte, ale to se mi skoro nechce ani věřit !  to cumim
Opravu jste viděl někoho od měření něco dělat nad rámec vlastního připojení měření, příp. dálkového ovládání ?
Fotka by nebyla ? Dokud to neuvidím, tak neuvěřím...  nenene

V každém případě to rozhodně není běžná praxe a vaše zkušenost by snesla srovnání minimálně se zázrakem.   angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 24.04.2009, 13:44 »

TO:Novák
Někde se to tak dělá dodnes, jenže se to zaplatí bokem "bakšišem" příslušnému pracovníkovi !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 23 dotazů.