Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Chci vybudovat pripojku, ale odebirat elektrinu až za 2 roky, budu něco platit?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Chci vybudovat pripojku, ale odebirat elektrinu až za 2 roky, budu něco platit?  (Přečteno 14177 krát)
Pavel Martinka
« kdy: 23.04.2009, 08:28 »

Chci vybudovat pripojku nn na svuj pozemek uz ted ( z duvodu vecneho bremena atd...) ale stavet a nasledne odebirat elektrinu budu az tak za 2 roky. Tak by me zajimalo - pokud zaplatim tech 12 500 za 25A, budu jeste behem tech 2 let muset neco platit nebo ne (nejaka mesicni sazba nebo tak neco....)?

#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.04.2009, 09:41 »

Myslím, že toto je otázka na vašeho distributora el. energie.
Zajděte za ním a dohodněte se. Rozhodnutí je plně v jeho kompetenci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 23.04.2009, 09:44 »

Není to takový problém. Při zřizování přípojky dostanete stanovisko od distributora (zkušenosti u ČEZu),  které je platné jeden rok. Před vypršením jeho platnosti můžete požádat o jeho prodloužení o další rok.
Tak se dostáváme na tu potřebnou dobu 2let.Dokud nepředložíte všechny potřebné papíry a revize, tak vám tam elektroměr neosadí.  Mrknutí
Pokud to proběhne takto, nemusíte za dva roky nic platit. Jen je potřebné hlídat si ty termíny jinak platíte znovu. Někdy se nechají tak zvaně ukecat, ale je to o konkrétních lidech  angel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 23.04.2009, 11:58 »

Podobné problémy jak píše kolega Franěk jsem řešil na jedné ubytovně /podnikové/,  jelikož se lidé  střídají a přepisují se elektroměry často,když by tam nikdo nebydlel více jak dva roky ,a potom tam chtěl někdo bydlet, musel by zaplatit za 3F/20A 10000.-Kč.Stane se že jeden, dva byty jsou neobydlené delší dobu a rozhodně vyjde platit minimum /za elektroměr/ po dobu nebydlení, než potom jednorázově zaplatit tem poplatek....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 23.04.2009, 17:29 »

...Není to takový problém. Při zřizování přípojky dostanete stanovisko od distributora. Pokud to proběhne takto, nemusíte za dva roky nic platit. Jen je potřebné hlídat si ty termíny jinak platíte znovu.... 
TO: Franěk

Nějak to nechápu, můžete mi vysvětlit co platím znovu, když jsem ještě nic nezaplatil? Kroutím očima Nerozhodný

Správná odpověď je, že mi prostě propadne stanovisko dodavatele a musím žádat znovu a možná se už ani v té tobě nebude platit,  Úsměv a nebo bude platit víc.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 23.04.2009, 17:52 »

Beru to tak, že pan Martinka chce kvůli věcnému břemenu udělat kompletní přípojku, včetně rezervace příkonu od distributora. Nechce ale platit, po dobu dvou roků, žádné poplatky za pronájem elektroměru, který v této době asi nevyužije.

Otázka zněla, jestli když zaplatí ty poplatky ,  to je 12 500Kč, bude muset za dva roky, pokud nenechá namontovat elektroměr, platit ještě jednou znova stejnou částku.

Odpověď byla, že pokud dodrží ten postup a termíny, tak nebude muset znova platit a přípojka bude v podstatě připravena jen k namontování elektroměru.   angel  (u ČEZu )

Může položit kabel ,  na něj udělat věcné břemeno a ostatní může řešit za dva roky. Je taky možné, že z nějakého důvodu (právní a pod.) se rozhodl pro jiný postup, nebo to prostě jinak nejde. Nebo má informace, které mi nemáme a obává se zvedání poplatků. Opravdu nevím  Jsem v rozpacích

Jen jsem odpovídal na položenou otázku.  angel

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #6 kdy: 23.04.2009, 19:31 »

TO: Franěk

Omlouvám se,  poklona (+1  Mrknutí )
přehlédl jsem, že pan Martinka chce zaplatit hned a neuzavřít smlouvu. Vůbec mne takový nesmysl nenapadl, protože je zvykem platit těsně před uzavřením smlouvy na dodávku elektřiny. ajoooo  Úsměv

PS: Jinak může zaplatit, uzavřít smlouvu, nechat namontovat elektroměr, neodebírat a platit pouze nejnižší možné pevné stále platby (tzv. paušál),  tj. za jistič 3x25A pro bydlení v sazbě D01d ccá 25,-Kč/měsíčně.  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #7 kdy: 23.04.2009, 19:50 »

TO: Franěk
Omlouvám se,  poklona (+1  Mrknutí )
přehlédl jsem, že pan Martinka chce zaplatit hned a neuzavřít smlouvu. Vůbec mne takový nesmysl nenapadl, protože je zvykem platit těsně před uzavřením smlouvy na dodávku elektřiny. ajoooo  Úsměv

PS: Jinak může zaplatit, uzavřít smlouvu, nechat namontovat elektroměr, neodebírat a platit pouze nejnižší možné pevné stále platby (tzv. paušál),  tj. za jistič 3x25A pro bydlení v sazbě D01d ccá 67,-Kč/měsíčně.  Super! Oprava dle nového ceníku. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #8 kdy: 24.04.2009, 11:21 »

Pokud pan Martínek nezaplatí poplatek (pokud bude distributor dělat investiční akci a to asi ano protože je řeč o věcném břemenu)  tak se jeho přípojkou nikdo nebude zabývat a to ani projektem se stavebním povolením a ani realizací. Rezervovaný příkon pro parcelu bude mít pan Martínek 2 roky od zkolaudování zařízení. Potom by musel znovu zažádat, ale nic už platit nebude protože má zaplaceno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.