{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Musím splňovat pro ŽL pro výrobu slaboproudých zařízení nějaký § vyhlášky 50/78?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Musím splňovat pro ŽL pro výrobu slaboproudých zařízení nějaký § vyhlášky 50/78?  (Přečteno 5218 krát)
TiG
« kdy: 21.04.2009, 05:19 »

Nemám žadný obor elektro vystudován, zajímalo by mě jestli je třeba nějakého osvědčení pro získání ŽL na výrobu slaboproudých zařízení,
které napájím baterií nebo externím zdrojem např. svítilna na kolo, měřák neelektrických veličin, alarm atd.?

Pozn.
Díval jsem se na vyhlášku 50/1978 sb. paragraf 1, která stanoví elektrická zařízení a troufl bych si říci, že mnou jmenované zařizení nespadají pod tuto vyhlášku tím následně i další věci pro vykonávání činnosti na těchto zařizení. Nepotřeboval bych tudíž zřejmě žádný doklad o odborné způsobilosti.



#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 21.04.2009, 15:11 »

Když budete výrobcem, tak si prostudujte zákon 22/1997Sb. Zařízení na malé napětí řeší pokud se nepletu nějaké nařízení vlády. Ale z hlediska živnosti vám nejlépe poradí na živnostenském odboru místního úřadu. Mohlo by se jednat o volnou živnost, na kterou nepotřebujete žádné odborné vzdělání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 21.04.2009, 17:22 »

Jak píše kolega....jen s tím poradenstvím moc nepočítejte  /alepoň u nás/....na  živnosťáku mají v tom hokej.......al e to mluvím jen za sebe!!.....nesmíme paušalizovat!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Milan Illek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 21.04.2009, 21:31 »

ČSN 33 0010, čl. 5. Elektrická zařízení se podle nebezpečí úrazu elektrickým proudem dělí na:
5.1
Silnoproudé zařízení- zařízení, v nichž při obvyklém užívání mohou vzniknout proudy nebezpečné osobám, užitkovým zvířatům, majetku a věcem.

5.2
Slaboproudá zařízení- zařízení, v nichž při obvyklém užívání mohou vzniknout proudy nebezpečné osobám, užitkovým zvířatům, majetku a věcem.

Zajímavé, že?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 21.04.2009, 22:12 »

ČSN 33 0010, čl. 5. Elektrická zařízení se podle nebezpečí úrazu elektrickým proudem dělí na:
5.1
Silnoproudé zařízení- zařízení, v nichž při obvyklém užívání mohou vzniknout proudy nebezpečné osobám, užitkovým zvířatům, majetku a věcem.

5.2
Slaboproudá zařízení- zařízení, v nichž při obvyklém užívání mohou vzniknout proudy nebezpečné osobám, užitkovým zvířatům, majetku a věcem.

Zajímavé, že?

No zajímavě napsané.  Šok
Já mám v normě ČSN 33 0010 v čl. 5.2 napsáno....uží vání NEmohou vzniknout proudy nebezpečné...  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Illek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 22.04.2009, 02:17 »

Co uvádíte, je logické, ale na ČSN online je to tak, jak jsem napsal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #6 kdy: 22.04.2009, 21:36 »

Hm, je vidět, že opírat se o textu ČSN online může být v některých případech pro revizního technika nebo projektanta docela riskantní. Kroutím očima

Normu si vytisknu, pak úředníci změní (opraví) textovou chybu a babo raď, co je správně. zle

PS: V tomto konkrétním případě je chyba naprosto jasná. Úsměv


* 33 0010 cl.5 trideni podle nebezpeci urazu.JPG (39.57 KB, 638x295 - prohlédnuto 258 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Mám s §6 kvalifikaci k revizi vysoušečů zdiva?
 Jaká kvalifikace je potřeba pro výměnu baterie v UPS?
 Kde je možné někde zjistit jakou má elektrikář kvalifikaci v elektrotechnice?
 Jakou potřebuji kvalifikaci pro provádění kontrol (revizí) dle ČSN EN 60974-4?
 Kdo bude opravovat hybdridni auta? Budou muset mit servismani vyhlasku 50?
 Opravdu nepotřebuji kvalifikaci pro výrobu zařízení pro malé napětí?
 Jsou i nějaké kurzy pro projektování el.instalací ?
 Byl tam opravdu elektrikář?
 Kdo nese odpovědnost za elektroinstalaci?
 Jakou minimální kvalifikaci má mít obsluha vn zkušebního přístroje?
 Je obor Informační technologie (kód 18-20-M/01) pro získání §8 vyhlášky 50?
 Jaké znalosti by měl mít elektromontér?
 Opravdu mohou fasádníci zapojovat elektroinstalaci bez kvalifikace?
 Může mít zaměstnavatel problémy pokud jeho zaměstnanec lhal o své kvalifikaci?
 Môže zamestnavateľ bez osvedčenia zamestavať ľudí s osvedčením?
 Odborná způsobilost v elektrotechnice
 Bude možné brzy získat el.technickou kvalifikaci bez vzdělání?
 Je možné využít projektanta s razítkem na Slovensku u nás v ČR?
 Jaké minimální vzdělání musí mít žadatel o zkoušky RT E2/A v České republice ?
 Co musí splňovat osoba nebo firma abych u ní mohl vykonávat praxi?
 Může provést výměnu svítidla v prostředí s nebezpečím výbuchu pracovník s §6?
 Musí mít servisní technik plynových kotlů §6 vyhl. 50?
 Jakou kvalifikaci musí servisní technik PC pro Živnostenský úřad?
 Jak má uživatel poznat zda mu odpovídá opravdu odborník?
 Kdo zajištuje odbornou způsobilost soudních znalců a jaké jsou požadavky?
 Jak poradíte laikovi ve výběru toho správného, nejsprávnějšího odborníka?
 Kdo je to ten správný, nejsprávnější odborník?
 Dáte tip na elektrotechnické učiliště, které dnes generuje nadějné elektrikáře?
 Je potřeba mít §8 pro připojení EZS na zrevidovaný přívod?
 Jak na obnovení kvalifikace po 17 letech v jiném oboru?
 NP8# Přesahy budou nutné, elektrika zasahuje do všech VTZ, říká Radek Roušar
 Je podle tebe elektrikář řemeslník nebo není?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.