Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak zapojit kompresor z ledničky, aby sloužil jako kompresor na bicykl?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit kompresor z ledničky, aby sloužil jako kompresor na bicykl?  (Přečteno 90877 krát)
Jan Habakuk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.04.2009, 12:20 »

Kamarád používá kompresor ze starší lednice jako kompresor na foukání kola.
Ke kompresoru je originální přípojná šňůra (třížilová) zapojená na svorkovnici. Ze svorkovnice jsou vyvedeny tři kabely - černý ,  bílý ,  modrý. Sloužily k napájení žárovky a (asi)termostatu. Jak mám upravit zapojení aby bylo bezpečné a kompresor neshořel?

#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Reiský
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 19.04.2009, 15:43 »

Nechte zapojení na odborníkovi. Z Vašeho dotazu vyplívá, že Vy jím zřejmě nejste a tak vám zde patrně nikdo neporadí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Spočtený
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 19.04.2009, 16:00 »

Musíte zjistit kam který vodič vede. Především ten bílej.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #3 kdy: 19.04.2009, 16:50 »

Kolik stojí kompresor na bicykl ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 19.04.2009, 17:00 »

Kolik stojí kompresor na bicykl ?

Taky mám pocit, že to nestojí za námahu. Já jsem koupil el. kompresor na 12V v tržnici za cca 150, léta s ním dohušťuji auto, kolo, expanzku topení...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 19.04.2009, 18:03 »

Mohu potvrdit slova kolegy Fuka, také jsem koupil tento kompresorek i s manometrem /mimochodem ten stojí samostatně tolik jak celý kompresorek!/ a zatím fouká kola od automobilu na výbornou.... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #6 kdy: 19.04.2009, 18:18 »

Myslel jsem nějaký lepší a né "No name"

P.S. V jednom videoklipu kapely plavou ženy !

Nevítě někdo jak se písnička jmenovala ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Dušan Chvátal
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 19.04.2009, 23:19 »

Pozor na jednu věc. U kompresoru z chladničky se při foukání kola velice snadno dostane olej do duše, a ten ji rozleptá. Moje vlastní zkušenost. Motor z kompresoru z chladničky Calex 100 pozor pozor pozor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 19.04.2009, 23:53 »

KOmpresor z lednice nebo mrazáku, dokáže nahustit opravdu slušný tlak. Ale jak bylo řečeno, nemá vlastně cenu se s tím bastlit,navíc pokud nemáte potřebné znalosti. Jednoduché kompresůrky stojí pár korun.
Navíc s tím olejem mám podobnou zkušenost.
Kamarád jich měl několik, ale docela brzo mu odešli do věčných lovišť. Po vyfoukání oleje se prostě zasekly a hotovo. Stále s tím byly pouze trable. Jak se třeba převrhne, tak máte hned všude olej.

Nedoporučuji to dělat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 20.04.2009, 09:07 »

Jak už řekli přede mnou kolegové, radši to řešte koupí kompresoru.
Já sám to mám udělané, ale musel jsem si tam dát odlučovač oleje, který se za sociku dal v zaměstnání nějak ufušovat(proto mi to funguje ještě teď, a používal jsem to na stříkání plastikových modelů letadel) s následným přepouštěním + doplněním oleje do kompresoru(jednou za čas).
Zapojení je přes rozběhové relé, a těžko když neznáme typ kompresoru na dálku radit jak ho zapojit.
Mazivost olejů (nejenom chladírenských) se vlivem vzdušné vlhkosti snižuje a jak řekl kolega Franěk bez doplňování (já olej mám orig.) olej vystříkáte, nehledě na to co předeslal kolega Chvátal zničíte si duše.
Já sám osobně bych do toho už dnes nešel.
P.S. Koupil jsem si "suchý" komresor s tlak. nádobou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Zdeněk 2752
« Odpověď #10 kdy: 20.04.2009, 15:46 »

Jenom dotaz na automobilový kompresorek 12V. Je schopen dat 9 atmosfér? To je tlak pro silniční kola. Auta se hustí tak max. na 2,5,  možná na 3At.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 20.04.2009, 16:13 »

Jenom dotaz na automobilový kompresorek 12V. Je schopen dat 9 atmosfér? To je tlak pro silniční kola. Auta se hustí tak max. na 2,5,  možná na 3At.

Nedalo mi to a šel jsem ten svůj zkusit. Na štítku 18, podle manometru fouká 15 (už má něco za  sebou).

(mimochodem, svoje auto hustím na 3,3)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Zdenek 2752
« Odpověď #12 kdy: 20.04.2009, 16:24 »

Díky, těch 15, to by šlo. Jdu ho koupit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 20.04.2009, 16:34 »

Nedalo mi to a šel jsem ten svůj zkusit. Na štítku 18, podle manometru fouká 15 (už má něco za  sebou).

(mimochodem, svoje auto hustím na 3,3)

A nějaké upřesňující údaje byste prosím poskytnout nemohl ?  ??
Já zatím viděl také pouze ty okolo max.2,5.  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 20.04.2009, 16:55 »

Rozměry š x d x v: 7x16x11 cm
viz foto
Víc už ale nevím, mám ho už několik let.

* File0051.PDF (767.62 KB - staženo 2230 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 20.04.2009, 17:59 »

Nedalo mi to a šel jsem ten svůj zkusit. Na štítku 18, podle manometru fouká 15 (už má něco za  sebou).
(mimochodem, svoje auto hustím na 3,3)

 ajoooo Poslední dobou zjišťuji, že mám velké mezery ve fyzikálních jednotkách !  palec

viz zde.

Parametry těchto malých kompresorů se na obalech skoro výhradně  uznačují v PSI. Já někde našel přepočet 250 PSI=2,5bar a jelikož potřebuji hustit na 3, tak jsem je vytrvale zavrhoval.
Ještě že existují tyto stránkypodivej

Sice pro podobný kompresorek hned nepoběžím jako Zdenek 2752, ale při nejbližší příležitosti.. ....

TO Fuk : díky za obrázek  poklona
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Vítězslav Vaněk
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 20.04.2009, 18:56 »

konvertor je dobrý ale 250 psi je 18 barů. Že by tento kompresor nafoukal 18 barů?Mám před sebou nabídku Bau Bau a skutečně to tam píšou. Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Sláva
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #17 kdy: 20.04.2009, 19:10 »

Mě ty jednotky taky byli divné, ale svaloval jsem to na svojí neznalost
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.