Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Mám nárok na slevu pozemku s vn?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám nárok na slevu pozemku s vn?  (Přečteno 5613 krát)
Petr Rejman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.04.2009, 12:03 »

Koupil jsem od obce stavební pozemek s vn (35kV) za stejnou cenu jako byly obecní pozemky bez vn.
Asi se ptám pozdě, ale měl jsem ze zákona nárok na slevu?
Příp. ve které vyhlášce to najdu?
mohu se slevy ještě dožadovat?


#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 15.04.2009, 22:03 »

Dle mě je pozdě. Zde platila nabídka a poptávka. To jste si ten pozemek před nákupem nebyl prohlédnout? To můžete mít na půlce pozemku ochranné pásmo a na druhé půlce bývalou skládku se zavážkou.... Brrrrrr zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 15.04.2009, 22:35 »

Obávám se, že jediná šance ještě je, kouknout se do kupní smlouvy, jestli jste nebyl prodávajícím uveden v omyl uvedením nepravdivých údajů (např. že je pozemek prost jakýchkoli závazků vůči třetím stranám, nebo že je to pozemek vhodný ke stavbě rod. domu a on by nebyl, a tak podobně). Pak byste měl šanci domáhat se zrušení smlouvy, příp. nějakého vyrovnání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
TomikXX
« Odpověď #3 kdy: 16.04.2009, 12:28 »

Asi se ptám pozdě, ale měl jsem ze zákona nárok na slevu?
Nákup pozemku, resp. cena, je výsledkem dohody prodávajícího a kupujícího. Pokud jste si pozemek za danou cenu dobrovolne koupil (a lze předpokládat že po předchozím důkladném prověření jeho stavu, omezení a podobně),  tak s tím už nic nenaděláte.
Doby kdy zákon určoval za kolik do co smí prodávat a kdo kupovat už naštěstí (až na výjimky) minuly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 23 dotazů.