Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jakou uvádět ochranu před úrazem u venkovního plastového rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou uvádět ochranu před úrazem u venkovního plastového rozvaděče?  (Přečteno 27156 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #36 kdy: 28.03.2009, 13:19 »

Tak už je trochu jasněji.  Jsem v rozpacích
Vzhledem k tomu, že povinnosti lze ukládat pouze zákonem, je v zák.č. 458/200 Sb. (tzv. Energetický zákon) v § 37 odst.4 uvedeno :
Citace
Zjistí-li odběratel porušení měřicího zařízení nebo jeho zajištění, je  povinen to neprodleně oznámit dodavateli.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #37 kdy: 28.03.2009, 13:31 »

A v aktualních Všeobecných obchodních podmínkách již část o měření není vůbec.

Že by to tedy již neplatilo ?  Nerozhodný

Máte pravdu, z aktuálních OP ČEZu i PRE to už vymizelo, zůstala tam jen možnost provést samoodečet.

Vzhledem k tomu, že povinnosti lze ukládat pouze zákonem...

...nebo smluvním ustanovením  Smích a Všeobecné obchodní podmíky jsou nedílnou součástí smlouvy. Jestli platí ty, které byly přílohou v době uzavření smlouvy, nebo ty aktuální,  to záleží na tom, jestli tuto část smlouvy může dodavatel měnit jednostranným úkonem. Mělo by to být ve Vaší smlouvě napsané.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 28.03.2009, 16:46 »

Aby bylo jasno - já přeci netvrdím, že by existoval nějaký předpis, který by odběrateli zakazoval přístup do elektroměrovéh o rozvaděče.  nenene

Jestliže ale existuje požadavek distributorů na uzamykatelnost el.měrových rozvaděčů, (viz strana 9 zde tak asi nemají být volně přístupné.  Nerozhodný
Proč by se jinak měly uzavírat ?

váš argument, že vlastnictví kličky (legálně zakoupené) a elektroměrovéh o rozvaděče kohokoli opravňuje k manipulaci je trochu demagogie, ne ?
Stejně tak, jako vlastnictví šroubováku ještě nikoho obecně neopravňuje k pracem na el. zařízeních.
Nebo myslíte, že když mám potřebné stranové klíče, že jsem tím automaticky oprávněn např. k výměně plynové hadice ke sporáku ?  ??

Tato povinnost bývala uváděna na zadní straně tzv. Přihlášky.
Právě jsem si pročetl svoji  Smlouvu o sdružených službách .... a i Všeobecné obchodní podmínky..... (mimořádně otravný text) a tuto povinnost jsem tam nenašel nenašel.
Existuje vůbec ještě ?  Jsem v rozpacích


Nevim, ale jako demagogie mi to skutečně nepřipadá. Netvrdím, že tam má mít přístup kdokoliv (proto asi ten požadavek trnového klíče),  ale majitel by ho (přístup) mít měl. A nepovažuji ani za nerozumné, nežádoucí ani nebezpečné, aby si laik nahazoval svůj hlavní jistič. K tomu netřeba odborné kvalifikace, ale zdravého rozumu. Zřejmě se názorově rozcházíme, ale podstatné dle mého je, co je dáno legislativně. A legislativní okaz stále nikdo neuvedl.
To by pak pomalu laik  potřeboval odborníka na rozsvícení světla venkovním vypínačem (taky všude plast a žádná přístupná živá či neživá část, jako v tom plastovém elektroměráku). A srovnávání výměny plynové hadice s nahozením hlavního jističe mi připadá zcela nesmyslné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.