Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Dle jakých ČSN se navrhují elektroinstalace v truhlářských dílnách?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Dle jakých ČSN se navrhují elektroinstalace v truhlářských dílnách?  (Přečteno 6335 krát)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« kdy: 09.02.2009, 13:04 »

Dle jakých ČSN se navrhují elektroinstala ce v truhlářských dílnách?


#105# otázka v předmětu jiná než v těle?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 09.02.2009, 13:22 »

Pane Horský, neznám specializovano u normu pro truhlářskou dílnu (možná moje neznalost). ale postupoval bych v intencích řady ČSN 332000 :
- stanovení prostředí podle ČSN 33200-3 (prostředí stanoví odborná komise zhotovitele, jako projektant elektro můžete být členem)
- po té podle ČSN 332000-5-xxx - výběr a stavba zařízení za respektování skutečností z protokolu o stanovení vnějších vlivů
- v případě prostoru s nebezpečím výbuchu ještě ČSN EN 60079, ČSN EN 50014
- respektování ČSN 33200-4-xx je samozřejmostí

Myslím, že samostatná ČSN neexistuje z toho důvodu, že vlivy prostředí se mohou případ od případu lišit (vybavení stroji, možnost výskytu výbušných/hořlavých par - lakovna atp.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 09.02.2009, 14:14 »

Děkuji, názor mám stejný. Já jen, že se stále častěji objevuje problém, podle čeho instalaci v truhlárnách řešit. Zrovna počítám nabídku na jednu takovou instalačku a nedovedete si představit, co je tam od projektanta chyb. Právě jedu na jednání s investorem a abych řekl pravdu, vůbec nevím, co mu mám říct. Mám v tom vymáchat projektanta za jeho zfušovanou práci nebo mám vše překousnout a investorovy to vysvětlit nějakou obklikou? Věřte mi, že mám sto chutí vykoupat právě toho projektanta! Ach jo  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 09.02.2009, 14:43 »

Nechci si s...t do vlastního projektantskéh o hnízda, ale jsou-li v realizačce chyby, investorovi je oznamte. A nebo zkuste ještě promluvit s tím projektantem.  A pokud nebude ochotný k nápravě, tak hnedka naprášit.

Už  jenom proto, že ve fázi projektu známé chyby a problémy vyřešit sice stojí X peněz, řešení ve fázi oživování stojí 10x víc peněz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.02.2009, 20:29 »

Věřte mi, že mám sto chutí vykoupat právě toho projektanta! Ach jo  zle

Pokud tam jsou závažné chyby tak bych kontaktoval projektanta a v případě že by se nechtěl polepšit tak bych na to klidně investora upozornil. Nadává se stále na elektrikáře co nedělají podle projektu, na revizáky co odevzdají revizi i když instalace neodpovídá projektu ale pořádný projekt je dnes vidět snad už jenom v pohádkách.
(Momentálně jsem na pár projektantů docela rozezlen takže po vychladnutí bych ho asi neprásknul ale tento týden jo.)  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #5 kdy: 09.02.2009, 21:45 »

No tak to já se musí některých projektů zastat pánové. Není projekt jako projetk, to je pravda, ale zrovna dneska se prováděl revizi, no a projekt supr. Palec vzhůru
Jednalo se o pivovar. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #6 kdy: 09.02.2009, 22:37 »

Kolego Horský, ještě bych přidal obvod nouzového vypnutí. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.02.2009, 22:51 »

Pane Horský, určitě byste měl vzít v potaz malou počtem stran,ale velice důležitou
ČSN 33 2000-4-482   !!   Ochrana proti požáru v prostorách se zvláštním rizikem
nebo nebezpečím
                                                  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Pokorný
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 02.04.2009, 14:15 »

(Dříve) Vyhl.ČÚBP č.48/1982Sb.,  ČSN 496100 až 10 .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.