Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Co vše požadovat pro přípojku karavanu n 230V ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co vše požadovat pro přípojku karavanu n 230V ?  (Přečteno 11363 krát)
Radek Přikryl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 26.07.2006, 14:41 »

Kupuji parcelu, na které hodlám užívat karavan, jež je oficiálně vybaven přípojkou 230V AC.(S karavanem obcas odjedu) Na pozemku není zřízeno odběrné místo a není na něm ani jiný objekt k připojení. Co mám po elektrárně požadovat, abych měl na pozemku minimalne rozvaděč s elektroměrem a pojistkovou skříní osazenou zásuvkou 230 V? Protože v budoucnu plánuji stavbu RD, uvažuji zrovna o přípojce 380V - 3x16A sazba D01d. IS 380V jsou pres cestu v pruvesech. E-ON mi rekl, ze do 50ti metru hradi pripojku EON (coz je bohate splneno),  ze si musim zajistit revize rozvadece a pripojneho mista. Co tedy budu revidovat (co je pripojnym mstem v mem pripade?) a co budu budovat / platit? Dokazete odhadnout cenu za komplet? Dekuji za cenne navrhy a rady.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 28.07.2006, 09:09 »

Pokud jde o karavan, vyšla nová norma z řady ČSN 33 2000-7-7xx, která se tím zabývá. To ale asi máte vyřešeno.
Přípojka - pokud má zahrada parcelní číslo, majitele,... neměl by být problém přípojku zřídit. "Elektroměrový" rozvaděč, zabudovaný do sloupku na hranici pozemku. Pokud máte v plánu stavět, mohlo by být pro vás v tuhle dobu řešením udělat "sloupek" větší a z druhé strany mít okruhový rozvaděč, zatím pouze s proudovým chráničem a zásuvkami (1fázová, třífázová). Pro napájení karavanu a by to mělo stačit a dalo by se z toho napájet i zařízení používané pro stavbu (nechci vám to "radit",  ale nebudeme to oficiálně nazývat staveništním rozvaděčem)
Najděte ve svém okolí někoho, kdo vám to "namaluje" a neměl by být problém se dohodnout s dodavatelem energie na realizaci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #2 kdy: 28.07.2006, 12:06 »

Majitel rozvodné sítě hradí pouze přípojku k rodinnému domu. POZOR na to v žádosti.
A s tím placením se taky nepřetrhnou.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #3 kdy: 28.07.2006, 21:26 »

Je to trochu složitější.


Základní informací je, zda se jedná o stavební parcely, anebo o osamocenou stavební parcelu.  Pak přichází v úvahu, zda bude stačit vybudovat přípojku nebo distribuční síť. A takto se musí pokračovat až ke konečnému řešení.


Tyto základní požadavky řeší v přípravné fázi projektant.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Radek Přikryl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.08.2006, 16:48 »

Pánové, díky za informace, jedná se o jednu parcelu, kde je možno stavět, je tedy část vyjmuta z půdního fondu a v urbanizačním plánu vedena jako parcela pro RD. Hovořil jsem s jedním projektantem, ten mi poradil, že mám požadovat "zahradní přípojku". Chápu ji tedy jako výše zmíněný elektroměrový rozvaděč s okruhovým rozvaděčem, tedy jističi a zásuvkami. Zvažuji také, zda neumístit okruhový rozvaděč samostatně a to dále od hranice pozemku, kde bude stát samotný karavan. Samozřejmě se to komplikuje o počet sloupků a vedení (nejspíš nutno zaměřit?) a jeho revizi. Nebo jít s elektroměrovým a okruhovým rozvaděčem co nejdále od hranice, co dovolí těch 50m? Trošku mne však zaskočila informace o tom, že majitel rozv.sítě hradí přípojku pouze k RD!! Je to opravdu tak? Nemohu se na zákaznické lince rozumně domluvit. Moc díky za další názory.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.08.2006, 17:20 »

Majitel rozvodné sítě ukončí kabel v přípojkové skříni před,nebo na hranici vašeho pozemku ,všechno ostatní si již hradíte sám. Rozvaděč plast cca 15 000,-,  připojovací poplatek 16 x 500,-.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.08.2006, 18:16 »

Ten plast rozvaděč je pozlacený ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 04.08.2006, 07:18 »

to Bernard:
prostudujte si co všechno by se mělo dělat při typové a kusové zkoušce rozvaděče, podívejte se co stojí vybavení pro tyto práce. Třeba je to pak započteno do ceny...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 04.08.2006, 16:32 »

To Bernard:

Cena ,kterou jsem uvedl,není ještě konečná.Rozvad ěč bude nutné nějak uložit,upevnit,zakopat,kde máme kabel z PSP,jeho uložení, ukončení,doprava,výkresová dokumentace,revize.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Přikryl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 16.08.2006, 16:16 »

Takže s projektem, montáží, revizemi a pod. klidně 30 tis...Je to tak?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Přikryl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 02.10.2006, 21:43 »

<p>Majitel rozvodné sítě hradí pouze přípojku k rodinnému domu. POZOR na to v žádosti.
A s tím placením se taky nepřetrhnou.</p>

Tak přesně na tohle jsem dojel. Opravdu, protožeto není pro trvalé bydlení, hradím si celou přípojku sám. Jak to ale v mém případě obejít? Těžko někoho přesvědčím, že budu mít v karavanu trvalé bydliště ;-). Máte někdo nějaký nápad? Pokud není cesty, kde mám sehnat rozumně sloup? Může být ještě dřevěný? Prosím o radu. Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Lze umístit 12V bodovky přímo nad vanu/sprchu?
 Jak připojit spotřebič určený pro britský trh (UK)?
 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Potřebuju pro noční proud nový kabel?
 Jak nejlepe zjistit moznost pripojky v byte - PRE
 Dělají se jističe s charakteristikou A pro zapojení před elektroměr?
 Lze použít 400V 3fázový přívod a "rozdělit jej" na 3 jedno fázové 230V?
 Jak připojím lampu k vývodu ve zdi pokud má lampa vidlici do zásuvky?
 Jaký potřebuji přívodní kabel k elektrické troubě?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 Muzete mi poradit spolehlivou alternativu pro lanovane vodice?
 Jak se provádí uložení kabelu do země a co musí tento kabel splňovat?
 Jak zapojit dvoufazovou sklokeramickou desku na trojfazovy vypinac?
 Mohu sklokeramickou varnou desku jednoduše připojit na jedinou fázi?
 Poradíte mi se zapojením rozbočovače TV signálu?
 Poradite mi zapojeni dvou svitidel do jedne cokolady?
 Jak připojím do 5 kolíkové zásuvky spotřebiče s 4 kolíkovou vidlicí?
 Jaý zvolit přívod a jištění indukční varné desky?
 Proč jsou na novém přívodu hliníkové kabely?
 Jak připojím světlo s třemi dráty, když ve zdi mám jen dva?
 Jaké je zapojení 3 fázového motoru na 230V?
 Jak připojit staré 4 kolíkové 3f zásuvky na proudový chránič?
 Může se zapojit varná deska a elektrická trouba každá do samostatné zásuvky?
 Co je to měření typu C?
 Jak správně zapojit světlo v síti TN-C?
 Mohu připojit kombinovaný sporák (plyn + el.trouba) do zásuvky?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Poradíte mi se záhadou zapojení dvou okruhů ve svítidle?
 Jak se hradí náklady na el. přípojku?
 Musím k dvousazbě dovést ještě nějakou zvlášť fázi zvlášt?
 Mohu zapojit spotřebič,který nepotřebuje nulu na pětikolíkového samce?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.