Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak vhodně stabilizovat napájecí napětí pro plynový kotel?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vhodně stabilizovat napájecí napětí pro plynový kotel?  (Přečteno 5553 krát)
Sedlák Petr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 20.03.2009, 22:09 »

Prosím o informaci ,  kde by se dal zakoupit stabilizátor napětí pro plynový kotel ,  kde dochází k propálení tištěného spoje. Opravář nám řekl ,  že příčinou je blízkost trafa a proto docházi k poruše . Děkuji

#116#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Jarovec
« Odpověď #1 kdy: 21.03.2009, 12:55 »

Stabilizátor napětí pro kotel? To jsem ještě neslyšel. Pokud jde o střídavé napájení 230V, tak ke snížení napětí vám pomůže transformátor, který si můžete nechat vyrobit. Podle mne by ale kotel měl nějaké přepětí vydržet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 21.03.2009, 13:33 »

Pokud jsou splněny následující podmínky:
1. Pokud je opravdu příčinou poruch přepětí (o čemž pochybuji)
2. Pokud přepětí je trvalé
použijte návod pana Kurky v diskusi
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,5754.0.html
příspěvek 21.8.2007, 13:57
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 21.03.2009, 14:19 »

Tuto závadu jsem řešil před lety /i když nejsem servisák kotlů/ jak za mnou došel zákazník že pořád mu praská můstek na kotle /asi Viadrus??už nevím/ a servisák mu sá nový pl. spoj s diodami a zaplatí mnoho peněz....podív al jsem se na to a zjistil že tak dávali diodový můstek na závěrné napětí 600V...ve špičce po zapnutí se může dostat do sítě až 800 V.....tak jsem tam dal diody na závěrné napětí 1200 V a kotel dodneška topí....chce to jen trochu pořemýšlet a jeto!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.03.2009, 18:04 »

Ano podobný problém jsem měl v displeji, napěťová špička při zapnutí odrovnala můstek po výměně na vyšší napětí je klídek.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 22.03.2009, 18:44 »

Už jsem viděl elektroniku z kotle, kde byly "odpařené cestičky",  v domu nebylo pozor HOP a byla tam krásně vodivá cesta z hromosvodu přes vložkování komína, kotel a PE vodič na "uzemněný" přívod PEN

Pokud jde o přepětí ze sítě, blízko u trafostanice může být trvale větší napětí, ale různé špičky se často naindukují více na konci vedení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Krajča Ivo
« Odpověď #6 kdy: 23.03.2009, 20:47 »

Portál elektrika mi pomohl a tedy...Mohu vám věnovat stabilizátor k TV, který jsem kdysi koupil. Je nyní na půdě a pokud si jej chcete převzít (je k posílání těžký),  je k dispozici v oblasti UL či DC. Jeho umístění v blízkosti plynu neumím posoudit, sloužil v obyváku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 22 dotazů.