Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak zapojit keramickou desku a troubu na jednu zásuvku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit keramickou desku a troubu na jednu zásuvku?  (Přečteno 26611 krát)
Jarmil Mikulík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 21.07.2006, 08:32 »

Děkuji za dobré tipy! Tohle jsem potřeboval a zítra to vyzkouším.
Jinak ovládání je tam klasicky na dva "potíky",  jeden na teplotu a druhý jako přepínač funkcí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #19 kdy: 21.07.2006, 09:27 »

I pro nepřiliš zkušeného elektrikáře by neměl být problém zjistit, jestli je přívod do spotřebiče pod napětím,  pokud ano, dál už se to řeší jako reklamace
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jarmil Mikulík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 22.07.2006, 18:55 »

takže jsem to proměřil a zjistil jsem zajímavou věc: přímo na svorkách zapojení přívodní šňůry v troubě je těch 220, jak je potřeba, lampa tam svítí. dokonce po nahození jističe tam funguje a cinká minutkový odpočet (trouba má intzegrovanou minutku),  ale jedinné co nefunguje je ten ohřev. Takže patrně asi reklamace, že?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #21 kdy: 22.07.2006, 20:46 »

Asi ano, pokud jste něco nezapoměl navolit. Pokud je to těžká nabo rozměrná bedna, nezapomeňte hned u reklamace uplatňovat nárok na dopravu (taxík a pod.) a ztrátu času.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 22.07.2006, 21:29 »

Ještě mě napadla jedna myšlenka.
Není ta trouba inteligetní?. Nepozná náhodou, že jste tam ještě tu kačenu nestrčil? Nebo, že je příliš malá?
Pračky taky umí navolit program podle množství vloženého prádla a na minutu přesně vám oznámí, kdy bude vypráno.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 22.07.2006, 21:31 »

Na celé této záležitosti mne překvapuje hlavně jedna věc,kterou tady zatím nikdo nezmínil.V případě zakoupení takového spotřebiče,který vyžaduje pevné připojení (el.kamna a pod.)je požadováno jako součást záručních podmínek připojení odbornou firmou,včetně potvrzení.Tím samozřejmě nechci žádným způsobem snižovat Vaše elektrikářské schopnosti.Dop oručuji se řádně podívat na záruční podmínky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #24 kdy: 22.07.2006, 22:47 »

Zmínil se např.p.Poudera .

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jarmil Mikulík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 23.07.2006, 13:27 »

Ano, již to tu bylo zmiňováno. Ikdyž bych toto potvrzení patrně dokázal sehnat, i tak si myslím, že přes požadavky prodejce obecně obchodní zákoník nic takového nezmiňuje a prodejce nemá právo to vyžadovat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Přidal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 23.07.2006, 13:27 »

Pokud má trouba minutku, obvykle je trouba vypnutá touto minutkou, a pro mimominutkové zapnutí bez odčasování touto minutkou, se pootočí knoflík minutky vprotisměru načasování, pro trvalé zapnutí trouby ostatními ovladači - viz návod.
(obvyklý lidský faktor)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jarmil Mikulík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 23.07.2006, 19:33 »

Děkuji za geniální vyřešení mého problému. Po deaktivaci minutky trouba opravdu funguje. Super!
Tak teď jen nevím, jestli mám mít radost že jsem vše zapojil správně a nebo jestli mám být naštvaný, že nedokážu zapnout blbou troubu. Super!)

Každopádně děkuji všem, kdo se mi snažili pomoct!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #28 kdy: 23.07.2006, 20:10 »

Tož gratulujeme, ale v návodu to nebylo ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jarmil Mikulík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 23.07.2006, 21:13 »

Já teď ten návod nemám u sebe, jen jsem jim zavolal ať to zkusí zapnout se zaplou minutkou a už to šlo. Ikdyž teda návod týkající se ovládání je zkomprimován na jednu A4 a znáte to, návod se čte až nakonec... (a já v něm hlavně hledal věci týkající se zapojení).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #30 kdy: 23.07.2006, 22:19 »

Ano, je to jedno z Marfiho zákonů: "Když všechno selže, přečtěte si návod."   :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 24.07.2006, 07:08 »

Kolego Mikulíku - radujte se ! Dílo se zadařilo díky vzájemné spolupráci ostatních elektrikářů na tomto portálu a tak si myslím, že je to dobře!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #32 kdy: 25.07.2006, 12:01 »

Tak fajn, vyřešili jsme zde grandiózní problém! Stačí si přečíst návod a pokud chci něco zapojovat tak to musím umět a být na to vybavený. Jak prosté!  Přimlouvám se abychom každý dělal jen to co opravdu uméme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jarmil Mikulík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 25.07.2006, 12:06 »

Ale jistě, není nic snazšího než vypláznout z peněženky 2000 a objednat si patřičně vybaveného a zkušeného montéra. Jak prosté...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #34 kdy: 25.07.2006, 23:26 »

Když vybavuji novou kuchyňskou linku za 40 - 80 tis. tak 2 tis. už mne nepoloží, že .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké je nejvhodnější vedení k novému el.sporáku?
 Jaký zvolit příkon sporáku s ohledem na hlavní jistič?
 Jde připojit sklokeramická deska na 230V?
 Lze elektrická varná deska připojit na zásuvku 230V?
 Kdy a je vůbec nutná sporáková kombinace?
 Jak zapojit elektrický sporák s tímto barevným schématem vodičů?
 Mohu spojit ve sporáku N a PE?
 Musí být sporák a bojler připojen přes sporákovou kombinaci?
 Shanim svorkovnici do sporaku, poradíte mi?
 Lze použít místo spor. kombinace hezký vypínač ovládající stykač v rozvaděči?
 Je toto opravdu vypínač sporáku?
 Je umístění sporákové kombinace přímo nad sporákem v pořádku?
 S čím je v případě 1f jističů asi v rozporu připojení sporáku?
 Lze připojit na obvod sporáku (varné desky) ještě zásuvku 230V pro myčku?
 Je možné zapojit sporák bez sporákové kombinace rovnou do sítě?
 Jakou máte zkušenost s novými sporákovými spínači ABB Pressto?
 MAJDA: Jiné zapojení elektrického sporáku
 Je nutné pro zapojení varné desky nebo sporáku použít sporákový vypinač?
 Jakou vybrat hezci sporakovou pripojku, nez klasickou ze 70 let?
 Proč se pořád řeší věčné téma "sporákovky"?
 Poradite mi pro kotel typ spinaca 400V/20A místo sporakové kombinace?
 Je možno v profesionální kuchyni vynechat vypínače přívodu spotřebičů?
 Je nutná sporáková kombinace u bojleru?
 Musí být opravdu instalovaná sporáková kombinace?
 Ve které normě je stanovena povinnost a umístění vypínače akumulačních kamen, bojleru či sporáku?
 Jaké je správné umístění sporákové kombinace?
 Je nějaký sporákový vypínač který jde zapojit do malé krabice KP68?
 Neexistuje hezčí náhrada za sporákovou kombinaci?
 Musím mít sporákovou kombinaci i pro moderní sklokeramickou desku?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.088 sekund, 25 dotazů.