Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Co znamenají údaje na tomto štítku betonového stožáru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co znamenají údaje na tomto štítku betonového stožáru?  (Přečteno 12884 krát)
kajmanovec
« kdy: 15.03.2009, 14:30 »

Byl jsem s dcerou na vycházce a když jsme procházely kolem jednoho koncového sloupu nn, tak se mě zeptala co znamenají ty údaje na tom štítku.
Přiznávám, že to nevím, tak prosím o radu abych se nemusel příště červenat...... .. Jsem v rozpacích

P.S. Já jsem se spíš koukal nahoru.......

#112#


* Sloup nn_2.jpg (333.55 KB, 2000x1500 - prohlédnuto 2307 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 15.03.2009, 14:36 »

Přílohu připojte znovu, avšak s názvem bez diakritiky.
Jde o zabetonovaný štítek od výrobce Sloupárna Majdalena ( http://www.slouparna.cz/ ,  http://www.slouparna.cz/index.php?prodcatid=5  ). Jedná se o dutý železobetonový stožár. Ze štítku by měla být patrna výška stožáru, vrcholový tah a čas výroby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
kajmanovec
« Odpověď #2 kdy: 15.03.2009, 14:47 »

Díky za doplnění znalostí..... Úsměv


* Popis na nn.jpg (430.13 KB, 1125x1500 - prohlédnuto 1607 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Žec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 16.03.2009, 08:20 »

Len doplním pána Doležala.
Údaj na štítku 9/1000 značí :
- 9 .... výška stožiara v metroch (samozrejme celého stĺpa t.j. vrátane tej časti, ktorá je votknutá do zeme)
- 1000 .... vrcholový ťah v kp, na ktorý je stĺp dimenzovaný. Teraz sa už udáva v jednotkách SI, čiže v kN.
Súčasné označenie takého  stĺpa by bolo 9/10, čo znamená výška 9m / 10kN vrcholový ťah.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 16.03.2009, 08:31 »

Je to tak a ještě se dá vyčíst rok výroby 1972. Pan Žec je ze Slovenska a tak mi vytanulo na mysli, že podobné či možná stejné stožáry, vyráběl Elektrovod Senec.

P.S. Žec: O tom dalším sortimentu Sence vím, lebo som v Elektrovode Blava robil 21 rokov a preto som teraz slovenský dôchodca.  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Ivan Žec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 16.03.2009, 08:58 »

Elektrovod Senec, teraz ELV PRODUKT má vo svojom výrobnom portfóliu podstatne širší záber stožiarov, než len pre energetiku :
http://www.elv.sk/produkty.htm
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kajmanovec
« Odpověď #6 kdy: 16.03.2009, 08:59 »

Pro: Ivan Žec

I vám děkuji za vysvětlení. Nějak mě nenapadl význam té číslice 1000. Těch 9 jsem na výšku tiše tipoval. Udělal jsem si kontrolní výlet po okolí bydliště a všude jsou jen stožáry s  eloxovanými štítky už s označením EPV (v kN). Tenhle "stařík" je jako poslední před jednou chatovou osadou a z něj kabelová přípojka....

Pro: Petr Doležal

Částečnou omluvou mi budiž, že ten stožár je starší než já ............. Mrknutí

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 23 dotazů.