Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Existuje u elektrotechniků sdružení aktivitou podobné sdružení komínářů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje u elektrotechniků sdružení aktivitou podobné sdružení komínářů?  (Přečteno 13513 krát)
polkdja
« kdy: 14.02.2009, 22:08 »

Opravdu by mě zajímalo, zda takový spolek (jako např. http://www.kominari.cz/ ) u elektrotechnik ů opravdu existuje, popř. kde ho najdu...
Už mnohokrát mě napadlo jaký nádherný výhled by byl z komína, ale ty jsou pouze v příměstských oblastech, zatímco stožáry VVN jsou i na zajímavějších místech....
Docela by mě tedy zajímalo, jak těžké je takový stožár pokořit a jak by se na to tvářila energetika nebo policie.
Pokud s tím máte někdo zkušenosti, tak se prosím podělte.
PS: O riziku úrazu el. proudem vím, ale rád si poslechnu přednášku od odborníků  Úsměv .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.02.2009, 09:56 »

Pařez zůstane vždy pařezem. Škoda pro vás slov.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Jarovec
« Odpověď #2 kdy: 15.02.2009, 10:11 »

Myslíte něco jako zájmové sdružení sebevrahů?  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 15.02.2009, 10:25 »

Tazatel zřejmě netuší jak vypadá neúspěšný vysokonapěťový stožárolezec.
Pokud tedy chce dát svým příbuzným na sebe takovou vzpomínku jako zde v příloze ...


* 08_hal_06m.JPG (6.11 KB, 136x197 - prohlédnuto 581 krát.)

* 08_hal_08m.JPG (7.24 KB, 197x136 - prohlédnuto 519 krát.)

* 08_hal_05m.JPG (5.73 KB, 136x197 - prohlédnuto 480 krát.)

* 08_hal_07m.JPG (8.14 KB, 197x136 - prohlédnuto 517 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 15.02.2009, 10:37 »

Nebylo by lepší vylézt na Kojál ? Je několikanásobn ě vyšší než stožár vvn.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Plhal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 15.02.2009, 11:34 »

Tam by mu mohlo být moc teplo i v -30stC.
By se umikrovlnil
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 15.02.2009, 12:06 »

To Plhal: Však právě, ale byl by první a slavný. Taky by se dostal do televizních novin.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 15.02.2009, 14:19 »

Kojál vysílá na frekvenci 2,45 GHz?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
polkdja
« Odpověď #8 kdy: 15.02.2009, 15:10 »

Odrazování lidí vám jde opravdu na jedničku  Mrknutí,  ale nebojte, nejsem sebevrah....
Ty fotečky jsou opravdu velmi povedené, ale pokud by se tohle stalo každému, kdo si zalezl, tak věřím, že by řady uživatelů tohoto portálu byly značně prořídlé. Nehledě na fakt, že policie valnou většinu zemnících lan chtivých lidí neodvážela k dopečení do krematoria, ale spíš k výslechu a do "hvězdárny".
Rád bych ale slyšel odpovědi na ostatní otázky od trochu informovanější ch lidí, než jsem já.
TO:Doležal- O slávu ani o prvenství mi nejde, alespoň v těchto případech ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 15.02.2009, 15:20 »

Ne, žádný takový spolek neexistuje a ani existovat nebude.

Vylézt na komín je nebezpečné, vylézt na stožár vvn je přímo hazard se životem. Laik na něm nemá co dělat.

Pokud chcete zažít nějaký adrenalin, vyberte si třeba seskok padákem. Pokud se vám nepovede, alespoň škody budou minimální. Ono vypnutí 400kV na tu hodinku, než vás seškrábnou taky není úplně zadarmo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 15.02.2009, 16:02 »

Já jsem po stožárech lezl. Nebylo to ovšem jen tak pro krásný rozhled. Samotnému lezení předcházelo spousta předepsaných úkonů, podepisování příkazu B a linka se vyzkratovala v dohledu pracovníků na stožárech. Vím jak bylo nebezpečné pracovat třeba i na lince ,která byla v souběhu s jinoulinkou vn. Ten kopanec vás mohl i schodit dolů ze stožáru. Sice výhled byl super, ale nikdo by mě nedostal nahoru, pokud by linka byla pod napětím. Mnohokráte jsem viděl na fotkách a videu co to provede s člověkem ,když se jen přiblíží o něco více než je zdrávo. Za to mi to ,a asi nikomu dalšímu opravdu nestojí.
Najděte si raději nějakého lepšího koníčka, méně nebezpečného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Hájek
*
Online Online



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #11 kdy: 15.02.2009, 17:22 »

http://www.youtube.com/watch?v=BtQtRGI0F2Q
Asi jako Paříž vidět a zemřít.
Doporučím vám následný postup:
Kontaktujte distributora ve svém okolí a řekněte mu o svém záměru, pak ho poproste,  že jsme vám doporučili, jestli by vás z povzdálí nenechali sledovat své pracovníky při práci pod napětím, pokud jim ještě slíbíte, že o tom, co jste viděl budete informovat kolegy komínáře, pak se určitě dohodnete.

Elektrikář se nerad dívá na lidské BBQ, připomíná mu to co ho čeká, pokud někdy udělá chybu.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
František Leopold
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 15.02.2009, 18:11 »

Rozdíl mezi lezením na komíny a sloupy VVN je v tom, že když škobrtnete na komíně, zachytí vás lano a přinejhorším se ošklivě potlučete. Pokud si potykáte s VVN, nemusíte ani volat sanitku, protože je jasné, že to nepřežijete. Podívejte se na videa na YouTube, tam je pár podobných nadšenců. Vidět na videu člověka, jak hořící padá z výšky 20 metrů je docela silná káva, nemyslíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #13 kdy: 15.02.2009, 18:43 »

Odrazování lidí vám jde opravdu na jedničku  Mrknutí,  ....
Rád bych ale slyšel odpovědi na ostatní otázky od trochu informovanější ch lidí, než jsem já.....

Odrazování .... hmmm a dál byste se chtěl dozvědět, jak takový stožár pokořit. Pak doporučuji najít jiné fórum.
V okamžiku, kdy se taková nápověda objeví, téma se likviduje.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Dušan Nevřala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 16.02.2009, 16:01 »

Jednodychý návod bych měl:
Kontaktujte majitele vedení,nechte se tam zaměstnat,projděte si peripetii s vzhl 50.
vyfasujte kybl s barvou,a mezi prováděním nátěru můžete cvakat a cvakat,od zhora až dolů.Pozn.:"DOPORUČUJI SI FOŤÁK PŘIVÁZAT,AŤ vám NESPADNE DO BARVY." Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
polkdja
« Odpověď #15 kdy: 21.02.2009, 17:24 »

Škody způsobené výpadkem si plně uvědomuji: http://www.ceps.cz/ - přeshraniční toky výkonů, sankce....
To, že to není legrace taky.
Zda se dobře propečeme závisí asi na tomto http://elektrika.cz/data/clanky/...-prace-pod-napetim-v-distribucni-soustave-cr-pracovni-postupy-a-normy-4-4/view
-čili pokud člověk dodrží za ideálních podmínek minimální vzdálenosti, tak si grilovaní asi neužije, co?
Hledal jsem ty videa, na youtube byly asi jen dva úrazy, zbytek prostě neodpovídal Vašemu schématu událostí - vylez a schoříš....  viz:
http://www.youtube.com/watch?v=LsbX5a5c2vg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=9_zwvoi3rFo&NR=1 -pěkný výhled
http://www.youtube.com/watch?v=LZq2xH-3Qe4&feature=related -tu indukci chápu....
http://www.youtube.com/watch?v=otZAxaumEFg&feature=related- jak mu to pěkně šlo..
Dobrá, předpokládeje, že si člověk projde peripetii s vyh.l 50.... Jak se potom bude energetika stavět k podobným "vyškoleným" stožárolezcům, co jim nezpůsobí výpadek a nebudou je muset "seškrabávat" ?
Je nějaký zákon, který by to omezoval?
PS: Toho distributora se pokusím kontaktovat, ve velkém (např. při odstávce vedení) by z toho možná byl asi dobrý business a třeba si rád "nahrabe"  Úsměv .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dalík_Vrtule_muž
« Odpověď #16 kdy: 24.02.2009, 14:13 »

Joho Smích, já jsem komínář a taky by mě tohle zajímalo.  tanecek
A nemyslete si, že jsou komínáři nějací hlupáci a hazardéři, kdo z vás objíždí republiku autem, je na tom hůř.
Ale nerad bych něco zakřiknul, musím zaklepat na dřevo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.