Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Rychlý rozpočet
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Rychlý rozpočet  (Přečteno 4515 krát)
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« kdy: 20.11.2007, 01:03 »

Určitě jste se již setkali s investorem, který vám ukázal plány nebo rozestavěný RD či byt a chtěl rychlý nástřel ceny.  Nerozhodný Já ho dělám už z praxe a dle nástřelu podrobný rozpočet. Dřív se byty počítali na cca 4tis za místnost (včetně chodby, WC i špajzu). Jaká je dneska cca tato cena? Nebo se to prý dá i počítat dle krychlových metrů. Mám totiž udělat takovýto rozpočet pro bytový komplex, ale investor mi nedá plány domů z důvodu prý utajení ( dovolí pouze náhled v kanclu) a dá ho jenom tomu, koho si dle toho vyberou na podrobný rozpočty. Začínám uvažovat, že z toho kšeftu vycouvám...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jaroslav Mrázek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 20.11.2007, 06:35 »

Pane Kroutile, pokud investor odmítá poskytnout podklady, tak přeci není podle čeho stanovit cenu. Dělat nějaký odhad podle rychlého náhledu je dost ošidné. Můžete zapomenout ocenit podstatné položky a jen na to doplatíte. Řekněte investorovi, že cena je tajná, a sdělíte mu ji až po realizaci zakázky.  Škleb Škleb Škleb Dnes je myslím práce dost, tak bych ho s tou jeho fóbií poslal někam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.11.2007, 07:46 »

Takovým odpovídám to, že nejsem řezník a nemám buřty na pultě, abych střelil cenu po telefonu za kg. Minimálně chování investora je podivné, plně souhlasím s kolegou Mrázkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #3 kdy: 20.11.2007, 07:53 »

Rychlé nástřely nedělám protože nejsem jasnovidec. Pokud investor tlačí na pilu tímto způsobem, tak z kšeftu vycouvám. Jsem zvyklý dělat položkový rozpočet na pevnou cenu ,  ale musím vědět do čeho jdu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 20.11.2007, 09:13 »

Asi jde investorovi o to, aby měl na kontě více oslovených firem, avšak je předem jasno, kdo to bude dělat. Možná by se těch tajností dalo využít proti němu. Cenu bych totálně (ale ne zas moc nevěrohodně) podsekl - bez podkladů máte přeci právo na "omyl",  pak bych jej nechal zahnat do kouta, aby si již nemohl moc vybírat, poté, po získání podkladů, nutných k realizaci bych spočetl cenu odpovídající akci a vlastnímu výdělku. Poté, po dobře ošetřené smlouvě a plné zálohy alespoň na materiál bych do toho šel. Hm, plné zálohy za materiál - vím že to je skoro utopie, ale několikrát jsem v podobných případech NAŠTĚSTÍ o takovouto zakázku přišel a čuňu si pak namlátila konkurence.
Také se poměrně často setkávám s žádostí, abych uvedl poměrně přesně cenu rekonstrukce nějakého objektu, nejlépe pokud možno do dvou dnů. Zkušenosti praví, že v 99,9999% jde investorovi o to, aby se ujistil, že ho jeho firma příliš neokrádá. Dříve jsem si naivně myslel, že by se přeci jen z toho mohl nějaký kšeft vyklubat, avšak opak byl pravdou. Dnes to dělám pouze v případě, že získám potřebné podklady a za práci na kalkulaci nabídky dostanu zaplaceno. Stalo se mi to však jen jednou z 15ti zakázek, jinak se po po filtraci požadováním zaplacení za odvedenou práci nikdo neozval. Nevím, ale mnozí dnešní investoři (nebo jejich zástupci) si asi neuvědomují, že za seriózním stanovením rozpočtu je poměrně dost práce (zejména u rozsáhlejších a specializovaný ch instalací) a často si připadám, že snad spadli z měsíce. Na druhou stranu, firem je přetlak, o zakázky boj a tak si investoři v klidu oblbují nové a nové firmy, kterým pak mnohdy za několik probdělých nocí zadarmo ani nepoděkují.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 20.11.2007, 11:28 »

Ano je to tak, investor chce ušetřit, tak zaměstná celý svět naceňováním. Po nějaké době vše posbírá  diví se nad těmi rozdíly.
Někdo dá půdorys, někdo přidá soupis materiálu.
Někdo však nemusím předat všechny relevantní informace. A investor často netuší, co vše se musí kalkulovat.

Před mnoha lety chtěl jeden investor nacenit parapetní systém a jediné co poslal byly tato data:
celková délka
výrobce a typ
tehdy ho vůbec nezajímalo, že potřebuje tvarovky, mřížky, konzoly a spoustu dalšího příslušenství. Prý se to má nějak zprůměrovat!
Tehdy si vybral jiného dodavatele. Prý byla nabízená cena cca 500k o 20k vyšší, než konkurence.

20.000,- Kč je v takovém rozsahu není zásadní rozdíl, zvláště když si to nechává nabídnout "od oka". Ale tehdy to bylo pouze "křoví" ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 20.11.2007, 18:28 »

U nás v domově důchodců bylo vypsáno výběrové řízení na montáž intercomů. Když jsme tam s kolegou dorazili, totálně nás odrazila jejich ekonomka, která celou záležitost dostala na starost. Na můj dotaz po stavební projektové dokumentaci mi suše odpověděla, že nic nedostanu, že jako profesionál musím říct cenu rovnou teď na místě. Tak jsem jí rovnou teď na místě poslal do řiti, a bylo. Kšeft následně vyhrála nějaká cizí firma, která si pak na celé zakázce pěkně vylámala zuby.
Je opravdu lepší raději prchnout.
Radku, utíkej a neohlížej se! Práce je dnes jak much na pastvě, tak neváhej a běž do jiného, lepšího a jistějšího kšeftu. Ať si ten tvůj investor tu tajnou dokumentaci narve......víš kam?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.