Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak provést jištění vzdáleného venkovního 3 fáz. motoru ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak provést jištění vzdáleného venkovního 3 fáz. motoru ?  (Přečteno 23687 krát)
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #18 kdy: 07.02.2009, 22:51 »

TO: Martin Novák> Naprosto s Vámi nesouhlasím. Dosud jsem se domníval, že se nacházím v odborných diskusích profesionálníc h elektrotechnik ů, ale Vaše předchozí reakce mě zvádí spíš na orientální tržiště nebo mezi hspodské všeználky.
To, že se některé věci  v našm okolí přicházívají tak jak se přicházívají, ještě neznamená, že to tak je správně a už vůbec to neznamená, že by se tomu měli profesinálové podřizovat.
Profesionální elektrikář není naštěstí politik, aby musel za každou cenu vyhovět společenské objednávce po jednoduchých populistických řešeních.
Pokud tazatel nežádá odbornou radu, nechť se ptá tam kde mu dají odpověď která se mu bude líbit.... (to víš, že máš pravdu natáhni tam 2 dráty a je to, hlavně aby se ti to točilo woe)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 07.02.2009, 23:08 »

A nejak si nepamatuju na nejake zpravy o desitkach mrtvych kvuli chybejicim bezpecnostnim senzorum... 

To buďte rád, ono to v reálu není zas tak srandovní a někdy je z toho zle i pár dní i když nejste přímý účastník.
Je pravda že se to s předpisy někdy u nás přehání ale zrovna vlek je zařízení které si zaslouží alespoň základní bezpečnostní prvky. 

To Lukyn:
Pokud chcete postavit mermomocí vlastní vlek tak vás od toho nikdo asi neodradí. Moje rada je: opráskněte alespoň nějaké profi řešení sériově vyrobeného vleku, ta zabezpečovací el.část je opravdu jen nepatrná část celkových nákladů. Pokud s bezpečností spoléháte pouze na sebe tak věřte že lidský faktor je jednou z nejčastějších příčin úrazů a není otázkou jestli se úraz stane ale pouze kdy se stane.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Pentoda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 08.02.2009, 10:44 »

TO : Lukyn, zaráží mě vaše zdůvodnění:  vlek bude na soukromém pozemku a bude sloužit jen mé rodině.  Asi moc rád svoji rodinu nemáte.  Připouštím, že se mohu mýlit a na rodině vám záleží. Když máte na vlastní vlek určitě najdete i pár drobných. Zaplatte člověka, který se v oklolí stará o nějaký vlek. Seznámte se s riziky a potom požádejte nějakého zkušeného elektrikáře /RT/,  aby vám pomohl. Třeba to Pepa z depa nakreslí na pytlík od svačiny.  Bude to uděláno bezpečně a to je hlavní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #21 kdy: 08.02.2009, 10:55 »

Ponechme stranou legislativní stránku věci.

Vzhledem k současným cenám kabelů bych zřejmě pro připojení použil kabel CYKY 5Cx 6. V budově bych to odjistil jističem 3x 20 - 25A.
Vývod bych ukončil nějakou plastovou rozvodnicí IP 65, do té bych umístil proudový chránič 0,03A, motorový spouštěč, stykač, popř. další jističe - někde u rozvodnice bych umístil zásuvku 230V, možná i 400V.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #22 kdy: 08.02.2009, 12:06 »

TO:LUKIN
Kabel zakopaný do země je až ta poslední věc .....Pokud nemáte další bezpečnostní prvky jako  /nouz. vypnutí a pod........... ../ tak nic nedělejte a buďte rád že je Vaše rodina živá a zdravá....vím o takových "jen pro domácí potřebu" a už nejsou mezi námi!!!
Je to jen vážně myšlená dobrá rada!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lukyn
« Odpověď #23 kdy: 08.02.2009, 21:51 »

to:dolac
pouze reálná složka. pro běžné zatěžování vodičů by to mělo být dostačující.


to: martin novák
díky za normální pohled na věc.

to:milan karvánek
já jsem opravdu žádal pouze odbornou radu.Na místo toho jsem byl označen za diletanta,lakomce a hazardéra.

Jedině p. Hasala, tak jak jsem očekával se držel tématu o odpověděl přímo k věci, je vidět že je taky z Moravy.

Nic měně stále tu nikdo nebyl schopen vyvrátit, proč není možno použit kabel o průřezu 1,5 mm a jistit 6A.
Mám za to, že pokud by uvedený motor pracoval třeba jako ventilátor někde v garážích,tak bych nepoužil při jeho zapojení ani ten proudový chránič a před NDN by byl jištěn pouze nejblíže předřazeným jistícím prvkem. Samozřejmostí by byl motorový spouštěč.

Jinak většinu asi potěším, pravp. přispívám naposledy, pro neodborníky tu jak vidno není místo.

Lukyn


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Šipeky Michal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 08.02.2009, 22:36 »

to Lukyn

Ja som v obore elektro laik. Par krat som sa tu nieco slusne spytal a VZDY sa mi dostalo slusnej odpovede. Vy ste pravdepodobne viac znaly veci ako ja, ale odbornik tiez nie ste. Keby ste nim bol, tak sa tu isto nepytate. Na druhu stranu sa tu rad pustate do polemiky s odbornikmi. Nastudujte si teda problematiku sam a postavte si svoj vlek ako chcete. Ja som bol rad, ze mi odbornici zdarma poradili a venovali mi kus svojho casu a vedomosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rudolf Parisch
*
Offline Offline


Elektromontáže, revize


WWW
« Odpověď #25 kdy: 09.02.2009, 22:57 »

bezpečnostní prvky jsou nahrazeny trvalou obsluhou u vypínače .....

z jaké ČSN je toto vyňato ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak správně jistit 3f asyn. motor?
 Pomůže výměna jističe pro nevybavování jističe u cirkulárky YD?
 Neměl by být motor spotřebiče standardně vybaven tepelnou ochranou?
 Jak velkým jističem jistit 3f motor 18kW?
 Bude pro 1 fáz.motor 1,5 kW vyhovující jistič 10A?
 Jakou zvolit charakteristiku jističe pro motory 7kW?
 Kam se připojuje rozběhový kondezátor?
 Jaký mohu použít výkon motoru kompresoru při 20A jističi?
 Proč vybavuje tepelná ochrana motoru čerpadla pri čerpaní zo studni?
 Jaký nejsilnější možný elektromotor mohu zapojit u RD s hl. jističem 3x25A?
 Jak spočitám velikost nadproudové (tepelné) ochrany motoru?
 Lze pro ochranu motoru použít namísto motorového spouštěče 3f jistič?
 Jak snížit proudový ráz při rozběhu motoru soustruhu?
 Je možné nějakým způsobem zapojit třífázový motor na stejnosměrné napětí?
 Jak zapojit elektromotor 7.5kW?
 Jaký dát jistič na 3fázový motor 2kW-1450ot/min?
 Jak regulovat otáčky motoru s pokud možno co nejnižší ztrátou krouťáku?
 Jakou hodnotou jističe jistit 3f asynchronní motor 1,5 kW?
 Vypadne třífázový jistič po absenci jedné z fází na přívodu?
 Jaký jistič použít u motoru?
 Mohu myčku nádobí jistit jističem 16A pokud je výrobcem požadovaný jistič 10A?
 Jak zjistit odběr proudu při rozběhu stroje?
 Lze 3F jističem jistit 1F+N+ovládanou fázi?
 Lze asynchronní motor zapojit do hvězdy a rozběhnout s jističem 25B/3?
 Čím a jak se chrání motor v kartáčovací hlavici na koberce?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 23 dotazů.