Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musí mít koupelna svůj vlastní světelný a zásuvkový okruh?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí mít koupelna svůj vlastní světelný a zásuvkový okruh?  (Přečteno 29916 krát)
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 03.02.2009, 09:01 »

Vážení kolegové - když už se tu propírá znění ČSN 33 21 30 všimněte si za tab. č. 5 drobně napsané poznámky č.2) - cituji - Zásukový obvod je převážně určen pro připojování spotřebičů do zásuvek. Na tento obvod lze pevně připojit také spotřebiče do celkového max. příkonu 1,2 kVA( např. svítidla, ventilátory, infrazářiče(dnes topné žebříky) apod.)
 takže defakto mám světla i zásuvky na jednom obvodě. Každopádně pro pračku dám samostatný obvod - vše samozřejmně přes chránič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 03.02.2009, 09:12 »

To 33 2130 : Ještě si všimněte za tab. 5. pozn 1) - cituji Světelný obvod je určen převážně pro pevné připojení svítidel, popř. pro připojení svítidel na zásuvky ovládané spínači. Na tento obvod lze připojit také zásuvky, a to v jedné místnosti nejvýše jednu zásuvku  ..............!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 03.02.2009, 13:12 »

Mě jen  ty 2 integrované zásuvky jaksi neberou. Protože lze připojit fakticky jen jednu zásuvku ke světelnému obvodu, abych vyhověl normě.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 03.02.2009, 13:22 »

Ještě ke koupelnám:
 Kolegové (Miroš, ALCR) v předchozí diskusi zmínili, že bojler nemusí mít chránič. Hledal jsem v ČSN 33 200-7-701 ed.2 a našel jsem článek 701.415.1
V místnostech, v nichž je koupací vana či sprcha musí být všechny obvody vybaveny proudovým chráničem (chrániči) s vypínacím residuálním proudem nepřesahujícím 30 mA.....atd. !!
Jestli- že existovala vyjímka na "bojler" tak asi už neplatí.
Jestli se mílým tak mě opravte a napište v které normě na koupelny (č. čl.)
je tato vyjímka je uvedena.
P.S. toto není ironie  sám tuším že něco takového ohledně bojlerů existovalo, ale nemůžu to najíti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 03.02.2009, 13:26 »

To Hejčl:
Jeden zásuvkový vývod může být dvojzásuvka ČSN 33 21 30 čl.4.7.6 odst. 2.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 03.02.2009, 13:43 »

OPRAVA:  mýlím
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #24 kdy: 03.02.2009, 13:51 »

TO:Ladislav Koštejn
Pro boiler to platí....máte to napsáno přesně v TNI 33 2000-7-701,čl.3.9.4
Jsou tam i další věci...../kde a jak umístěný/...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 03.02.2009, 14:02 »

Ale já jsem reagoval na toto: a zároveň obsahuje jednu či dvě integrované zásuvky 230V
O dvojzásuvce nebyla řeč.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #26 kdy: 03.02.2009, 14:05 »

Normu 33 2000-7-701 ed.2 je třeba číst až do konce.
Je tam Příloha ZA - Zvláštní národní požadavky
Tam je k čl. 701.415.1 pro ČR uvedeno, že pro pevně uložený ohřívač teplé vody chrániče netřeba.
To Kokštejn: Takže výjimka na "boilery" platí i nadále.

P.S. to Dobrovolný:  Úsměv Dneska musí být důchodci rychlí jak svi..,  protože by nepřežili.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 03.02.2009, 14:08 »

Bojler:
ČSN 332000-7-701 ed2 Příloha ZA (normativní) čl.701.415.1

Ochrana proudovým chráničem s residuálním vypínacím proudem nepřesahujícím
30 mA není předepsána pro obvod napájející pouze pevně uložený ohřívač
teplé vody.


Petr Doležal: byl jsem pomalejší  Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 03.02.2009, 14:09 »

To: F. Šohajda - Děkuji za informaci
Bohužel TNI 33 2000-7-701 nevlastním a ani nevím co to je za předpis a jak je závazný, v souvislosti s koupelnami tento dokument vidím poprvé.
Myslel jsem že, se musím řídit ČSN.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #29 kdy: 03.02.2009, 14:14 »

Nemýlíte se, TNI jsou pouze vysvětlivky k normě (Technické Normalizační Informace).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Peter Krakl
*
Offline Offline



Všechno je jednou poprvé...


« Odpověď #30 kdy: 03.02.2009, 14:18 »

Áááále musí. ČSN 33 2000-7-701 ed. 2.
Kolego Švejkovský zřejmě jste si myslel že má odpověď je reakcí na kolegu Krištofa - není to tak.
Odpověď směřovala k panu Čermákovi na jeho dotaz ze kterého jsem pochopil oč mu jde. V jeho dotazu mu šlo o dva oddělené obvody (zásuvkový a světelný) a oba dva samozřejmě jdoucí přes chránič.
Proto ta má stručná odpověď za kterou se omlouvám a příště jí rozvedu více.
Ještě ke koupelnám:
 Kolegové (Miroš, ALCR) v předchozí diskusi zmínili, že bojler nemusí mít chránič. Hledal jsem v ČSN 33 200-7-701 ed.2 a našel jsem článek 701.415.1
V místnostech, v nichž je koupací vana či sprcha musí být všechny obvody vybaveny proudovým chráničem (chrániči) s vypínacím residuálním proudem nepřesahujícím 30 mA.....atd. !!
Jestli- že existovala vyjímka na "bojler" tak asi už neplatí.
Jestli se mílým tak mě opravte a napište v které normě na koupelny (č. čl.)
je tato vyjímka je uvedena.
P.S. toto není ironie  sám tuším že něco takového ohledně bojlerů existovalo, ale nemůžu to najíti.
Pánové pozor-do 01.09.2009. platí ČSN 33 2000-7-701 z června 1997 souběžně s ČSN 33 2000-7-701 ed.2
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 03.02.2009, 14:21 »

To:Hejčl -omlouvám se asi jsem špatně pochopil otázku.

To: P.Doležal -
Děkuji za objasnění ,  našel jsem to, na omluvu: netušil jsem že je V příloze také ČR
Nechci kritizovat normotvůrce, ale proč to rovnou nenapsali do  normy rovnou. Potom to vede k takovým to nedorozuměním.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 03.02.2009, 14:25 »

To Hejčl:

Můžeme se na ty dvě integrované zásuvky podívat jinak. Řekněme, že to nejsou dvě zásuvky, ale výrobek se vším všudy podle zákona 22/97, který vystupuje jako komplexní jednotka, a který má návod podmiňující jeho připojení na el. instalaci. Pak je jedno, kolik tento výrobek obsahuje zásuvek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #33 kdy: 03.02.2009, 14:27 »

To Koštejn:
Ale to by se pak norma nemohla honosit názvem harmonizovaná.
Na druhé straně to má výhody, že když si slovenský elektrikář zjedná přístup k ČSN on-line, může ji s respektováním národních ustanovení použít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 03.02.2009, 14:30 »

Ano pak přichází v připojení pouze na zásuvkový obvod, tak toto obyčejně řeším.
 Nepřipojuji skříňku na světelný okruh.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 03.02.2009, 14:48 »

To Hejčl:
Bohužel někdy se to musí připojit na světelný okruh. Sám jsem doma toto musel udělat v koupelně, manželka chtěla nad umyvadlo tzv. "galerku" tak jsem to musel musel napojit na vývod pro světlo nad umyvadlem jinak to nešlo, instalace byla hotová(dlaždičky a pod.). V galerce 2 ks samostatných zásuvek 230 V, 2 ks žárovka á 40 W.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 21 dotazů.