Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musí mít koupelna svůj vlastní světelný a zásuvkový okruh?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí mít koupelna svůj vlastní světelný a zásuvkový okruh?  (Přečteno 29917 krát)
Pavel Čermák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 02.02.2009, 14:36 »

Dříve, když byl proudový chránič předepsán jen pro venkovní prostory a koupelnu bylo jasné, že ano. Ale dnes se jeho použití vztahuje na všechny zásuvky. Nebo je ještě jiný důvod ?

112
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Krištof
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 02.02.2009, 16:33 »

Ano ,světelný obvod v koupelně musí mít také proudový chránič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Krakl
*
Offline Offline



Všechno je jednou poprvé...


« Odpověď #2 kdy: 02.02.2009, 16:49 »

Nemusí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 02.02.2009, 17:12 »

Áááále musí. ČSN 33 2000-7-701 ed. 2.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 02.02.2009, 17:42 »

Musí mít koupelna svůj vlastní světelný a zásuvkový okruh?
Dříve, když byl proudový chránič předepsán jen pro venkovní prostory a koupelnu bylo jasné, že ano. Ale dnes se jeho použití vztahuje na všechny zásuvky. Nebo je ještě jiný důvod ?

Koupelna vlastní okruh pro zásuvku ani světlo mít nemusí, podstatné je aby byly všechny okruhy v koupelně přes chránič, nebo byly na malé bezpečné napětí.
(myšleno zásuvku pro běžné spotřebiče jako fén, holící strojek a pod.,  taková zásuvka může být klidně na okruhu s více zásuvkami, ale případná zásuvka pro pračku musí být samozřejmě na samostatný okruh)

detaily najdete v
ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 (2007) - Prostory s vanou nebo sprchou
a
TNI 33 2000-7-701 (2008) - Komentář k ČSN 33 2000-7-701 ed. 2

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #5 kdy: 02.02.2009, 17:46 »

TO : ALCR

Všechny obvody v koupelně nemusí být nutně přes proudový chránič. nenene
Například el. boiler nemusí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 02.02.2009, 18:03 »

TO : ALCR
Všechny obvody v koupelně nemusí být nutně přes proudový chránič. nenene
Například el. boiler nemusí.

Já vím Mrknutí jen jsem taktně pomlčel, nechtěl jsem to tu zbytečně rozvádět a navíc jsem napsal
detaily najdete v
ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 (2007) - Prostory s vanou nebo sprchou
a
TNI 33 2000-7-701 (2008) - Komentář k ČSN 33 2000-7-701 ed. 2

Osobně vyjímku z normy pro pevně upevněný a zapojený ohřívač vody nevyužívám, přeci jenom ohřívač vody nad vanou či ve sprše ve mně nikdy nevyvolával pocit bezpečí  Kroutím očima a např. naši kolegové ze Slovenska a další země o tuto vyjímku nepožádali.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Pavel Čermák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 02.02.2009, 20:51 »

Použití chrániče je mi jasné(někteří otázku pochopili jinak).Zajímalo mě,jestli se samostatný světelný a zásuvkový okruh pro koupelny(ve většině případů),dělal jen z důvodu použití chrániče (dříve jen pro tyto prostory),nebo ještě z jiného důvodu.Myslel jsem si,že to jiný důvod nemělo,jen jsem si nebyl jistý.Díky za odpovědi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jana Liďáková
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 02.02.2009, 21:19 »

podle normy musí být světelné a zásuvkové okruhy odděleny Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
elektrikar jenda
« Odpověď #9 kdy: 02.02.2009, 21:26 »

podle normy musí být světelné a zásuvkové okruhy odděleny Mrknutí

Kdybych mohl, dal bych vám paní Liďáková bodík, ale nemůžu  Pláč

Zdejší galerka odborníku by si měla lépe nastudovat ČSN 33 2130. Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 02.02.2009, 21:33 »

Ne, okruhy v koupelně nemusí být odděleny od ostatních obvodů, pokud jsou chráněny proudovým chráničem.
Pan elektrikář jenda by si měl nastudovat pravidla slušného chování. Když přijdete na návštěvu k sousedovi, taky se do něj takhle navážíte? Nehledě na to, že se zapomenete představit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
elektrikar jenda
« Odpověď #11 kdy: 02.02.2009, 21:51 »

Ne, okruhy v koupelně nemusí být odděleny od ostatních obvodů, pokud jsou chráněny proudovým chráničem.

S tímto také souhlasím pane Svejkovský. Úsměv
Pochopil jsem ale otázku stejně jako paní Liďáková, zda musí být oddělený světelný a zásuvkový obvod v koupelně a jedině paní Liďáková odpověděla správně.
Odpověď je v ČSN 33 2130/Z2, čl. 4.7.6, tabulka 7. podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Čermák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 02.02.2009, 22:00 »

Ok.Měl jsem napsat světelný nebo zásuvkový obvod.Jedná se o dva obvody,tak proč bych je spojoval.Jinak díky,myslím,že už vím co mě zajímalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 02.02.2009, 22:36 »

Omlouvám se, odpověděl jsem na výroky pánů Kryštofa a Krakla a nikoliv na původní dotaz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 02.02.2009, 22:45 »

Ok.Měl jsem napsat světelný nebo zásuvkový obvod.Jedná se o dva obvody,tak proč bych je spojoval.Jinak díky,myslím,že už vím co mě zajímalo.

Musí mít koupelna svůj vlastní světelný a zásuvkový okruh?

Otázka byla alespoň pro mě jasná a srozumitelná, pan Čermák se ptal jestli například může být zásuvka v koupelně na stejném okruhu se zásuvkou na chodbě, nebo jestli může byt světelný okruh v koupelně společný např. s kuchyní. Takže ještě jednou ano může to tak být, podmínka je, že musí být tyto okruhy přes chránič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 02.02.2009, 23:00 »

zda musí být oddělený světelný a zásuvkový obvod v koupelně a jedině paní Liďáková odpověděla správně.
Odpověď je v ČSN 33 2130/Z2, čl. 4.7.6, tabulka 7. podivej

Není to předmětem otázky a ne že by na tom něco záleželo  Mrknutí ,  ale jen by mě zajímalo, když jste na rozdíl od zdejší galerky odborníků tak nastudovaný, proč si tak zvláštním způsobem vykládáte údaje z Vámi jmenované tabulky, cituji:

Počet zásuvkových vývodů v koupelně: 2ks (poznámka)
Počet světelných vývodů v koupelně: 2ks

poznámka: V tomto případě je možná kombinace s nástěnným svítidlem nad umyvadlem.


Dovoluji si upozornit, že slovo "vývod" znamená něco jiného než "okruh"  Smích

Nicméně právě v dnešní době se hojně můžete setkat se zrcadlem které je napojené ze světelného okruhu a svítí  Šok a zároveň obsahuje jednu či dvě integrované zásuvky 230V napájené rovněž ze světelného okruhu  Šok Šok

 angel  vegeeet


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 03.02.2009, 00:13 »

Nicméně právě v dnešní době se hojně můžete setkat se zrcadlem které je napojené ze světelného okruhu a svítí  Šok a zároveň obsahuje jednu či dvě integrované zásuvky 230V napájené rovněž ze světelného okruhu  Šok Šok
 Tak to mě v životě nenapadlo, že bych začal  rejžovat a tím ušetřil či konkurenci vytřel zrak cenou?  Mrknutí
Nebo se jen na něco zapomělo, či investor si vzpomněl?  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #17 kdy: 03.02.2009, 06:58 »

Nicméně právě v dnešní době se hojně můžete setkat se zrcadlem které je napojené ze světelného okruhu a svítí  Šok a zároveň obsahuje jednu či dvě integrované zásuvky 230V napájené rovněž ze světelného okruhu  Šok Šok
 Tak to mě v životě nenapadlo, že bych začal  rejžovat a tím ušetřil či konkurenci vytřel zrak cenou?  Mrknutí
Nebo se jen na něco zapomělo, či investor si vzpomněl?  angel

Nechápu. Koupelnovou skříňku s tímto vybavením jste viděl poprvé? Je zcela běžné, že si investor vzpomene po nějakém čase, že si koupí uvedenou skříňku a pak si ji " od někoho" nechá namontovat na světelný vývod nad umyvadlem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 21 dotazů.