Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Pokud cítím brnění ve sprše, může probíjet bojler?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pokud cítím brnění ve sprše, může probíjet bojler?  (Přečteno 29049 krát)
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 03.01.2009, 21:02 »

V otázce není zda se jedná o byt nebo domek. Kdysi jsem se setkal s tím, že byl špatně udělán odpad od sprchového koutu a promočíl se strop spodního bxtu, kde byla elektroinstala ce provedená v ještě v černých trubkách s vodiči v opletené izolaci. V hroním bytě tlouklo všechno, protože bylo správně provedené pospojování včetně vodovodních baterií na plastových trubkách, protože fáze byla na podlaze. Proti nule bylo na podlaze 48V.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #19 kdy: 03.01.2009, 21:03 »

Naprosto souhlasím s p.Jindrou. A navíc bych ve vašem případě rozhodně zvážil i tu následnou úpravu (když ne rekonstrukci  Úsměv ) elektroinstala ce. A to proto, že za posledních 20 let udělala elektrotechnik a docela značný pokrok:
a) Máte tažen TN-S v Cu, ale používáte ho jako TN-C. To není takový problém změnit.
b) Dnes jsou již běžným koloritem fíčka v rozvaděčích. Jsou již povinná i k zásuvkám, nejen do koupelen.
c) Místy lze viděti i jiné finesy (hlavní ochranné pospojování / ekvipotenciální přípojnice - neplést s pospojováním v koupelně!),  přepěťové ochrany, ... dle kapsy zákazníka.
Výše zmíněné věci nejsou komfortem navíc, ale výrazně zvyšují bezpečnost obyvatel a majetku v domě. Jako elektrikář si s tím nepochybně poradíte  Mrknutí a nebude to stát tolik.

PS: Cítíte brnění i v případě,  že máte při sprchování shozen hlavní jistič bytu / domu? Zkuste to prosím s přítelkyní při svíčce a dejte vědět Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #20 kdy: 04.01.2009, 14:12 »

TAk s napětím očekávám výsledek toho, co bylo příčinou onoho brnění.

TO:P. Smílek

Při předvádění co onen mutimetr dokáže jsem zapoměl hroty v zásuvce a otáčel přepínačem. Ozvala se rána a hlavní deska s cestičkams z mědi zůstala bez ní a očouzená. V servisu mi to odmítli dát dohromady . Prý už je to vzhledem ke stáří a ceně nerentabilní. Moc mě to mrzí, protože jsem ho měl opravdu rád a byl jsem s ním velice spokojen co do kvality i možností měření. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 24 dotazů.