Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Akú cenu účtujete za výsek kábelovej ryhy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Akú cenu účtujete za výsek kábelovej ryhy?  (Přečteno 4697 krát)
Martin Sarkozy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.01.2006, 09:21 »


chcem sa informovať, akú cenu účtujete za meter frézovanej kábelovej ryhy šírky cca 3 cm do tehly alebo tvárnice YTONG ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 29.01.2006, 14:08 »

Koukal jsem se do ceníku stavebních prací - sekání rýhy 30x30mm  cihla, tvárnice je 4,70. Zda je to hodně nebo málo nemám zdání. Uvádím jenom pro základní orientaci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 29.01.2006, 21:54 »

Také jsem kouknul do jednoho ceníku, ceny jsou tvořeny přes normohodiny. Rýha 3x3cm: zdivo - 0,2Nh;
beton sekání vrtačkou - 0,55Nh ; beton ručně -1Nh; vyříznutí omítky frézou vč. položení kabelu a začištění maltou - 0,3Nh > to se mi ale moc nezdá reálné, nicméně osobní zkušenost s frézováním nemám.
P.S. cena co uvádí p. Beláň mi přijde tak 20 let stará. Při dnešních cenách by musel člověk za hodinu vysekat skoro 60m drážek. To sem eště neviděl.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #3 kdy: 29.01.2006, 22:24 »

Omlouvám se za uvedenou cenu, je to z programu a nebyla nastavena hod. sazba. Po dosazení (180,-) a vložení do rozpočtu je drážka v cihle za cca 32,-Kč a v tvárnici cca 25,-Kč.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 04.07.2006, 18:47 »

Záleží na tom o co se jedná, většinou cením odhadem jako zednické a bourací práce, na RD dávám cenu za uložení kabelu P.O. a standartně PPV 6% z prací a navázaných materiálů a výseky dále neřeším.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Alena Štrublová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 04.07.2006, 21:11 »

DOBRÝ VEČER,MOHLA BYCH vás NAVÉST NA JIŽ ZMÍNENÝ CENÍK STAVEBNÍCH PRACÍ,JE K MÁNÍ V NAKLADATELSTVÍ  BEN V  BRNĚ NA ULICI VEVEŘÍ A TAKÉ V JEJICH POBOČKÁCH. ZDE JSOU K DOSTÁNÍ I CENÍK ELEKTROMONTÁŽN ÍCH PRACÍ.ALE DNES PŘEVÁŽNĚ ELEKTRIKÁŘI PRACUJÍ  SE SMLOUVOU O DÍLO A ZA URČITÝ MONTÁŽNÍ VÝKON MAJÍ URČITÉ PENÍZE.TYTO CENIKY POVAŽUJI ZA INFORMATÍVNÍ A JEN POMOCNÉ VODÍTKO JAK SI VYPOČITAT MZDU  ZA PROVEDENÉ PRÁCE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.