Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Proč požaduje revizi zásuvky už i Vodoprávní úřad ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč požaduje revizi zásuvky už i Vodoprávní úřad ?  (Přečteno 4362 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 04.12.2008, 09:56 »

Tento týden se na mne obrátil známý, že potřebuje provést revizi zásuvky 230V, ze které bude napájeno čerpadlo ve studni.

Bez předložení této revize ( a asi 10 dalších dokladů) mu Vodoprávní úřad nepovolí studnu používat !  to cumim

Setkal se již někdo s podobným požadavkem ?  ??
Vypadá to, že na tomto úřadě zaměstnali nějakého bývalého montéra plynových kotlů a ten zde začal zavádět praktiky ze svého předešlého angažmá (revize zásuvek pro plynové kotle).  blboune


PS Posílal jsem samozř. dotaz i na uvedený úřad. Zatím bez odezvy. Asi nemají pro samé blbnutí čas.  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Rev
« Odpověď #1 kdy: 04.12.2008, 10:14 »

U nás taky po jednom stavebníkovi ctěli revizi,rozdíl byl jen v tom,že se jednalo o
čističku odpadních vod k rod.domu.Když jsem se informoval na příslušných úřadech
nic nevěděli,nakonec jsem se dopátral,že tuto revizi chtěla dodavatelská firma
zmíněné čističky odp.vod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 04.12.2008, 10:56 »

Už se montážní firmy "sichrují" když něco namontují a potom dojde k úrazu nebo škodě....pro čerpadlo bych revizi bral jako samozřejmost, protože instalatér neví zda je tam FI 30mA a zda funguje jak má....je tam voda a ti se s elektřinou moc rádi nemají..... Úsměv
Už se mě párkrát stalo že před montáží kuchyně chtěli revizní zprávu a bez ní by nedošlo k montáži spotřebičů....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 04.12.2008, 11:18 »

TO Rev + Šohajda :

To není tento případ.  nenene
Studna je v provozu min. 20 let. Došlo pouze ke změně majitele objektu.
Čerpadlo je přenosné (Malyš) a spouští se jen v případě potřeby.

Skutečně jde o požadavek Vodoprávního úřadu, které jsem viděl.
Bohužel bez odůvodnění.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 05.12.2008, 07:17 »

Můžete prozradit kde to je?

Já jsem v létě dělal taky jednu revizi ze stejného důvodu a majitel tvrdil, že v Domažlicích "musí mít pořád samé vyjímky",  jinde že to nepožadují.
Nebyl to možná úplně přesně stejný případ, protože nešlo o změnu majitele, ale o "přihlášení studny" staré víc než 15 let, kdy majitel v přehnané poctivosti v dotazníku označil, že používá elektrické čerpadlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 05.12.2008, 17:29 »

Můžete prozradit kde to je?

Trutnov.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Saša Pánek
« Odpověď #6 kdy: 06.12.2008, 01:31 »

Pokud mohu dodat, já jsem toto řešil v posledních třech letech hlavně na okrese Beroun a  Benešov. Zde to bylo také požadováno hlavně po provozovatelíc h stávajících studní. Jednalo se většinou o stávající studny několik let v provozu, ale i nových zdrojů. U těch stávajících šlo asi spíše o legalizaci. Vždy v kolaudačním řízení.
Myslím, že to bylo vyburcováno požadavky změny příslušných zákonů ohledně vodních zdrojů. Pokud ovšem mají právo požadovat revizi na el. instalaci týkající se studny tak to nevim. Uživatel jí měl předložit k uvedenému řízení. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Máchal
Zaměstnanec - servisní technik
*
Offline Offline



Zkoušky, revize, návrhy a montáže EZ, JM kraj


« Odpověď #7 kdy: 08.12.2008, 09:29 »

Už jsem to kdysi taky řešil..v drtivé většině případů je to chyba (překlep, neznalost či špatný překlad autora) a myslí se samozřejmě průřez.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Věda je vždy mnohoznačná -
Nepoučen událostmi ráje, Issac Newton s jabkama si hraje!
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.