Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Kde pripojit tienenie oznamovacieho vedenia v IT sieti ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde pripojit tienenie oznamovacieho vedenia v IT sieti ?  (Přečteno 2783 krát)
Marián Miho
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.12.2005, 17:28 »

Chcel by som vas poziadat o radu:
pri navrhu elektrickej instalacie v sieti IT som narazil na problem, kde pripojim v tejto sieti ochranne tienenie kabla, ktorym ide signal od snimaca. Ak by som pouzil PE ako v pripade siete T...,  pri prvom prieraze jednej fazy na kostru napr. trojfazoveho spotrebica by som mal na tieneni 400V.
Uvazoval som pripojit tienenie na samostatnu svorku, ktora by nebola spojena s kostrou, ale v tom pripade je ucinok tienenia nulovy.

Stretol sa niekto s podobnym problemom ?

Dakujem za pripadne rady a pripomienky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 19.12.2005, 20:21 »

V podobnych pripadech se mi osvedcilo zapojit stineni na PE pres foliovy kondenzator cca 50 - 100 nF / 1000V. Ucinek stineni proti VF ruseni tak zustane zachovan a pro sitove napeti ma kondenzator na 50 Hz dostatecnou impedanci, aby byla zachovana bezpecnost i v pripade ktery popisujete... Nezapomente ale, ze toto lze pouzit jenom u signalovych kabelu nebo kabelu k cidlum, jelikoz samozrejme takto zapojene stineni neni ochranou pred nebezpecnym dotekovym napetim.

A jeste: mozna nosim drivi do lesa, ale jedno doporuceni. NIKDY neuzivejte v podobnych instalacich stineni jako signalovou zemi. Vzdycky je potreba vest signal dvojici / n-tici vodicu + signalova zeme a stineni uzemnit JEN na jednom konci kabelu (typicky vzdycky v rozvadeci nebo u centralni jednotky). U rozsahlejsich instalaci pro mereni a regulaci se mi osvedcilo vytvorit v rozvadeci jednu spolecnou zemi pro stineni signalovych vodicu a tu pak spojit s PE pres zminovany kondenzator.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 19.12.2005, 23:51 »

To: pan Miho
Možná jsem nepochopil vaší otázku, ale můžete mi upřesnit, jak může být v síti IT při jednofázovém zemním spojení na ochranném vodiči PE 400V?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 21 dotazů.