Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč vysavac vyhazuje 13A jistic u čtvrté zásuvky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč vysavac vyhazuje 13A jistic u čtvrté zásuvky?  (Přečteno 15191 krát)
Jistik
« Odpověď #18 kdy: 16.11.2008, 09:57 »

To by davalo smysl, bohuzel tomu tak neni. Zasuvky, ktere nevypadavaji zvladnou vysavac naplno i dokonce mikrovlnku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #19 kdy: 16.11.2008, 10:02 »

Vyloučíte tento případ ?
Začnu vysávat v 1.pokoji, předehřeji ten jistič 10A a pak v dalším pokoji při rozběhovém proudu jistič vypadne ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Libor Šindelář
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 16.11.2008, 10:06 »

Mě doma taky vyhazuje vysavac na nekterych zauvkach jistic. Tak to davam na jinej a hotovo...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 16.11.2008, 10:59 »

Jedna "perlička" - možná to má nějakou souvislost

Starý dům, rozvody "něčím" o průměru tak do 1mm, jistič IJV 10A, občas mi padal při zapínání PC, musel jsem zapnout PC a až za nějakou tu vteřinku monitor a bylo to OK. Byly to staré rozvody, společné pro světla i zásuvky. Při zapínání PC bylo vidět, že světlo "bliklo". Zkusil jsem vyměnit jistič za novější provedení B10A. Nepomohlo, někdy to vypadlo, někdy ne.

V jistou dobu jsem se rozhodl udělat nějaké úpravy a rozšíření rozvodů a při tom jsem téměř všechny staré rozvody zrušil, natahal nové CYKY 2,5 pro zásuvky a CYKY 1,5 pro světla, rozdělil jsem instalaci do více okruhů.
A s novými rozvody mi stejný jistič B10A (LSN) drží, při zapínání PC "nepadá",  světlo blikne výrazně méně,...

Je možné, že při menší impedanci smyčky je sice proudová špička při zapnutí větší, ale je kratší a jistič vypadnout nestačí?
Zatímco při větší impedanci smyčky je špička než se nabijí kondenzátory ve zdrojích delší a jistič vypadne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jistik
« Odpověď #22 kdy: 16.11.2008, 12:02 »

Vyhodi i kdyz nejprve je "zahrat" vysavanim v prvnim pokoji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #23 kdy: 16.11.2008, 13:05 »

to Jistík 12:02 :
Však právě o tom píši. Mám na mysli, jestli nemáte zaužívaný stereotyp, že začínáte vysávat v 1. pokoji. Jak se to chová, když začnete vysávat byt třeba na 3.zásuvce ? A mimochodem, je na ten zásuvkový obvod připojen i jiný, další spotřebič ve smyslu přídavného zatížení ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 16.11.2008, 14:19 »

Vyhodi i kdyz nejprve je "zahrat" vysavanim v prvnim pokoji.

Zahřátý jistič "vypadne" spíš než "nezahřátý",  tam směřuje Petr Doležal a je možná velice blízko vyřešení záhady "nevyluxovaného pokoje"  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jistik
« Odpověď #25 kdy: 16.11.2008, 18:07 »

Problem je v tom, ze to vyhodi kdykoliv. Zahraty, nezahraty a je jedno kde zacnu vysavat. Na okruhu neni nic zapojeno. Jen TV ve standby rezimu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Zeman
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 16.11.2008, 21:43 »

Motor 1400W by měl jistič 10/B vyhodit vždy. Pokud se tomu tak nestane, je proud omezený další impedancí: několika metrovou  přívodní šňůrou vysavače, vodiči pevné instalace mezi zásuvkami a také přechodovými odpory v celém obvodu. A právě zde se mohou zásuvky lišit. Protože neznáme přesně topologii obvodu, může být ta "vyhazující" zásuvka první za jističem a další jsou smyčkovány s přechodovým odporem, nebo ty zásuvky, které nevhazují, mají jistý přechodový odpor vůči vidlici a pak mohou být kdekoli v obvodu. Doporučuji kontrolu instalace revizním technikem, který na základě měření impedanční smyčky doporučí vhodný "silnější" jistič tak, aby byla zachována bezpečnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #27 kdy: 17.11.2008, 10:35 »

V tomto případě bude zřejmě hrát svoji roli impedance přívodního vedení - čím bude větší, tím bude rozběhový proud menší (a naopak).
Nejjednodušší bude výměna jističe B10/1 za C10/1, jak psal kolega Beláň.
Mělo by tomu předcházet měření "impedance poruchové smyčky",  jako ostatně každé výměně jističe za "silnější".

BTW, tento problém souvisí většinou s tím, že část elektrikářů používá pro zásuvkové okruhy vodiče Cu 1,5. Většinou nejde o nic jiného, než o jejich vlastní pohodlnost, vodiče Cu 1,5 se připojují do zásuvek podstatně jednodušeji než vodiče Cu 2,5 (zejména u smyčkovaných zásuvek).
O cenu většinou nejde, použitím např. CYKYLO 3Cx 1,5 místo CYKYLO 3Cx 2,5 v běžném bytu nebo RD toho moc neušetříte.
Přitom užitná hodnota instalace je potom nepoměrně vyšší.
Mělo by platit :
Světelné okruhy - vodiče CY 1,5 a jističe 10A
Zásuvkové okruhy - vodiče CY 2,5 a jističe 16A
Mělo by to takhle být u všech "všeobecných" zásuvek 230V, kromě těch, které mají jasně určený účel, např. zásuvka pro plynový kotel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.024 sekund, 22 dotazů.