Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak si poradit s hlučným elektroventilem plynového kotle?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak si poradit s hlučným elektroventilem plynového kotle?  (Přečteno 19268 krát)
Luděk Hurych
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 16.11.2008, 09:36 »

U plynového kotle Viadrus r.v.75 mi začíná asi po 10 - 15 min. jeho sepnutí a hoření plamene hlučet elektroventil Honeywell, vydává zesilující se typický zvuk střídavého proudu. Jeho el. hodnoty: 220V, 0,1A. Na kotli není nikde
usměrňovač, ani tlumivka, v krabičkách na zadní stěně jsou pouze svorkovnice a jistič oběhového čerpadla. Opravář mi tvrdí, že je poblém způsoben roztemováním kotvy EV, takže se nezasune zcela do cívky. EV je plněn olejem, jeho rozebrání riskantní. Hluk ruší, EV se zahřívá a domnívám se, že může dojít k jeho poruše. Bylo by řešením předřazení usměrňovače (jakého?),  nebo tlumivky (jaké?).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 16.11.2008, 10:28 »

Jelikož se jedná o plynový kotel, doporučuji vyměnit za nový.Na tom nic "nenašpekulujet e" .Kotel byl schválen tak jak je a nic tam nepřidávat !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Luděk Hurych
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 16.11.2008, 10:38 »

Nový plynový kotel znamená vyvložkovat komín a přebudovat koupelnu, na to teď nemám peníze ani čas. Opravář plynař je ochoten EV vyměnit za nový, z kotle DAKON, ten orig. Honeywell bude sotva k sehnání. Řešit to takhle přes elektriku mi přišlo jako levné a elegantní řešení, prodloužení životnosti EV alespoň přes tuto zimu. Nevidím to jako nebezpečný zásah do konstrukce kotle, vyhlazení proudu pro EV by ale možná mohlo změnšit otevírací sílu ventilu, měla by tam ale být určitá rezerva, vzhledem k tomu, že byl konstruován na původně 220 V. Za doplňující názory **************** Předem *************** Děkuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 16.11.2008, 10:56 »

Pouhé dvoucestné usměrnění by způsobilo dramatický nárůst proudu cívkou a její rychlý konec. Proud cívkou ventilu při napájení 230V/50 Hz je výrazně limitován indukčností té cívky, která se pro ss složku neuplatní (nemluvě o ss sycení jádra a tudíž poklesu indukčnosti).

Nový kotel by také znamenal výrazné zlepšení účinnosti, v případě kondenzačního kotle bych mluvil o dramatickém zvýšení. Pokud váš dosavadní kotel zapaluje věčným plamínkem, tak i tady by byla úspora.
Odkouření kondenzačního kotle může být provedeno v plastu, takže se nemusí jednat o horentní částku.

P.S. tím, že nový kotel by vyžadoval vyvložkování komína, zřejmě naznačujete, že váš stávající komín neodpovídá požadavkům. Myslíte, že to je v pořádku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Luděk Hurych
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 16.11.2008, 11:17 »

Do nového kotle se mi nechce - protopím málo, tak pro mne není úspora tak rozhodující- soused odspodu mne přihřívá kamny na dřevo (má je odkouřená do nevyužívané, druhé sady komínových těles). Ze čtyřiceti bytů v našem domě má asi 10 lidí nový kotel - jsou poruchové a opravy velmi drahé, kolegyně z práce obměńovala kotel r.v.01, oprava by prý stála 15 tis...
Komíny jsou u nás původní, z r. 75, takže dnes připojí nový kotel plynaři pouze do vyvložkovaného .
Můj kotel je v dobrém stavu a teplá litina v koupelně krásně hřeje, v případě nového kotle by tam muselo být topné těleso. Kondenzační kotle jsou jistě na špičce vývoje, ale cena asi 80 tis....
EV snad ještě vydrží a na příští sezónu nechám namontovat nový, ze současné výroby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 16.11.2008, 13:22 »

Proč hned 80.000 za nový kotel?
Za 40.000 + DPH koupíte Mercedes mezi kondenzačními kotli, Geminox ZEM 2-17C.
http://www.geminox.cz/cz/kotle-geminox-zem

kolegyně z práce obměńovala kotel r.v.01, oprava by prý stála 15 tis...
A to při tom někoho vlastnoručně neuškrtila? Já mám 2 kotle - nástěnné plecháče - v provozu od r. 1997, a šlapou jak švýcarské hodinky.

Do nového kotle se mi nechce - protopím málo, tak pro mne není úspora tak rozhodující...
Kolik, jestli se smím zeptat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #6 kdy: 16.11.2008, 19:36 »

...koupíte Mercedes mezi kondenzačními kotli, Geminox ZEM 2-17C.
http://www.geminox.cz/cz/kotle-geminox-zem

TO: Fuk

Musím se přiznat, že do přečtení tohoto příspěvku jsem neměl o výrobci Geminox naprosto žádné informace. Po přečtení všech parametrů jsem mile překvapený,  a protože právě řeším výměnu kotle doma, zajímal by mne Váš (ale také i ostatních) názor na kotle od firmy Vaillant, kterou jsem preferoval. Úsměv

Který z těchto dvou výrobců je "lepší Mercedes"?   Úsměv Kroutím očima

http://www.vaillant.cz/
http://www.vaillant.cz/products.php?id=43&ctg=13
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 16.11.2008, 19:49 »

To já ne, to Rapex   Mrknutí


* mer1.jpg (29.48 KB, 620x78 - prohlédnuto 753 krát.)

* mer2.jpg (116.43 KB, 620x325 - prohlédnuto 872 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 16.11.2008, 20:22 »

Který z těchto dvou výrobců je "lepší Mercedes"?   Úsměv Kroutím očima

Možná bych tedy Vaillant přirovnal k Mercedesu a Geminox k Audi :-)

Geminox patří do skupiny Bosch.
Jeho kondenzační kotle vynikají mezi ostatními extrémně širokým rozsahem plynulé regulace výkonu. To umožní podstatně redukovat počet startů kotle, které jsou vždy spojeny s drobnými ztrátami a taky trochu urychlují stárnutí materiálů a jejich spojů.
Aby to dokázali, musejí mít velmi vymakaný způsob regulace množství vzduchu do spalovací komory v závislosti na množství plynu, což tím pádem taky dává lepší předpoklady pro přesné dávkování a tedy taky vysokou účinnost. Prostě hi-tech.
Vlastní zkušenosti s nimi nemám, ale na tzb-info jsem nezaregistrova l žádné stížnosti, takže bych se nebál do toho jít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 16.11.2008, 20:28 »

To já ne, to Rapex   Mrknutí
Chybička se vloudí  Smutek  Ale na tom je vidět solidnost výrobce, kterého zajímá i osud pár tisíc kusů vozů vyrobených před lety.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 16.11.2008, 20:36 »

Souhlas. Udělat chybu lze, napravit by se mělo, u renomovaného výrobce se musí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Musí být el. topná rohož zapojena přes samostatný jistič ?
 Podle čeho mám vybrat topné těleso?
 Jaký zvolit zdroj tepla? Přímotopy, přímotopy s akumulací, olejové radiátory?
 Co je příčinou výpadku přímotopů?
 Jakou životnost mají elektrické přímotopy?
 Jak výkonný přímotop zvolit do dětského pokoje?
 Jaky zvolit kabel pro propojeni plynoveho kotle a regulatoru?
 Co doporučíte koupit za elektrický žebřík do koupelny?
 Co je lepší volba přímotop nebo elektrokotel?
 Víte někdo něco o Gewotherm - infračervené podložce?
 Jak správně umístit topný žebřík v bytové koupelně?
 Existují kombinované sušiče ručníků (řebříky) pro zónu 2 v koupelnách?
 Jaké mohu použít topné těleso do koupelny?
 Jak elegantně pospojit otopný žebřík v koupelně, připojený na plastové potrubí ?
 Nesel by do okruhu bezdratoveho spinace vřadit zpožďovač startu topeni?
 Jsou infrapanely topením budoucnosti či ne?
 Kde koupit topné spirály (do konvic, kamen...)?
 Môže byť plynový kotol napájaný z UPS?
 Jak ohřívat přívod vody aby nezamrzla?
 Kde sehnat tento typ kabinkového teplometu?
 Je možné nějak snížit výkon přímotopu 1kW?
 Jaké z možných vytápění si máme vybrat?
 Jak snížit příkon ohřivače 3kW, abych ho připojil na předřazený jistič 10A?
 Jak použít elektrokotel jako záložní zdroj kotle na uhlí?
 Je topení na principu kavitace opravdu výhodné?
 Jaká je účinnost a rozdíl mezi přímotopy, konvektory, sálavým, keram panelem?
 Jaký je výhodnější způsob vytápění v malém bytě ?
 Jak zapojit elektrotermické hlavice a spuštění kotle nebo čerpadla?
 Jakým zdrojem bezpečně topit v garáži?
 Jaký zvolit nejvhodnější průtokový ohřívač?
 Čím vytopit 1 místost, používanou 2x do týdne?
 Je možné takto zapojit elektrokotel?
 V čem může být problém pokud HDO nespíná pravidelně jen v určitou dobu?
 Je možné tieto panely montovať do sádrokartónu?
 Jaký byste mi doporučili elektrokotel?
 Jaký samostatný elektrický zdroj tepla s termostatem pořídit do jejího pokoje?
 Ako mám zapojiť termostat Salus T105RF ku kotlu Protherm Panther condens 25kko ?
 Jak poznám, že mám bojler správně zapojený na HDO (že nejede i na vt)?
 Jak ovládat centrální vytápění panelového domu v jednom bytě?
 Jak se ovládá Protherm Ray6 pomocí HDO?
 Proč elektrokotel Ray Protherm nefunguje jindy, nez v nizke sazbe?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 23 dotazů.