Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jakou použít baterii a měnič k náhradnímu zdroji čerpadla?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou použít baterii a měnič k náhradnímu zdroji čerpadla?  (Přečteno 16042 krát)
kelton
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 16.11.2008, 00:03 »

Mám kotel na TP Dakon a v tepelném okruhu mám
čerpadlo na 230V, WILO typ: RS25/4.3, které pracuje na III.st.=2050ot/min.,
65W (při těchto otáčkách).
Potřebuji zajistit provoz čerpadla při výpadku el. sítě
tak, že čerpadlo bude napájeno z autobaterie přes měnič 12V/230V 300W.

Jakou baterii použít, aby náhradní zdroj vydržel cca 6hodin.
Výpadky el. sítě
bývají krátkodobé, ale mohou se v průběhu dne opakovat.
Čerpadlo běží pouze tehdy, když teplota v kotli Dakon stoupne na 60st.C.
Při poklesu teploty v kotli se WILO samo vypne. Jaké tedy  relé použít,
aby v případě obnovy el.sítě se automaticky čerpadlo přepnulo  zpět na 230V ze sítě.
Prosím o radu, jaký zakoupit měnič, relé k zapojení autobaterie
12V/?Ah do okruhu k čerpadlu WILO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 16.11.2008, 00:09 »

Zkuste si prohlédnout tuto nedávnou diskusi: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,5209.0.html a třeba se raději rozhodnote pro nějaký odzkoušený tovární výrobek, který má již Vámi požadovanou přepínací automatiku (je to víc než pouhé relé) integrovanou v sobě.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 16.11.2008, 10:25 »

Vyhledejte si to ve dřívějších diskuzích. Vyrábí se spec. měnič pro ústřední topení pro použití v domácnostech. Zařízení v bězném provozu dobíjí baterii a při výpadku ihned sepne a napájí z baterie přes střídač čepadlo, kotel a pod. Jen si dokoupíte běžnou baterii dle Vámi požadované doby zálohy.Stojí cca 3000-5000 Kč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
kelton
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 16.11.2008, 13:39 »

Vyhledejte si to ve dřívějších diskuzích. Vyrábí se spec. měnič pro ústřední topení pro použití v domácnostech. Zařízení v bězném provozu dobíjí baterii a při výpadku ihned sepne a napájí z baterie přes střídač čepadlo, kotel a pod. Jen si dokoupíte běžnou baterii dle Vámi požadované doby zálohy.Stojí cca 3000-5000 Kč.

Prošel jsem diskuze,ale toto Vaše zařízení jsem nenašel.
Pomůže mi někdo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 16.11.2008, 14:28 »

Prošel jsem diskuze,ale toto Vaše zařízení jsem nenašel.
Pomůže mi někdo?
Kolega Karvánek vám dal odkaz na diskusi, kde je těch zdrojů několik. To vám nestačí? Jste zvyklý na létající pečené holuby?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 16.11.2008, 15:27 »

D=28" target="_blank">http://www.vltava2000.cz/ancer/default.asp?lngDepartmentI D=28
ve strarých diskuzích to je!....jen si dát vyhledávání !a nebýt lenivý  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Martin Novák
*
Online Online




« Odpověď #6 kdy: 16.11.2008, 16:13 »

Ja pouzivam k plynovemu kotli zalohovaci zdroj Ancer NZ UNI

http://elektrocentraly-honda.ancer.cz/zalozni-nahradni-zdroj-ups-pro-cerpadla-kotlu

Mam k nemu baterku ze Skodovky (52 Ah) a v beznem rezimu mi plynovy kotel udrzi v provozu tak cca 12-15 hodin...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 16.11.2008, 17:03 »

Ja pouzivam k plynovemu kotli zalohovaci zdroj Ancer NZ UNI
Domnívám se ovšem, že výrobcem není fa ANCER, nýbrž ing. Ptáček http://www.sweb.cz/ptacek.e/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin Novák
*
Online Online




« Odpověď #8 kdy: 16.11.2008, 17:53 »

V tom pripade ma hluboka omluva a zaroven pochvala Ing. Ptackovi. Ja tento zdroj koupil u firmy Ancer, na deklu je taky logo Ancer, takze jsem skutecneho vyrobce neznal. Kazdopadne se zdrojem maximalni mozna spokojenost...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.