Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Můžete mi prosím zkontrolovat tabulku energetické bilance?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Můžete mi prosím zkontrolovat tabulku energetické bilance?  (Přečteno 5580 krát)
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 24.11.2005, 12:05 »

Vyrobil jsem tabulku energetická bilance můžete prosím zkontrolovat zda je správně? Vím, že pan Petr Doležal zde umístil něco podobného ale přesto podívejte se zda je to správně prosím. Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.11.2005, 12:11 »

Co takhle vymyslet tabulku dle soudobého příkonu aby to vyhodilo i jaký kabel by mohl být doporučen. Existuje vůbec něco takového??

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #2 kdy: 24.11.2005, 12:17 »

Ale tabulku jste nikam nepřibalil.

Ten kabel by se měl počítat v SICHRu. Vždy musíme znát proud a jistič. Dáme to do Sichru, ten se zeptá i na uložení a délku a navržený kabel zkontroluje, spočítá impedance a pod. V tomto je SICHR a jemu podobné programy k nezaplacení

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 24.11.2005, 12:33 »

Aha jak to že nejni tabulka zkusím znovu :-)) stydím se.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 24.11.2005, 12:35 »

Aha jak to že nejni tabulka zkusím znovu :-)) stydím se.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 24.11.2005, 12:48 »

Pane Matějko, dejte mi svůj mail, pokecáme soukromě, ať nezatěžujeme ostatní

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 24.11.2005, 13:08 »

ano ano tady je  matejelektro@seznam.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 24.11.2005, 14:32 »

Ikdyž vlastně proč by jsme to rozebírat potichu přeci jen možné zde odborníci či laikové také vědět o co jde? Nebo je to omyl?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #8 kdy: 24.11.2005, 14:42 »

No mohl by zase někdo namítat, že jsme od tematu a planě klábosíme. Ale hlavně jsem chtěl naše tabulky porovnat a to jsou dva soubory, ale daly by se samozřejmě zveřejnit dvěma příspěvky. Takže souhlasím " s veřejným" do té doby, než nás někdo "zepsuje"
Takže k vaší tabulce zásadní dotaz:

Obsahují řádky více obvodů ? Např. kolik jističů obnáší světlo učebny (třeba I.podlaží) ? A nebo je to jeden obvod ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 24.11.2005, 15:03 »

Tak já odpovím trochu jinak. Dělám elektrickou bilanci na základní školu pro každé patro jsem spočítal osvětlení v programu dialux tak aby to odpovídalo nové normě z března 2004 ČSN EN 12464-1.
   Ten příkon, který jsem spočítal vycházel z celého patra. Já nechci ani tak tuto tabulku prezentovat nebo se předhánět kdo jí má lepčejší. Jen jsem potřeboval zkontrolovat popřípadě připomínkovat. Je to elektrická bilance pro územní řízení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 24.11.2005, 16:12 »

Matematicky je to v pořádku, elektrikářsky při cos= 1 též, hodnota soudobého proudu při dokonalém rozfázování též, i když to není prakticky možné, ale  vzhledem k navrženému jističi se tam jemné nerozfázování schová.   

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 21 dotazů.