Je to přeložená tabulka VdS a používá se pouze pro orientační první zatřídění, tak aby se objekt v prvním kroku nezatřídil níže než vyjde. Dnes když je k dispozici SW to zas tolik času neuspoří.
RD s lidma, s výskytem paniky a nebezpečím požáru vycházejí na hraně LPL IV a po konsultaci s klientem bývají zatříděny do LPL III nebo i LPL II.
LPL II a III je i většinou rozhodnutí klienta, pokud ho necháte zvolit úroveň ochrany, to se pak jen ověří výpočtem, který většinou ukáže překročení minimálních požadavků normy.
Ty informace se mi nezdají zcela přesné.
RD většinou bývá s lidmi, to je pravda, ale co se týká paniky - nahlédněte prosím do tab. C.5 v ČSN EN 62305-2 a zde zjistíte, že pokud má rodinný domek méně jak 100 obyvatel, není třeba toto nebezpečí brát v úvahu.
U velké části průměrných rodinných domků (takových, jaké se v dnešní době obvykle staví), lze očekávat, že "výpočtem" podle ČSN EN 62305-2 (ty uvozovky jsou tam zcela na místě) vyjde předevšim to, že ochrana před bleskem není nutná.
Pokud by nutná byla, pak skoro nikdy nevybočí z LPL IV.
To, že si občané nakonec třeba realizují LPL III nebo dokonce LPL II , je dáno přesvědčovacím talentem odborníka - prodejce LPS, který majitele přesvědčuje různými argumenty, např. takovými, jako jste zde uvedl.
Pozn.:
LPL II pro rodinný domek myslím nepřichází v úvahu (při použití ČSN EN 62305-2) - snad jen kdyby v něm majitel provozoval benzínovou čerpací stanici, sklad výbušnin, hořlavin, apod., pak asi ano.