Diskuse Elektrika.cz

Pracovní zóna => -B- 30 denní zóna dostupných diskusí => Téma založeno: Komerční sdělení 12.11.2021, 08:02Název: Efektivní zpracování projektů elektroinstalací včetně výkazů materiálu
Přispěvatel: Komerční sdělení 12.11.2021, 08:02
Efektivní zpracování projektů elektroinstala cí včetně výkazů materiálu
    Jste projektant silnoproudu/slaboproudu a dokumentaci zpracováváte pouze pomocí bloků značek, čar a různé změny včetně výpisu použitého materiálu si musíte hlídat sami? Pokud ano, zvažte využití specializované ho programu CADKON+ MEP, který přinese celou řadu automatizací při tvorbě projektů, vykreslení rozvaděčů, kompletní specifikace materiálu, a to vše v plné kompatibilitě DWG formátu. Jak připravovat stavební podklady, mít k dispozici rozsáhlou databázi značek pro oblast silnoproudu i slaboproudu, funkci automatického vykreslení rozvaděčů, automatické indexace prvků ...
    Zdroj: zde... (https://elektrika.cz/data/clanky/efektivni-zpracovani-projektu-elektroinstalaci-vcetne-vykazu-materialu)


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
Efektivní zpracování projektů elektroinstala cí včetně výkazů materiálu
   


Název: Re: Efektivní zpracování projektů elektroinstalací včetně výkazů materiálu
Přispěvatel: Pavel Horský 24.11.2021, 06:07
Pravdou je, že jsem na CADKON kdysi nadával, protože mi přišlo, že se rozvíjí převážně v jiných oborech a na elektro se nějak zapomíná.
Pak se vše v dobré obrátilo a elektro opravdu hodně poskočilo dopředu.
Dnes si CADKON nemohu vynachválit.
Sdružené trasy, automatické výkazy materiálů, parádní práce se stavební částí, vkládání PDF a následný převod na výkres v editovatelném formátu, vkládání a následná práce s katastrálními mapami, veliké knihovny různým profesí s možností jejich bezproblémovéh o doplnění, rozvoj automatu rozvaděčů..... a mohl bych ještě dlouho pokračovat.

A to vše se neobejde bez spolupráce uživatelů a tvůrců software.
Osobně jsem moc rád, že se mohu zúčastnit rozvoje tohoto software a že mohu být nápomocen ve svém oboru.

A hlavně chci poděkovat svému VELIKÉMU UČITELI a kamarádovi z Brna Ing. Petru Doležalovi, který mě trpělivě učil mému projekčnímu řemeslu a umění. Bez něj bych byl dnes z části ztracen.