Diskuse Elektrika.cz

VEŘEJNÁ ZÓNA => Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik => Téma založeno: Valdemar Koziol 14.03.2018, 22:18Název: Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
Přispěvatel: Valdemar Koziol 14.03.2018, 22:18
Provádím rekonstrukci domu v řadovce.
Na zdi, kterou potřebuji zbourat je stožár el. přípojky (distributor EON), na který jsem napojen já a soused (dřív se to tak prý dělalo - soused má přívodní pojistkovou skříň od stožáru cca 2m). Přívod je u mne 25A 1F.
Nevím, jak vyřešit  přeložení přípojky. Podle dostupných informací z webu Eonu jsou dvě možnosti.

1. požádat o přeložení přípojky (náklady hradím já, ale nevím jaké budou) na stavební rozvaděč, současně se změnou jističe na 3F 25A.
2. zrušit odběrné místo a po postavení zdi požádat o nové připojení. V tom případě mi není  jasné, kdo bude hradit připojení a také jsem bez elektriky - sousedi mi v tom nepomůžou..Nov é místo připojení stožáru bude zhruba ve stejném místě.
Je mi jasné, že mě to bude něco stát, ale nevím, která varianta je schůdnější, rychlejší a samozřejmě i levnější.

Můžete mi poradit?


Název: Re: Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
Přispěvatel: Radek Červený 15.03.2018, 11:18
Nemáte od toho nějakou fotodokumentac i se situačním nákresem? Takto těžko radit, když nevíme, jak daleko je sloup nebo jiný přípojný bod, ze kterého jste připojeni, když nevíme, jak je napojen soused k vám, jestli jde dát konzola k sousedovi na fasádu atd.....


Název: Re: Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
Přispěvatel: Valdemar Koziol 19.03.2018, 19:44
Zasílám foto připojení domu. Dům vpravo je napojen na náš přívod. Koziol


Název: Re: Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
Přispěvatel: Pavel David 20.03.2018, 14:29
Není otázka zda zrušit, či přeložit. Střešník na Vaší nemovitosti je věcným břemenem (ze zákona) ve prospěch distribuční společnosti. Jakýkoliv pokus o odstranění by pro vás nedopadl. A pokud zrušíte odběr, tak vám pouze odmontují elektroměr, ale zařízení zůstane.
Jediná možnost je požádat oficiálně na E.ON o přeložku stávající přípojky. Do žádosti uveďte že se jedná o přeložku vyvolanou rekonstrukcí objektu s nutnou demolicí přední zdi. Toto je důležité. Poté by vám měl E.ON provést přeložku na vlastní náklady. Každopádně Vy, když požádáte o záměr, E.ON vám odpoví jak to bude probíhat. Pokud s tím nebudete souhlasit, nic se neděje. Smlouva o přeložce začíná být závazná až složením zálohy. Každopádně počítejte s tím, že i po dohodě o přeložce E.ON zadá vypracování projektu a poté bude přeložku provádět jím vybraná firma. Toto všechno bude trvat cca 1.5 - 2 roky pokud vše, hlavně projekt, půjde hladce. Nezapomeňte uvést tu rekonstrukci a demolici, tam se žádost posuzuje jinak.