Diskuse Elektrika.cz

Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici => Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ... => Téma založeno: Jan Lebduška 15.12.2006, 15:34Název: Jaké průřezy kabelů použít a čím jistit?
Přispěvatel: Jan Lebduška 15.12.2006, 15:34
Potřeboval bych od pánů odborníků poradit jaké průřezy kabelů použít pro zapojení zásuvek 400V 16A a 400V 32A a jakým jističem jistit.
A dále bych se chtěl zeptat jaký průřez kabelu použít pro motor 0,55kW a 0,75kW při délce vedení cca 35m ve drátěném kabelovém žlabu.
A od jaké délky vedení je podle vašich zkušeností nutné se zabývat úbytkem napětí.
Případně jestli by mi někdo dokázal poradit kde najdu odpovědi na mé dotazy. (ČSN, internet apod.)
Díky


Název: Re: Jaké průřezy kabelů použít a čím jistit?
Přispěvatel: Jan Šlosárek 15.12.2006, 17:40
Pokud pominu tu lehoučkou ironii v oslovení  :) dovolím si vám navrhnout vzhledem k rozsahu vašeho dotazu a i kpředpokladu že to není jediný dotaz,komplexní cestu.Zadejte si stránku OEZ,odkaz Modrá planeta,registrace zdarma a obratem a stáhněte si Příručku elektrikáře. Je to velice pěkně udělaná celkem rozsáhlá publikace /zdarma/ Najdete zde všechny odpovědi na svůj dotaz a samozřejmě i mnoho dalšího. Pokud z nějakého důvodu nechcete tuto cestu absolvovat pošlete mi svůj e-mail - pošlu vám jí.