Diskuse Elektrika.cz

VEŘEJNÁ ZÓNA => Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik => Téma založeno: Tomáš Trunec 10.11.2017, 11:38Název: Jak připojit externí osvětlení k dálkově ovládanému pohonu vrat?
Přispěvatel: Tomáš Trunec 10.11.2017, 11:38
Může mi někdo poradit, jestli je možné (a jak) připojit externí světlo k dálkově ovládanému pohonu posuvných vrat (pohon Hormann Linematic). http://www.hormann.cz/fileadmin/_country/hoermann.cz/dok/Pohon_posuvne_brany.pdf

Záměrem je následující použití: po stisknutí dálkově ovládaného tlačítka pro posun brány (ať již otevření nebo zavření) dojde rozsvícení externího připojeného světla, které svítí ještě nějakou nastavitelnou dobu po dokončení pohybu brány. Případně pokud by se našel nějaký elektrikář z HK a okolí, který by mi pomohl se zapojením.
K bráně mám připojeno výstražné světlo, ale to svítí jenom chvíli před a při posunu brány, myšlenka byla, zda je možné k tomuto obdobně připojit ještě jedno externí světlo, které ale bude mít nějaké zpoždění pro zhasnutí (připojení s nějakým impulsním časovým relé např.,  ale kam ho připojit...).Název: Re: Jak připojit externí osvětlení k dálkově ovládanému pohonu vrat?
Přispěvatel: Martin Branšovský 10.11.2017, 14:58
V kapitole 4.10.4 naleznete odkaz na obrázek 4.4 kde je popsáno jak je spínané externi výstražné světlo. Obraťte se na vašeho elektrikáře. S jedním časovým relé se zpožděným odtahem by se vypínalo vámi popisované extra výstražné světlo s nastaveným spožděním po vypnutí originálního výstražného světla. Extra světlo by mohlo být napájeno z přívodu pro motor. Pozor na umístění a dostatečné krytí proti vlhkosti a vodě.


Název: Re: Jak připojit externí osvětlení k dálkově ovládanému pohonu vrat?
Přispěvatel: Tomáš Trunec 28.11.2017, 14:53
Jak vyřešit rozdílnou hodnotu napětí? Ovládání světla brány je 24V (tj. spínací napětí). Ale ovládaný výstup potřebuji napájet 230V (reflektor). Je řešením toto spínací relé? - https://www.elkoep.cz/casove-rele-multifunkcni---smr-b
"samostatný galvanicky oddělený vstup - například pro ovládání ze zabezpečovacíh o systému"