Diskuse Elektrika.cz

VEŘEJNÁ ZÓNA => Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik => Téma založeno: M.Popek 13.09.2017, 19:55Název: Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
Přispěvatel: M.Popek 13.09.2017, 19:55

Stávající stav: HDS+elektroměrová skříň pro několik chat v oplocení jednoho z odběratelů.

Požadavek: Pro rozšíření HDO je potřeba zřídit nový ER rozvaděč (do stávajícího nelze). Požadavek RZ je připojení na spodky pojistek na jedny nožovky spolu se stávajícími el.měry a nebo umístit ER na hranici pozemku odběratele ale se sam.jištěním ze stávající HDS, to však nelze protože je zde jen jeden vývod pro ty stávající el.měry. Možnost umístění bočně vedle přípojkové skříně taky nelze protože to zamítnul vlastník pozemku.

Otázka je jak se tato nebo obdobná situace řeší?


Název: Re: Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
Přispěvatel: Vladimír Štemberg 16.09.2017, 12:53
Pokud není HDS atypického provedení, lze vyměnit její vnitřek tak, že bude obsahovat 2 trojice nožovek PH00. Tato sada se běžně prodává v odborných prodejnách v ceně okolo 1000,- Kč. Na jednu trojici připojíte stávající elektroměry, na druhou trojici připojíte kabel do nového elměrového rozvaděče na hranici vašeho pozemku.
Protože úpravou HDS zasahujete do distribuční sítě, musíte změnu projednat s RZ. Pravděpodobně budou požadovat, aby úpravu provedla firma, která má s nimi smlouvu pro práce na distribuční síti.