Diskuse Elektrika.cz

Pracovní zóna => -B- 30 denní zóna dostupných diskusí => Téma založeno: Redakce portálu Elektrika 24.01.2017, 09:02Název: Jakou máte představu o pojmu Just in Time v době Průmyslu 4.0 vy?
Přispěvatel: Redakce portálu Elektrika 24.01.2017, 09:02
R4M#9: Just in Time, je tím myšleno dnes něco jiného než původně?
    Jak chápat letitý systém Just in Time v novém digitálním věku? Podle všech informací bude tento výraz znamenat spíše "online" než "včas". Jak to vidí odborníci české automatizace, sledujte v tomto dílu seriálu R4M! Nový význam pro Just in Time přidává existence 3D tiskáren. Kde se bude vyrábět a jaká bude logistika v digitálním věku, je stále velká neznámá.
    Zdroj: zde... (http://elektrika.cz/data/clanky/r4m-9-just-in-time-je-tim-mysleno-dnes-neco-jineho-nez-puvodne)


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Jakou máte představu o pojmu Just in Time v době Průmyslu 4.0 vy?
   


Název: Re: Jakou máte představu o pojmu Just in Time v době Průmyslu 4.0 vy?
Přispěvatel: Miroslav Minařík 24.01.2017, 09:33

Just in Time jsem viděl poprvé na vlastní oči v roce 1996. Tehdy jsem to považoval za skoro zázrak. Poté jsem zjistil, že "Just in Time" se netýká pouze výroby. Stejně se dobře uplatňuje v komunikaci, obchodu, plánování.

Nová digitální doba "Just in Time" vylepšuje o přesnější vstupní hodnoty. V praxi to znamená, že ten, kdo Just in Time nyní vylepší např. o výsledky z IoR (Internetu věcí),  tak bude mít pekelnou konkurenční výhodu. Tedy určitě proti těm, kteří stále zastávají řešení pomocí deníčku a tužky.
 (dance)