Diskuse Elektrika.cz

Pracovní zóna => -B- 30 denní zóna dostupných diskusí => Téma založeno: Další Ondřej 26.10.2015, 23:47Název: Jak vyřešit stmívání LED žárovky?
Přispěvatel: Další Ondřej 26.10.2015, 23:47
Chystám se vyrobit lampičku s LED žárovkou a rád bych umožnil regulaci osvětlení. Je třeba použít nějaký speciální stmívač pro LED žárovky nebo mohu použít jakýkoli stmívač na trhu?

Odkaz na žárovku, kterou bych chtěl použít:
http://www.smdledzarovky.cz/led.zarovky/e27.velky.zavit/led.zarovka.8w.13xsmd2835.e27.720lm.tepla.stmivatelna


Název: Re: Jak vyřešit stmívání LED žárovky?
Přispěvatel: Jan Alin 27.10.2015, 15:36
V odkazu na LED žárovku, který jste dal, je mimo jiné uvedeno:

UPOZORNĚNÍ: Některé stmívače nemusí fungovat v kombinaci se stmívatelnou LED žárovkou správně, protože jsou primárně určené pro klasické žárovky a s elektronikou LED žárovky si "nerozumějí". Žárovka pak může například problikávat. Více o této problematice se můžete dočíst například ZDE.

Doporučené stmívače: ELK-SMR-M  (z naší nabídky)Není to náhodou přímo odpověď na vaši otázku?


Název: Re: Jak vyřešit stmívání LED žárovky?
Přispěvatel: Další Ondřej 28.10.2015, 15:32
Ne tak úplně. Potřebuji spíš vědět, jak se ty stmívače liší, protože je jich spousta a za velmi odlišné ceny.
Našel jsem cenově dostupnější stmívače, ale ty, které jsou výslovně pro LED jsou pro pásky napájené 12 V. Jiné nemají napsáno určení.
Chtěl bych se tedy spíš zeptat, jaký je ve stmívači LED osvětlení rozdíl oproti klasickému stmívači? Hledám nějaké levné řešení stmívání a nemůžu zvolit klasické žárovky kvůli odpadnímu teplu - lampička bude mít látkový "klobouk" a s běžnou žárovkou se hodně zahřívá a bojím se, že by chytila plamenem.