|
Název: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026? Přispěvatel: Igor Nováček 26.06.2026, 08:02 Komentář k tutoriálu DEHNrisk 2026
Nová edice ČSN EN IEC 62305-2 mění pohled na riziko blesku: už nejde jen o „nějaký výpočet“, ale o jasné posouzení, kde může vzniknout škoda, úraz, nebo porucha systému. DEHNrisk vede projektanta krok za krokem od zón rizika přes vedení až po návrh LPS a SPD. Co se stane, když špatně určíte požární zatížení, zónu nebo výdržné napětí? Výsledek může vypadat zeleně, ale stavba chráněná nebude. Související ... ... článek k tomuto diskusnímu vláknu zde! (https://elektrika.cz/data/clanky/komentar-k-tutorialu-dehnrisk-2026) ... zdroj s podrobnostmi videoklipu zde! (https://elektrika.tv/video/2026/260625-dehnrisk-tutorial.fhd.mp4) Jak byste reagovali na tuto související otázku vy? Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026? Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026? Přispěvatel: Jan Yossarian 26.06.2026, 08:07 A proč je to v tak mizerném rozlišení? A slečna to má ve velké ale uložila to v malém. Tak si ji zkusím jen poslechnout, když už nic nevidím.
Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026? Přispěvatel: pegas100 26.06.2026, 08:36 To je zase bič na lidi a lobbing výrobce. V Německu na to kašlou a u nás si necháme zase všechno líbit.
Dnes už žádné CD DEHNsupport, kde byl alespoň výpočet dostatečné vzdálenosti atd. Dnes vše online s licenčním číslem a zapomeňte na výpočty vzdáleností. To si musíte zaplatit ještě něco navíc. Chápu, že není nic zadarmo, také jsem si zaplatil CD DEHN. Ale,toto je zase nástroj na šmírování a sběr dat. V normě(nebo alespoň její vykladatelé) se klade důraz na co největší spotřebu materiálu. Toto je už fakt moc. Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026? Přispěvatel: Jan Yossarian 26.06.2026, 09:23 To je zase bič na lidi a lobbing výrobce. V Německu na to kašlou a u nás si necháme zase všechno líbit. To je zajímavá konspirace. Můžete své řádky rozvést a podložit odkud docházíte takovým závěrům. Myslím, že mám v této oblasti, řekněme slušný přehled a zvláště o DE, protože tam máme také část firmy. Dnes už žádné CD DEHNsupport, kde byl alespoň výpočet dostatečné vzdálenosti atd. Dnes vše online s licenčním číslem a zapomeňte na výpočty vzdáleností. To si musíte zaplatit ještě něco navíc. Chápu, že není nic zadarmo, také jsem si zaplatil CD DEHN. Ale,toto je zase nástroj na šmírování a sběr dat. V normě(nebo alespoň její vykladatelé) se klade důraz na co největší spotřebu materiálu. Toto je už fakt moc. Uvádíte CD? Dnes už ani DVD. Možná bude lepší, když si ujasníme letopočet. Je rok 2026 a řeč je o Ai agentech. Z tohoto pohledu jsou uvedené nosiče irelevantní. (zle) Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026? Přispěvatel: František Šohajda 26.06.2026, 11:22 Pani Černochovou jsem slyšel na školení DEHN a v oblasti "Hromů a blesků" o:-) a dovolím si říct, že je v tomto sektoru elektriky O0
Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026? Přispěvatel: Miroslav Minařík 26.06.2026, 14:44 Před Evou klobouk dolů! Takové stvoření a zabývá se něčím tak divným, jako jsou hromosvody! No to ne! |