Diskuse Elektrika.cz

Pracovní zóna => -B- 30 denní zóna dostupných diskusí => Téma založeno: Igor Nováček 26.06.2026, 08:02



Název: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026?
Přispěvatel: Igor Nováček 26.06.2026, 08:02
Komentář k tutoriálu DEHNrisk 2026
    Nová edice ČSN EN IEC 62305-2 mění pohled na riziko blesku: už nejde jen o „nějaký výpočet“,  ale o jasné posouzení, kde může vzniknout škoda, úraz, nebo porucha systému. DEHNrisk vede projektanta krok za krokem od zón rizika přes vedení až po návrh LPS a SPD. Co se stane, když špatně určíte požární zatížení, zónu nebo výdržné napětí? Výsledek může vypadat zeleně, ale stavba chráněná nebude.
   

    Související ...
    ... článek k tomuto diskusnímu vláknu zde! (https://elektrika.cz/data/clanky/komentar-k-tutorialu-dehnrisk-2026)
    ... zdroj s podrobnostmi videoklipu zde! (https://elektrika.tv/video/2026/260625-dehnrisk-tutorial.fhd.mp4)



   
Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026?
   


Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026?
Přispěvatel: Jan Yossarian 26.06.2026, 08:07
A proč je to v tak mizerném rozlišení? A slečna to má ve velké ale uložila to v malém. Tak si ji zkusím jen poslechnout, když už nic nevidím.


Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026?
Přispěvatel: pegas100 26.06.2026, 08:36
To je zase bič na lidi a lobbing výrobce. V Německu na to kašlou a u nás si necháme zase všechno líbit.
Dnes už žádné CD DEHNsupport, kde byl alespoň výpočet dostatečné vzdálenosti atd. Dnes vše online s licenčním číslem a zapomeňte na výpočty vzdáleností. To si musíte zaplatit ještě něco navíc. Chápu, že není nic zadarmo, také jsem si zaplatil CD DEHN. Ale,toto je zase nástroj na šmírování a sběr dat.
V normě(nebo alespoň její vykladatelé) se klade důraz na co největší spotřebu materiálu.
Toto je už fakt moc.


Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026?
Přispěvatel: Jan Yossarian 26.06.2026, 09:23
To je zase bič na lidi a lobbing výrobce. V Německu na to kašlou a u nás si necháme zase všechno líbit.
Dnes už žádné CD DEHNsupport, kde byl alespoň výpočet dostatečné vzdálenosti atd. Dnes vše online s licenčním číslem a zapomeňte na výpočty vzdáleností. To si musíte zaplatit ještě něco navíc. Chápu, že není nic zadarmo, také jsem si zaplatil CD DEHN. Ale,toto je zase nástroj na šmírování a sběr dat.
V normě(nebo alespoň její vykladatelé) se klade důraz na co největší spotřebu materiálu.
Toto je už fakt moc.
To je zajímavá konspirace. Můžete své řádky rozvést a podložit odkud docházíte takovým závěrům. Myslím, že mám v této oblasti, řekněme slušný přehled a zvláště o DE, protože tam máme také část firmy.
Uvádíte CD? Dnes už ani DVD. Možná bude lepší, když si ujasníme letopočet. Je rok 2026 a řeč je o Ai agentech. Z tohoto pohledu jsou uvedené nosiče irelevantní.  (zle)


Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026?
Přispěvatel: František Šohajda 26.06.2026, 11:22
Pani Černochovou jsem slyšel na školení DEHN a v oblasti "Hromů a blesků"  o:-) a dovolím si říct, že je v tomto sektoru elektriky  O0


Název: Re: Už víte, jak se pracuje s DEHNriskem 2026?
Přispěvatel: Miroslav Minařík 26.06.2026, 14:44

Před Evou klobouk dolů!

Takové stvoření a zabývá se něčím tak divným, jako jsou hromosvody!  No to ne!