|
Název: Jak způsobem by jste postupovali? Přispěvatel: opatovice64 24.06.2026, 20:26 Firma místního developera nám v Chrudimi staví bytové domy. Jedná se o lokalitu Na špici, Kopanický mlýn a areál bývalé fy Preming.
V jedné z dokumentací bylo uvedeno, že kombinovaný svodič T1+T2 bude osazen v elektroměrovém rozvaděči, který je osazen v prostoru suterénu. V jednotlivých bytech měly být osazeny svodiče typu T3. Jelikož se jedná o desítky bytových domů, na kterých je zřízena vnější ochrana před bleskem, je s podivem, že žádnou SPD jsem dopodud nedohledal. Objekty jsou zkolaudovány a majitelé bytů ani netuší ... Výchozí i pravidelné revize jsou samozřejmě bez závad. To bude asi tím, že tyto revize provádí RT delegovaný realizační firmou. Zajímal by mě názor kolegů RT, jak by v takovém případě postupovali. Nedělám si velké iluze, jak to nejen v naší profesi vypadá. |