Diskuse Elektrika.cz

Pracovní zóna => -A- Nově přidané příspěvky ke kontrole moderátory => Téma založeno: opatovice64 24.06.2026, 20:26



Název: Jak způsobem by jste postupovali?
Přispěvatel: opatovice64 24.06.2026, 20:26
Firma místního developera nám v Chrudimi staví bytové domy. Jedná se o lokalitu Na špici, Kopanický mlýn a areál bývalé fy Preming.
V jedné z dokumentací bylo uvedeno, že kombinovaný svodič T1+T2 bude osazen v elektroměrovém
rozvaděči, který je osazen v prostoru suterénu. V jednotlivých bytech měly být osazeny svodiče typu T3.
Jelikož se jedná o desítky bytových domů, na kterých je zřízena vnější ochrana před bleskem, je
s podivem, že žádnou SPD jsem dopodud nedohledal.
Objekty jsou zkolaudovány a majitelé bytů ani netuší ...
Výchozí i pravidelné revize jsou samozřejmě bez závad. To bude asi tím, že tyto revize provádí RT
delegovaný realizační firmou.
Zajímal by mě názor kolegů RT, jak by v takovém případě postupovali. Nedělám si velké iluze,
jak to nejen v naší profesi vypadá.