|
Název: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Tým Elektrika 06.01.2026, 08:02 Detektor DM70 sběrnicový PIR pohybový snímač
Detektor DM70 sběrnicový PIR pohybový snímač má dva senzory a PET imunitu, což znamená, že ignoruje pohyb malých domácích zvířat. Doporučená výška montáže je 2,1m, lze však upravit posunutím vnitřní desky. Napájení 9–16V DC, běžný odběr 16mA. Připojuje se čtyřmi ... (https://elektrika.cz/data/bleskovky/detektor-dm70-sbernicovy-pir-pohybovy-snimac/image) (https://elektrika.cz/data/bleskovky/detektor-dm70-sbernicovy-pir-pohybovy-snimac/@@eview) Související ... ... elektrovinka k tomuto diskusnímu vláknu zde! (https://elektrika.cz/data/bleskovky/detektor-dm70-sbernicovy-pir-pohybovy-snimac/@@eview) Jak byste reagovali na tuto související otázku vy? Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Pavel Ryšavý 09.01.2026, 10:51 Snímač je možná dobrý, ale ten návod je tragédie. Jen mne to utvrdilo v přesvědčení, že překlady návodů nemá cenu ani otvírat.
Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Jan Yossarian 23.01.2026, 14:46 Používám DM70, má dvojitej senzor a PETku – nehlásí kočku, takže na dům ideál. Jede na sběrnici, 12 V, bere cca 16 mA. Doporučená výška 2,1 m, ale dá se doladit podle interiéru.¨Je to v pohodě na lidi, blbě chytá topení a závěsy, když je dobře namontovanej. Normy neřeším, ale výrobce píše, že to odpovídá tuším EN 50131. Jo a pozor někde to může falešně brát malý psy, hlavně když skáčou nebo běhaj po gauči.
Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Miroslav Minařík 24.01.2026, 11:04 Rozšířil bych ten dotaz na " Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob v předzahrádce, kde nemám možnost přivést vedení?
To je reálná situace, kdy vnitřní infrastruktura je z hlediska automatizace vyladěná, ale k vnější zóně tomu chybí senzory. Ale to je snad na jiné vlákno. Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Jan Yossarian 27.01.2026, 06:50 To by měl být nějaký bateriemi napájený PIR který vysílá do vzdáleného přijímače a ten spíná obvod.
Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Milan Hudec 27.01.2026, 07:54 Tak datový káblík lze snad "pohodit" i přes zahrádku.
Takových instalaček třebas v rámci chatové osady/včasné výstrahy vídam hafo, káblík po zemi, po stromech...... ... Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Miroslav Minařík 27.01.2026, 10:47 Tak datový káblík lze snad "pohodit" i přes zahrádku. Úpřimně ... nehledám řešení tohoto typu. (zle)Takových instalaček třebas v rámci chatové osady/včasné výstrahy vídam hafo, káblík po zemi, po stromech...... ... Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Jiří Schwarz 27.01.2026, 13:39 To by měl být nějaký bateriemi napájený PIR který vysílá do vzdáleného přijímače a ten spíná obvod. s nějakým FVE panýlkem?Ono to PIR čidlo nemusí mít velkou spotřebu, ale "na sezónu" to z malé baterky nebude ----------- mě trochu mrzí že zmizela PIR čidla s výměnnými fresnelovými čočkami, kde se dalo upravit jak velký prostor to hlídá, v jakých úhlech reaguje na pohyb (nebo špatně hledám?) Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Jan Palička 27.01.2026, 14:13 Rozšířil bych ten dotaz na " Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob v předzahrádce, kde nemám možnost přivést vedení? Když už vlákno začalo tím sběrnicovým PARADOXem, tak Paradox dělá celý bezdrátový systém MAGELLAN nebo se klasické sběrnicové řešení doplní modulem RTX3, který komunikuje s bezdrátovými (i outdoor) čidly. Otázkou je, zda na pouhou detekci příchozích není čistokrevná EZS trochu drahé řešení, ale to je na každém.......To je reálná situace, kdy vnitřní infrastruktura je z hlediska automatizace vyladěná, ale k vnější zóně tomu chybí senzory. Ale to je snad na jiné vlákno. Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Milan Hudec 27.01.2026, 18:49 Úpřimně ... nehledám řešení tohoto typu. (zle) Mě se to také nelíbí, ale musím uznat, že je to spolehlivější než cokoli na baterie.Název: Re: Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob? Přispěvatel: Jiří_Hrubý 27.01.2026, 19:48 Rozšířil bych ten dotaz na " Jaký PIR používáte pouze pro detekci osob v předzahrádce, kde nemám možnost přivést vedení? Záleží na limitech a požadavcích, Steinel umí čidla s dlouhým dosahem, Bosch má pro EZS tuším 60m dosah. Třeba by se dalo čidlo umístit na objektu a nebyl by takový problém s kabelem. To je reálná situace, kdy vnitřní infrastruktura je z hlediska automatizace vyladěná, ale k vnější zóně tomu chybí senzory. Ale to je snad na jiné vlákno. |