Název: Pro které aplikace využíváš měřící transformátor? Přispěvatel: Tým Elektrika 04.04.2025, 08:02 Měřicí transformátor proudu nn CLA, CLB
Měřicí transformátor proudu nízkého napětí (např. CLA nebo CLB typy z katalogu MT Brno) se používá v silnoproudé elektroinstala ci hlavně v rozvaděčích. Převádí velké proudy v primárním obvodu (např. 1000A) na malé měřitelné hodnoty (např. 5A) vhodné pro připojení ampérmetrů, elektroměrů nebo ochran. Nepřenáší ... (https://elektrika.cz/data/bleskovky/merici-transformator-proudu-nn-cla-clb/image) (https://elektrika.cz/data/bleskovky/merici-transformator-proudu-nn-cla-clb/@@eview) Související ... ... elektrovinka k tomuto diskusnímu vláknu zde! (https://elektrika.cz/data/bleskovky/merici-transformator-proudu-nn-cla-clb/@@eview) Jak byste reagovali na tuto související otázku vy? Pro které aplikace využíváš měřící transformátor? Název: Re: Pro které aplikace využíváš měřící transformátor? Přispěvatel: Jiří Schwarz 07.04.2025, 11:10 Ten vodič se tam musí protáhnout?
Občas by se hodili "dělitelné" provedení, aby to šlo nasadit na vedení v hotovém rozvodu Název: Re: Pro které aplikace využíváš měřící transformátor? Přispěvatel: Pavel Čermák 07.04.2025, 15:55 Samozřejmě existují i MTP s děleným jádrem, ale jsou obvykle dražžší a někdy je problém s přesností.
Název: Re: Pro které aplikace využíváš měřící transformátor? Přispěvatel: Martin Kurka 08.04.2025, 10:37 Proudové transformátory s opěrným šroubem na přípojnici bez izolační botičky jako onen vyfocený na úvodním obrázku úplně miluju. To je tak nebezpečná věc, zejména když je onen šroub z pohledu montéta zakrytý. Na tom šroubu pak číhá ostré a nejištěné napětí z pásnice přípojnice, stačí si o něj škrtnout PE drátem pro pospojení výstupů proudového trafa a už to jede. Nebo si na něj sáhnout prstem a pak zapojovaný drát do proudového trafa, nebo šroubovák, nebo plombovací kleště úlekem upustit mezi přípojnice.
Název: Re: Pro které aplikace využíváš měřící transformátor? Přispěvatel: Pavel Čermák 08.04.2025, 14:41 Ony ty čepičky jsou vždy obsahem balení (určitě od MT Brno), jen nejsou na obrázku. To že při
montáži moc nedrží, je jiná věc Název: Re: Pro které aplikace využíváš měřící transformátor? Přispěvatel: Vlado Konrád 08.04.2025, 16:35 Proudové transformátory s opěrným šroubem na přípojnici bez izolační botičky jako onen vyfocený na úvodním obrázku úplně miluju. To je tak nebezpečná věc, zejména když je onen šroub z pohledu montéta zakrytý. Na tom šroubu pak číhá ostré a nejištěné napětí z pásnice přípojnice, stačí si o něj škrtnout PE drátem pro pospojení výstupů proudového trafa a už to jede. Nebo si na něj sáhnout prstem a pak zapojovaný drát do proudového trafa, nebo šroubovák, nebo plombovací kleště úlekem upustit mezi přípojnice. MTP pripája a plombuje pod napätím len samovrah. A ten to pácha kvôli svojmu rozhodnutiu ukončiť púť na tejto zemi. Podobne ako niekto kto sa postaví pred vlak. Samovrahov neberme do úvahy. Sú vynaliezaví |