Název: Je nutný pro montáže slaboproudých zařízení samostatný živnostenský list? Přispěvatel: Jaroslav Hasala 13.04.2007, 08:01 Vlastní živnostenský list na montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených el. zařízení.
Chtěl bych se budoucnu zabývat i montáží slaboproudých zařízení (EZS, EPS atd). Je nutné pořizovat si pro tuto činnost samostatný živnostenský list? Název: Re: Je nutný pro montáže slaboproudých zařízení samostatný živnostenský list? Přispěvatel: Rozmahel Vladimír 13.04.2007, 09:14 váš živn.list obsahuje VTZ zřejmě do 1.000V. To by mělo stačit i na slaboproud. Nevyhnete se asi jednání s výrobci konkrétních zařízení. Např. montáž, servis EPS může firma provádět pouze se souhlasem výrobce zařízení.
Název: Re: Je nutný pro montáže slaboproudých zařízení samostatný živnostenský list? Přispěvatel: Milan Karvánek 13.04.2007, 21:52 Slaboproud jako takový jistě pokryje i stávající ŽL a oprávnění od ITI. Problém však nastane s EZS, pokud má být montáž uznatelná i pojišťovnou a dalšími státními orgány jako oprávněná je k tomu potřeba koncese dle ŽZ. Pro vydání koncese je mimo jiné potřeba i osvědčení od některého z výrobců o proškolení.
|