Název: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: trucker 15.08.2013, 18:23 4-41, 5-54... jasno, aleco dál?
Stejný problém nastanvá v kolupelně, kde 7-701, šalamounsky řeší zásuvku pro holícístrojek. Jaký je důvod k tomu, aby byla koupelna rozdělena v několika normách, a požadavcích? Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: trucker 15.08.2013, 20:01 Jde mi o pochopení systému tvůrců norem. Jsou číselné odkazy souvisejících norem dostatečné? Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: František Šohajda 15.08.2013, 20:08 Kde vzít a nekrást ? Toť otázka do boje.... (dance) (dance)
Na "únmz" najdete vše co potřebujete .... :-X Jinak norma je nezávazná ! Pokud si myslíte že uděláte třeba zásuvku lepší, jak je v normě....OK,norma nenorma ! ;D ;D ;D Přeloženo do češtiny, norma je minimální bezpečností opatření..... (box) Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: Jiří Schwarz 15.08.2013, 20:39 4-41, 5-54... jasno, aleco dál? Stejný problém nastanvá v kolupelně, kde 7-701, šalamounsky řeší zásuvku pro holícístrojek. Jaký je důvod k tomu, aby byla koupelna rozdělena v několika normách, a požadavcích? Jak dál? Spíše "co před tím"! Pro revize jsou důležité ČSN 33 2500 a 33 2000-6. Tam najdete spoustu důležitých a zajímavých informací. Pokud jde o koupelny - pro elektrické zařízení je třeba definovat vnější vlivy. Doporučuji prostudovat ČSN 33 2000-5-51, ed.3 Aby se trochu zjednodušili "domovní rozvody", máme ČSN 33 2130 (momentálně v ed.2) a co je podle této normy, to se "řeší jednodušeji podle nějakého vzoru" (např. nepočítám oteplení kabelu podel seskupení, ale udělám to podle doporučení této normy, pro byt by to mělo vyhpovět) A aby se pro koupelny nemuselo svolávat komise a řešit protokol vlivů pro nebezpečné nebo vzlášť nebezpečné prostředí, je tu norma "7-701", která pro "běžnou koupelnu" nastaví jakési "klasické" řešení. Podobně jsou to i další normy řady 33 2000-7-7xx Sice to říkal kdysi Lenin, ale něco na tom je - UČIT SE,...UČIT SE,... UČIT SE Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: trucker 16.08.2013, 01:17 Pokud je pro Instalaci(koupelnu) stanovena zvláštní norma, určení VV se provést nemusí.
Jinak VV vidím jako velice dobrou pomůcku. Protokol by měl být vypracován odbornou komisí. V případě RD stavbou svépomocí nemá VV, často ani el. projekt kdo vypracovat. :-\ Hodí se k VV "odborný termín" nepředvídateln á přirozenost o:-) ? Normy on line budou cca v utery, zatím si zopakuju VV Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: Pavel Horský 16.08.2013, 07:04 O vnějších vlivech je tu napsána spousta informací. Stačí jen použít tlačítko vyhledávání. Doporučuji.
Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: Jiří Schwarz 16.08.2013, 08:03 ... Omlouvám se za překlep. Pro revize jsou důležité ČSN 33 2500 a 33 2000-6. Tam najdete spoustu důležitých a zajímavých informací. ... Správně má být 33 1500 Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: Lubomír Jindra 16.08.2013, 21:03 Normy jsou provázané, takže řešení jednoho problému obvykle nebývá v jedné z nich, ale prostupuje napříč skrze celou skupinu norem. Není tedy dost dobře možné si říct: tady mám balíček norem a to jsou všechny které potřebuji. Při revizi postupuji opačně: nejdříve hledám možná rizika a pak hledám například v normách jejich řešení.
Název: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: Kamil Novák 16.08.2013, 23:57 V případě RD stavbou svépomocí nemá VV, často ani el. projekt kdo vypracovat. :-\ Ony mají stavby "svépomocí" nějakou vyjímku? :o Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: Jiří Schwarz 17.08.2013, 15:58 Ony mají stavby "svépomocí" nějakou vyjímku? :o Ono je to pak i o tom "jak motivovat" RT a stavební úřad, kolaudační komisi...Ale to by bylo na úplně jinou diskusi. Název: Re: Jakým způsobem zjistím všechny potřebné normy k revizi elektroinstalace např.RD? Přispěvatel: trucker 17.08.2013, 17:50 Zbývá Jen učít se, učit se učit se. (poklona) , myslím že otázka mi byla dostatečně vysvětlena. |