Diskuse Elektrika.cz

HYBRIDNÍ zóna => JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa => Téma založeno: drr.vostep 31.03.2010, 10:53



Název: Jak védst agendu revizí (v podobě karty) po změně ČSN 33 1600 ?
Přispěvatel: drr.vostep 31.03.2010, 10:53
Po 1. prosinci r. 2009 nastává sloučení norem ČSN 33 1600 s normou ČSN 33 1610 na výslednou ČSN 33 1600. Mimojiné se v ní poupravují např. doby revizí, řazení spotřebičů do skupin používání atd.
Zajímalo by mě, zda se tu  také někdo potýká s problémem úpravy formulářů, kde se vede celá revizní historie spotřebiče a jaké s tímto máte zkušenosti.
Upřesňuji: jak vést agendu (v podobě karty) spotřebiče i s historií, když se v normách dělají tak zásadní změny?

Podotýkám, že Norma ČSN 33 1600 se zabývá revizemi el. ručního nářadí a spotřebičů.... .......

#117#



 


Název: Re:Jak védst agendu revizí (v podobě karty) po změně ČSN 33 1600 ?
Přispěvatel: Kamil Novák 31.03.2010, 16:11
Původní revizní lhůtu jednoduše přepíšete na aktuální a totéž provedete i s číslem normy, dle které je revize prováděna.  (beach)

Na kartách spotřebičů, které jsou v provozu i více jak 10 let už to bude čtvrtá změna!  (doh)


Název: Re: Jak védst agendu revizí (v podobě karty) po změně ČSN 33 1600 ?
Přispěvatel: Vladimír Kadlec 02.04.2010, 13:09
I když to není nikde konkrétně stanoveno, souhlasím s přiměřenou úpravou karet dle stanoviska p. Kamila Nováka. I já mám v evidenci karty na spotřebiče zavedené již před několika lety v počtu mnoha set kusů a neumím si představit, že bych je tiskl znovu. Jde hlavně o to, aby údaje o revizích spotřebičích vč. naměřených hodnot byly vždy průkazné. Když občas vidím různé vzorové formuláře s desítkami údajů, které bych měl o každém spotřebiči uvést, jímá mne hrůza, jak bych při uvedeném množství revidovaných spotřebičů měl vše aplikovat do praxe. Mám tedy zavedeny jednoduché formuláře, kde je uvedeno pouze minimum stanovené normou. To je nezaměnitelné označení spotřebiče s inventárním nebo výrobním číslem,  příp  jeho umístění, zařazení do třídy - kategorie, datum revize, použitý měřicí přístroj + jeho kalibrace, naměřené hodnoty a použitá metoda měření, dále výsledek prohlídky, zkoušky chodu, celkové zhodnocení stavu spotřebiče – vše v jedné kolonce s výsledkem bez závad příp. s bližším konkretizování m zjištěné závady,  jméno revidujícího a perioda revize. Nic víc, nic míň. Mám za to, že stará karta obsahující nesmyšlené údaje o stavu spotřebiče a jeho historii za celou dobu používání je cennější než karta nová,  obsahující údaje z hlediska bezpečnosti užívání nepodstatné (např. výrobce, napětí, proud, výkon apod.).