Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Na jaký paragraf vyhl. 50 mám nárok?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Na jaký paragraf vyhl. 50 mám nárok?  (Přečteno 21999 krát)
Sabre
« kdy: 11.03.2010, 15:44 »

Vyučil jsem se elektrikářem- silnoproud. Za 2 roky na to jsem ze stejného oboru odmaturoval.
Při studiu nám říkali, že k získání vyšího paragrafu nepotřebujeme tolik praxe jako "jen" s  výučním listem. Jak to je?

#uft#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.03.2010, 17:52 »

                            Příl.1
                         Nejkratší praxe
                požadovaná pro pracovníky uvedené
 
a) v § 6
   činnost                         vzdělání           praxe11)
na elektrických  do 1000 V   vyučení, SO, ÚSO, VŠ     1 rok
zařízeních       nad 1000 V  vyučení, SO, ÚSO, VŠ     2 roky
na hromosvodech              zaškolení                6 měsíců
                               vyučení, SO, ÚSO, VŠ     3 měsíce
 
b) v § 7
   činnost                         vzdělání           praxe11)
na elektrických  do 1000 V   vyučení,                 2 roky
zařízeních                   SO, ÚSO, VŠ              1 rok
                 nad 1000 V  vyučení                  3 roky
                             SO, ÚSO, VŠ              2 roky
na hromosvodech              zaškolení                1 rok
                             vyučení, SO ÚSO, VŠ      6 měsíců
 
c) v § 8
   činnost                         vzdělání           praxe
na elektrických  do 1000 V   vyučení, SO              6 roků
zařízeních                   ÚSO                      4 roky
                             VŠ                       2 roky
                 nad 1000 V  vyučení, SO              7 roků
                             ÚSO                      5 roků
                             VŠ                       3 roky
na hromosvodech              vyučení                  2 roky
                             SO, ÚSO, VŠ              6 měsíců
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.03.2010, 19:50 »

Teď momentálně si myslím, že máte nárok jen na Par.5 pokud neprokážete v těch 2 letech nástavby praxi třeba, že jste při studiu byl zaměstnán, někde jako elektrikář. Možná mi namítnete praxe těch dvou let ze školy, ale myslím, že kolegům zde hlavně revizním technikům se to líbit nebude. Jinak se řiďte výše přiloženou tabulkou ta přesně platí!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 13.03.2010, 20:16 »

Na §6 potřebujete nejméně jeden rok praxe bez ohledu na výši vzdělání. Školní praxe se do toho nepočítá. Je to z toho důvodu, abyste se dostatečně seznámil s místními podmínkami pod dohledem zkušenějších kolegů. Vy byste pustil čerstvého maturanta samotného do živého rozvaděče?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 13.03.2010, 20:23 »

Nic takového jsem neřekl jen vím jak to chodí!! Naopak jsem na to upozornil
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 13.03.2010, 20:47 »

Nic takového jsem neřekl jen vím jak to chodí!! Naopak jsem na to upozornil
Promiňte, nereagoval jsem na váš, ale na tazatelův příspěvek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 13.03.2010, 21:15 »

Promiňte, nereagoval jsem na váš, ale na tazatelův příspěvek.
Jasný nic se neděje. A samozřejmě máte pravdu člověk po škole praxi nemá a nemůže se hrnout hned pomalu na 8. Jsem po škole 5 let pracuji v poměrně náročných podmínkách a každej den mě elektrika školí a školí. Ale důležitej je taky ten ke komu vás přidělí, co umí a co vás naučí a hlavně k čemu vás pustí!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
zlý duch elektrozedníkův
« Odpověď #7 kdy: 14.03.2010, 15:15 »

Ta padesátka Ti je na pendrek, hele mladej, nebuď blbej, dělej na černo, budeš mít mít klid a budeš levný, a nemusíš dělat takové věci jako je vyhl.50.
Když budeš blbej, budeš mrtvej, když nebudeš blbej, budeš žít. To že budeš mít § XY z vyhl.50 ještě neznamená, že nejsi blbej. Chápeš to? Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 14.03.2010, 15:25 »

Ta padesátka Ti je na pendrek, hele mladej, nebuď blbej, dělej na černo, budeš mít mít klid a budeš levný, a nemusíš dělat takové věci jako je vyhl.50.
Když budeš blbej, budeš mrtvej, když nebudeš blbej, budeš žít. To že budeš mít § XY z vyhl.50 ještě neznamená, že nejsi blbej. Chápeš to? Škleb

Tento postup je velice jistá cesta do státem spravovaného zařízení. Je jen otázkou času kdy se něco stane a pracující načerno bude napruhovano, nebude to napoprvé, ani napodruhé, ale čím déle se tato činnost provozuje, tím větší je pravděpodobnos t že mladej bude mít klid v base.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
zlý duch elektrozedníkův
« Odpověď #9 kdy: 14.03.2010, 15:28 »

Tento postup je velice jistá cesta do státem spravovaného zařízení. Je jen otázkou času kdy se něco stane a pracující načerno bude napruhovano, nebude to napoprvé, ani napodruhé, ale čím déle se tato činnost provozuje, tím větší je pravděpodobnos t že mladej bude mít klid v base.  Mrknutí
Ale zase bude mít jistotu, že na trhu bude mít úspěch, těmto típkům se daří mnohem lépe, než těm poctivým, a prakticky bez možnosti postihu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 14.03.2010, 15:38 »

a prakticky bez možnosti postihu.

Tak tady bych byl velmi opatrný. Při vážném úraze nebo smrti lítá nejenom v nedovoleném podnikání, ale lze mu přišít i obecné ohrožení či podobné nadělení. Je to totéž, jako když pojedete v autě bez řidičáku a někoho zabijete. Tresty se pak obvykle násobí a udělují natvrdo.

To že "mladýho" nikdo nepráskne je jenom iluze. Udělá to první elektrikář, kterému bude "kazit kšefty". Pak si na něm smlsne inspektor SUIP.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
zlý duch elektrozedníkův
« Odpověď #11 kdy: 14.03.2010, 16:30 »

Při vážném úraze nebo smrti lítá nejenom v nedovoleném podnikání, ale lze mu přišít i obecné ohrožení či podobné nadělení
Však jsem psal, že nesmí být blbej, pokud má vyhl.50, znamená to snad, že nikoho zabít nemůže? Omyl, jen bude mít poloviční sazbu u mlejnu....

To že "mladýho" nikdo nepráskne je jenom iluze. Udělá to první elektrikář, kterému bude "kazit kšefty".
Vy se asi moc nepohybujete v praxi, co? Jistě, udělat to může, ale opravdu to udělá? To by musel:
1- Vědět, kdo to před ním dělal, a to se dozví vyjímečně
2- Prokázat mu to, pokud dělá na černo, žádný papír nedává, pak je to tvrzení proti tvrzení.
3- Ale hlavně by ho musel prásknout. Kolik jste už práskl za svou praxi Vy bastlířů, kteří zprznili co se dalo? Ruku na srdce.
Vážený pane kolego, žijeme v ČR, čili v džungli. A máte na výběr. Buďto se rychle chytnete lijány a přehoupnete bez rozmyslu peřeje, nebo než tu lijánu chytnete, tak budete zkoumat, zda prošla revizí a dá se jí věřit. Ale mezitím než se rozmyslíte, ji chytne kolega vedle vás a Vy jste v pasti, protože ten krokodýl vás v tu chvíli již bude šimrat svýmy zoubky na Vaší zadnici.
Doufám, že jsem to napsal jasně  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 14.03.2010, 16:44 »

Džungli v ČR tvoří právě takoví, jako jste vy. Bez vás by bylo všem lépe. Přestaňte navádět ostatní k nelegálnímu jednání.
Doufám, že na sebe nikdy nenarazíme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 14.03.2010, 18:17 »

Buďto se rychle chytnete lijány a přehoupnete bez rozmyslu peřeje, zle
Bez rozmyslu bych neriskoval.
V první řadě bych prozkoumal, zda mě udrží, neboť další krokodýli čekají v řece na pamlsek.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 14.03.2010, 18:39 »

Ta padesátka Ti je na pendrek, hele mladej, nebuď blbej, dělej na černo, budeš mít mít klid a budeš levný, a nemusíš dělat takové věci jako je vyhl.50.
Když budeš blbej, budeš mrtvej, když nebudeš blbej, budeš žít. To že budeš mít § XY z vyhl.50 ještě neznamená, že nejsi blbej. Chápeš to? Škleb
Vůbec jste nepochopil nic!! Zřejmě mu to elektro vzdělání závidíte, tak tu melete takovéhle nesmysly.Naopa k je potřeba, aby se chytil někoho kdo ví a kdo mu renomovaně poradí tím rozhodně nemyslím sebe!! Ale vás poslechout to je teda pocuc!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
zlý duch elektrozedníkův
« Odpověď #15 kdy: 14.03.2010, 21:09 »

To není o navádění, to je shrnutí současné praxe. Den co den vidím, že šlendrián má zelenou, Žiivnostenský list za dobu praxe chtěli vidět snad jen dva zákazníci, oprávnění nikdo. Kontrola paradoxně a pouze vteoretickyv praxi  hrozí jen těm, co se někdy prohnali přes ITI, ti co se na to vybodli, o těch ITI paradoxně ani neví a úřednice ŽÚ není schopna ani rozeznat co je a co není vyhrazené zařízení. V této džungli mají zelenou pouze Tarzané, ty co nevěří lijáně, sežerou krokodýlové. Taková je realita.
Znalosti z vyhl. 50 v praxi téměř nepoužívám, tam potřebuji uplně jiné znalosti, získané z jiných zdrojů, než je tato vyhláška. To je stokrát opakované téma, že to je pouze alibistická bumážka v případě průseru, jinak to žádnému elektrikářovi nedá návod, jak a co má udělat, aby to bylo košer.
Tuto džungli, ze které mě zde někteří obvinili, že ji vytvářím, jsem nevytvořil já, ani jiní, mě podobní. Tu vytvořili nekompetentní státní úředníci, kteří nemají zájem to ani změnit. Ostatním zbývá se buďto přizpůsobit, nebo čůrat proti větru. A vůbec nepomůže osvěta na tomto portále, nebo bouchání složkou norem o stůl, jak to má být. Ve finále rozhoduje investor, a kdo platí, ten poroučí. Taková je realita.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #16 kdy: 14.03.2010, 21:51 »

Myslím, že jste úplně mimo. Vyhláška 50 vás nenaučí elektriku, protože o elektrice vůbec není.
Živnostenský úřad je taky úplně mimo, to jsem zažil na vlastní kůži.
Složkou norem bude do stolu bouchat inspektor SUIP nebo soudní znalec v soudní síni až se vám podaří někoho zabít.
Kdybyste měl kvalifikaci, tak byste věděl, že cesty do maléru u vyhrazených technických zařízení jsou nenápadné.
Pokud máte pocit, že se lépe cítíte v džungli, odstěhujte se do Amazonie, bude vám tam líp. Tady pro vás není místo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
krizovatka
« Odpověď #17 kdy: 14.03.2010, 21:59 »

To není o navádění, to je shrnutí současné praxe. Den co den vidím, že šlendrián má zelenou,
 Taková je realita.
Na krizovatke cakam na zelenu uz aj preto, ze vedla mna caka mamka so synom.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Co je potřeba pro §10 ?
 Na co je §7 z vyhlášky 50/1978 Sb.
 Jak rychle si mohu zvýšit odbornou způsobilost z §5 na vyšší?
 Mohou ještě elektrikáři-zaměstnanci měnit šňůrové vidlice a zásuvky ?
 Jaká je potřebná délka praxe pro získání §10?
 Lze získat paragraf §6 s maturitní zkouškou?
 Mohu s paragrafem 6 a 8 nn pracovat v rozvodně s přívodem vn?
 Co všechno musím umět na §8 vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Jak dalece odborně zaškolit zaměstnance na §3 a 4 z vyhl.50/78Sb.?
 Jaké je označení paragrafů na Slovensku?
 Mohu získat §6 nebo §7 vyhl.50/78Sb. pokud nemám potvrzenou praxi?
 Je možné z §6 jit na §10 ?
 Jakou vytvořit osnovu školení pro §3 a §4 vyhl. 50/78 Sb.?
 Kdo může dělat revize cnc strojů jaký musí mít paragraf?
 Kolik je otázek a je nějaká tolerance špatných odpovědí u zkoušky k §6?
 Jaká je přesná doba platnosti paragrafu 6?
  Mohou mít epileptici paragrafy 5,6, vyhlášky 50/78Sb.?
 Musím dělat zkoušku na paragraf 5 po vyučení?
 Jaké minimální oprávnění potřebuje zaměstnanec pro obsluhu centrály?
 Jaký § vyhl. č. 50/1978 Sb. musí mít elektrokonstruktér?
 jakou kvalifikaci dle vyhl. 50/78 Sb. musí mít správce počítačové sítě?
 Co vse se mam naucit pro §5 vyhlasky 50/78 Sb.?
 Pracovníci pro provádění revizí elektrických zařízení („revizní technici“) jsou pracovníci znalí s v
 Jak deklarovat praxi a postupovat pro §8 při komplikacích všech možných druhů?
 Jedná se o obsluhu nebo práci na zařízení dle §4 vyhl. č. 50/1978 Sb.?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.