Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Může dojít k poškození sat. přístroje přetížením zásuvek?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může dojít k poškození sat. přístroje přetížením zásuvek?  (Přečteno 4603 krát)
mara5740
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 08.09.2021, 22:40 »

V panelovém domě mám na pracovním stole prodlužku, kde připojuji ntb. lampu atd. V tom samém pokoji je televize se satelitním přijímačem také na prodlužce (na jiné zásuvce). Již jednou se mi stalo, že po připojení ntb. do prodlužky na pracovním stole ve stejný okamžik přestal fungovat satelitní přijímač. Bral jsem to jako díl náhody, přijímač byl v pořádku vyreklamován (příčina vadný HMI výstup). Ale minulý týden se mi to stalo znovu. Ihned po připojení ntb do prodlužky přestal fungovat satelit. Ihned jsem tomu nevěnoval pozornost (a nenapadla mne spojitost s prvním výpadkem),  měl jsem doma ještě jeden sat. přijímač, ten připojil a opět pár dní fungoval. Včera jsem potřeboval připojit jiný ntb a opět se situace opakovala. Oba sat. přijímače KO, ale vypadá to, že oba fungují, jenom nejde připojit pomocí HDMI.
Rozvody v bytě částečně v hliníku, částečně v mědi. Doufám, že jsem situaci dostatečně popsal.

Proto se ptám zkušených, co může toto způsobovat, nepřijde mi to jako díl náhody...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 09.09.2021, 07:32 »

V panelovém domě mám na pracovním stole prodlužku, kde připojuji ntb. lampu atd. V tom samém pokoji je televize se satelitním přijímačem také na prodlužce (na jiné zásuvce). Již jednou se mi stalo, že po připojení ntb. do prodlužky na pracovním stole ve stejný okamžik přestal fungovat satelitní přijímač. Bral jsem to jako díl náhody, přijímač byl v pořádku vyreklamován (příčina vadný HMI výstup). Ale minulý týden se mi to stalo znovu. Ihned po připojení ntb do prodlužky přestal fungovat satelit. Ihned jsem tomu nevěnoval pozornost (a nenapadla mne spojitost s prvním výpadkem),   měl jsem doma ještě jeden sat. přijímač, ten připojil a opět pár dní fungoval. Včera jsem potřeboval připojit jiný ntb a opět se situace opakovala. Oba sat. přijímače KO, ale vypadá to, že oba fungují, jenom nejde připojit pomocí HDMI.
Rozvody v bytě částečně v hliníku, částečně v mědi. Doufám, že jsem situaci dostatečně popsal.

Proto se ptám zkušených, co může toto způsobovat, nepřijde mi to jako díl náhody...

Přetížení zásuvky znamená vyšší proudový odběr, než na jaký je zásuvka vyrobena a instalována. Pokud dojde k přetížení, vybaví jistič. Ale to, co popisujete se o jističi nezmiňuje.

Citace
Doufám, že jsem situaci dostatečně popsal.
Rád si počkám, kdo z dalších to objasní. Cítím nějaký chaos.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Michal Čeleda
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 09.09.2021, 08:20 »

Tipuji, že se nějaký "proudík" proběhne po HDMI místo aby tekl "pořádným" vodičem (nebo jen překročí to, co snese HDMI). Ovšem souvislost s NTB? Snad jen chyba ve filtru zdroje a nějaká další závada, ale může to být jen moje domněnka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 09.09.2021, 08:40 »

Máte nějak spojený NTB s tím přijímačem přímo nebo nepřímo (přes TV, audiosoustavu,...)?
Tohle je bolest rozvodů v TN-C, pokud se něco zapojí do různých okruhů a pak se "země" propojí přes vedení, které pro to není dimenzované..
Stačí aby NTB měl propojen PE vodič, nemusí mít ani ochrannou funkci, stačí aby to výrobce bral jako vyrovnání potenciálů, nové TV často také mají třívodičový přívod s PE a máme tady krásnou zemní smyčku, která v lepším případě zanese brum do audia, vlnění a kroucení obrazu, a v horším případě může i poškodit nějaký vstup nebo výstup, především pokud tam nebude ideální kontakt na "zemi" a bude si to hledat i jiné cestičky pro vyrovnání potenciálů
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
mara5740
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.09.2021, 09:38 »

To: Miroslav Minařík
Když jsem nad tím ještě přemýšlel, tak pokud by i došlo k mírnému přetížení zásuvky, tak zdroj k přijímači by měl tento peak eliminovat (nebo se pletu?).

To: Michal Čeleda
Jelikož došlo hlavně k poškození HDMI vstupu, tak mi tato varianta přišla taky pravděpodobná. Ale jak může ten "proudík" projet přes HDMI  Nerozhodný . Jednalo se o dva různé NTB (jestli to spíše nemá spojitost s tou danou zásuvnou, než s NTB). HDMI výstup z TV je ok a kabel také.

To: Jiří Schwarz
Žádná přímá spojitost mezi přístroji není, opravdu pouze po síti.





Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Stehno
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 09.09.2021, 10:03 »

To spíš vypadá, že vám HDMI výstupy satelitních přijímačů odpálila připojená televize. Pokud a proč je otázka na kterou neumím odpovědět.

Bojoval jsem s něčím podobným: zapnutí IPTV set top boxu vyřadilo Wi-Fi routr (pouze Wi-Fi 2,4 GHz signál, Ethernetový kabelový výstup z routru jel dál).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 09.09.2021, 12:19 »

To: Miroslav Minařík
Když jsem nad tím ještě přemýšlel, tak pokud by i došlo k mírnému přetížení zásuvky, tak zdroj k přijímači by měl tento peak eliminovat (nebo se pletu?).
Asi je potřeba abyste definoval to, co myslíte přetížením. Zásuvky jsou zatěžovány procházejícími proudy. Ale nedovedu si představit jak a proč by měly uváděné spotřebiče reagovat na procházející proud zásuvkovým obvodem např. v rozsahu 0-20A.
Pokud zmiňujete peak, pak si dovedu představit krátkodobé přepětí. Nebo jste měl namysli pokles napětí při krátkodobé proudové špičce?

Osobně se přikláním k názoru Jirky Schwarze.
Máte nějak spojený NTB s tím přijímačem přímo nebo nepřímo (přes TV, audiosoustavu,...)?
Tohle je bolest rozvodů v TN-C, pokud se něco zapojí do různých okruhů a pak se "země" propojí přes vedení, které pro to není dimenzované..
Stačí aby NTB měl propojen PE vodič, nemusí mít ani ochrannou funkci, stačí aby to výrobce bral jako vyrovnání potenciálů, nové TV často také mají třívodičový přívod s PE a máme tady krásnou zemní smyčku, která v lepším případě zanese brum do audia, vlnění a kroucení obrazu, a v horším případě může i poškodit nějaký vstup nebo výstup, především pokud tam nebude ideální kontakt na "zemi" a bude si to hledat i jiné cestičky pro vyrovnání potenciálů
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 09.09.2021, 13:14 »

Při uvolněném PENu v zásuvkovém okruhu hledá proud, kudy zpátky. TV je připojená koaxialem k nějaké nule, takže bych tipoval, že to jde přes HDMI do TV a odtud po koaxu pryč.

Ale určitě by to chtělo návštěvu někoho, kdo ví, na co se podívat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.09.2021, 13:53 »

Proudový ráz při připojení zdroje může na zásuvkovém okruhu s nějakým problémem (vyhřáté spoje, jiskření) způsobit problém a poškození nf a video vstupů, ale někde musí být smyčka. Není-li  spojen notebook s TV, musí být smyčka u TV. Jak jsou zapojeny antény do TV  a sat. receiveru?  Je použita STA? Je satelitní anténa uzemněna a jak? Je veškeré příslušenství  u TV napájeno ze stejné zásuvky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 09.09.2021, 20:11 »

Pro názornost stačí vzít rafičkový měřák a připojit do zásuvky.
Při připojení zdroje NB má rafička tentenci z měřáku utéct.
U zásuvky s PO je to o dost lepší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
mara5740
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.09.2021, 20:53 »

Asi je potřeba abyste definoval to, co myslíte přetížením. Zásuvky jsou zatěžovány procházejícími proudy. Ale nedovedu si představit jak a proč by měly uváděné spotřebiče reagovat na procházející proud zásuvkovým obvodem např. v rozsahu 0-20A.
Pokud zmiňujete peak, pak si dovedu představit krátkodobé přepětí. Nebo jste měl namysli pokles napětí při krátkodobé proudové špičce?

Osobně se přikláním k názoru Jirky Schwarze. 
S tím peakem a přetížením to byl pouze můj laický názor. Vidím, že to bude asi složitější...

Při uvolněném PENu v zásuvkovém okruhu hledá proud, kudy zpátky. TV je připojená koaxialem k nějaké nule, takže bych tipoval, že to jde přes HDMI do TV a odtud po koaxu pryč.

Ale určitě by to chtělo návštěvu někoho, kdo ví, na co se podívat.
Ano, samozřejmě pokud to bude v takovém bodě že se prostě nepohnu, tak budu muset volat pana elektrikáře. Ale co jsem ze všeho pochopil tak projít zásuvky a pokusit se dotáhnout PEN.

Proudový ráz při připojení zdroje může na zásuvkovém okruhu s nějakým problémem (vyhřáté spoje, jiskření) způsobit problém a poškození nf a video vstupů, ale někde musí být smyčka. Není-li  spojen notebook s TV, musí být smyčka u TV. Jak jsou zapojeny antény do TV  a sat. receiveru?  Je použita STA? Je satelitní anténa uzemněna a jak? Je veškeré příslušenství  u TV napájeno ze stejné zásuvky?
Ok, nevím co si pod takovou smyčkou představit tak se budu snažit popsat co je kam zapojeno. TV je zapojena do zásuvky ve zdi, z druhé zdířky vede prodlužka, na které je daný přijímač (+ nějaké blbosti, chůvička, atd.). na domě máme společný rozvod anteny, který mi vede do SAT zásuvky u televize, odtud je připojen coax jak pro SAT tak i pro DVB-T2, oba coax jsou připojeny k boxu. Jak je uzemněna to netuším...  Smutek

Pro názornost stačí vzít rafičkový měřák a připojit do zásuvky.
Při připojení zdroje NB má rafička tentenci z měřáku utéct.
U zásuvky s PO je to o dost lepší.
ty jo, rafičkový měřák? tak to slovo slyším prvně. A určitě jím nedisponuji  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.09.2021, 23:02 »

Vyjádřil jsem se poněkud žoviálně.
Takže opravuji: ručičkový měřící přístroj.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 10.09.2021, 04:13 »

A televizor má dvou nebo tří vodičový přívod?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 10.09.2021, 10:49 »

A televize a sat. přijímač jsou napájené z jediné zásuvky, nebo má každý "svou" ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 10.09.2021, 13:05 »

A televize a sat. přijímač jsou napájené z jediné zásuvky, nebo má každý "svou" ?


To jsem se již ptal v příspěvku#8 :
 Je veškeré příslušenství  u TV napájeno ze stejné zásuvky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 10.09.2021, 13:20 »

Ok, nevím co si pod takovou smyčkou představit tak se budu snažit popsat co je kam zapojeno. TV je zapojena do zásuvky ve zdi, z druhé zdířky vede prodlužka, na které je daný přijímač (+ nějaké blbosti, chůvička, atd.). na domě máme společný rozvod anteny, který mi vede do SAT zásuvky u televize, odtud je připojen coax jak pro SAT tak i pro DVB-T2, oba coax jsou připojeny k boxu.
Zapomněl jste na HDMI kabeláž. A co je to ten box? Nebylo by lepší to celé nakreslit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Lukáš_MPSK
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 10.09.2021, 13:51 »

(Nepýtajte sa na detaily, doteraz sa za to hanbím Škleb )

Mal som nejakú časť elektrickej inštalácie pripojenú cez 3f predlžovák, kde bol uvoľnený PEN. Ja som si myslel, že vypadáva fáza, ale v skutočnosti vypadávalo PEN. Spotrebiče (bol tam malý odber) fungovali ďalej, len potrebný PEN si natiahli naokolo cez koaxiálny kábel.

Prvý TV mal 3 vodičový prívod L+N+PE, takže asi na kostre mal PE potenciál. Ten sa prepojil cez HDMI kábel so satelitom č. 1.. Potiaľto všetko OK z hľadiska napájania.

Ale cez koaxiál sa to spojilo s druhým satelitom, ktorý už N+PE potenciál nemal. A tak sa na TV č. 1. a satelite č. 1. odpiekol HDMI vstup/výstup. Druhý satelit a druhý TV bez problémov, nič sa im nestalo.

Bol tam pripojený aj tretí TV (dvojvodičový prívod L+N),  tomu sa nestalo nič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Dušek 1
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 10.09.2021, 17:35 »

Z praxe:
panelák, předpokládám společnou anténu, televize + STB připojená na PEN, Při zkratu v bytě rozdí napětíl na PEN bytu a PEN společné antény spolehlivě odpálil výstup STB. Doporučuji proto používat oddělovač s kondenzátory v obou pólech koaxiálu společné antény.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Když mi svítí doutnavka na ochranném kolíku, není zásuvka zapojena špatně?
 Je možné, že elektrická zástrčka v dome nestačí napájat obyč. TV?
 Kam mohla zmizet jedna fáze?
 Proč naměřím mezi fází a zemí 230V a mezi "nulou" a zemí naměřím 88V?
 Proč vybavuje proudový chránič 30mA vybavuje až při 70mA?
 Co s podpětím dosahujícím až 198V?
 Jakým výrobkem řešit trvalé podpětí v síti?
 Proč po vypadení jističů na fázovce svítí doutnavka po dotyku na zemnící kolík?
 Jak se bránit častým výpadkům a opětovným zapnutím veřejné sítě nn?
 Co provést s vadnou zásuvkou?
 Můžete mi pomoci s nefunkčními zásuvkami po té, co jsem připojil lustr?
 Co by se mohlo stat, pokud se přeruší vodič PEN?
 Co mi muže vyhazovat proudový chránič (fíčko)?
 Vyhořela zásuvka jak postupovat jde-li o byt nájemní?
 Je v pořádku úbytek napětí 10V na 5 metrech?
 Jak si poradit s chybějícím vodičem k ventilátoru?
 Proč mi asi nejde elektrocentrála?
 Proč vypadává jistič pro zásuvkový okruh s mikrovlnkou i v nové instalaci?
 Proč se mi po zkratu objevila fáze na nulovém vodiči ?
 Znáte typické řešení lakomců "Jak opravit zásuvku"?
 Proč mi nefungují zásuvky, i když v nich fázovkou změřím napětí?
 Proč se mi objevují mezi vodiči napětí 120V a 90V?
 Proč mám doma v elektroinstalaci pouze 150V?
 Co se zásuvkou, která se ve staré instalaci hřeje již při malém odběru?
 Čo môže spôsobovať vyhorenie zásuviek u novej inštalácie?
 Proč mám na zásuvce elektrocentrály 210V, když je na ni připojeno jenom 10 PC??
 Proč svítí zkoušečka na nulovém vodiči (N)?
 Jak najít závadu na zásuvkovém okruhu?
 Je pokles v síti při připojení spotřebiče normální jev?
 Nefunguji zasuvky umistene "dole" v panelovem dome. Co s tim?
 Je špatně když naměřím v zásuvce mezi svorkami N a L 233V a mezi N a PE 21V?
 Proč došlo k opálení "ochranného kolíku" u zásuvky?
 Prečo sa zahrieva vidlica napájacieho káblu bojleru?
 Proč mi asi nejdou zásuvky, když jistič není vypnutý?
 Proč je v zásuvce uzemňovací kolík i nulák pod napětím?
 Proč se mi zkoušečka v zásuvce úplně roztavila?
 Může jiskření v zasuvce způsobit zbytkový proud?
 Kdy se objeví združené napätie v zásuvke?
 Proč je v zásuvce při mĕření napĕtí 20V?
 Může se zprovoznit již vyschlá zásuvka po havarii kdy vytékala voda?
 Co se zasuvkovym obvodem, ktery po opetovnem zapnuti jistice je bez napeti?
 Proč zásuvka nefunguje, ale doutnavka fázovky svítí?
 Proč naměřím v zásuvkách 190V?
 Co dokáže udělat stříkací pistolka se zásuvkou v rukou šílence?
 Proč je malé napětí v zásuvce?
 Proč se z ničeho nic přepaluje pojistka?
 Proč je fáze na kolíku?
 Proč tři zásuvky jdou a jedna neutáhne cirkulárku?
 Je napětí mezi N a PE v zásuvce cca 4V v pořádku ?
 Proč je v zásuvkách napětí, když mám zapnutý pouze proudový chránič bez jističe?
 Je běžné když vysavač rozpálí zásuvku na 70°C?
 Jakou maximální velikost může mít napětí v panelovém bytě?
 Jak diagnostikovat závadu podivně se chovajících spotřebičů?
 Kde se bere 54V při vypnutém spínači?
 Proč na trčících vodičích naměřím pouze 120V místo 230V?
 Jaká může být příčina nefunkční zásuvky poslední v řadě?
 Lze resit propaleny uzemnovaci drat jinak nez kompletni revizi bytu ?
 Proč mezi vidlicí a fází v zásuvce přeskakují jiskry?
 Co se děje pokud doma mezi L2-L3 naměřím pouze 132V?
 Kde hledat poruchu v případě rozdílných napětí v jednotlivých fázích přípojky?
 Proč dostávám ránu z různých častí bytu?
 Jak najít vadný vodič "vyhazující" jistič?
 Proč je na fázi proti ochrannému vodiči pouze 50 voltů?
 Jak určit zdali je poškozena napěťová síť nebo spotřebič - PC?
 Proč se v zásuvce objevuje fáze ve všech kontaktech?
 Proč se dýmí ze zásuvky druhého nezatíženého obvodu?
 Proč zmizí napětí v zásuvce když odpojím TV anténu?
 Je možné, že se dostane na PEN nějaké napětí z jiného spotřebiče?
 Proc je namereno napeti 108V mezi N a PE reviznim pristrojem Metrel?
 Proč máme napětí na vypnuté zásuvce?
 Proč probíjí kolík, když běží lednička?
 Proč začala zásuvka sama o sobě shazovat proudový chránič?
 Proč mám 400V v jednofázové zásuvce?
 Proč mi po spálení žárovky lampičky nevybaví jistič a nefungují zásuvky?
 Co je špatně když po zapnutí jističe zmizí fáze z kontaktů?
 Jaká může být příčina prskání zásuvky a praskání žárovek?
 Proč napětí v zásuvce “pulzuje”?
 Jak napojit zásuvku na rozvod pro venkovní žaluzie?
 Proč hřeje ochranný kolík na zásuvce v místnosti, kde nic není?
 Je nějaká souvislost s poruchami našich zásuvek se sousedy panelového domu?
 Co může být příčinou občas nefunkční zásuvky?
 Může být mezi fázovým vodičem a kostrou zásuvky naměřeno napětí 50V?
 Čím se vypaluje PEN vodič i přes to, že v zásuvce není nic připojeno?
 Kdo poradí jak mám opravit zásuvkový obvod který je občas bez napětí?
 Proč se při zapnutí světla ztrácí signál set-top boxu?
 Jak je možné, že na jednom zásuvkovém okruhu je někde napětí 237V a jinde 150V?
 Proč je v rozvodu TN-C napětí na odpojeném vodiči?
 Proč na PE kolíku zásuvky naměřím zkoušečkou 12V?
 Jak kontinuálně měřit napětí v síti nízkého napětí?
 Co vše může být špatně pokud v zásuvkách na okruhu s bojlerem není napětí?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 22 dotazů.