Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Ako zapojiť motor z pračky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ako zapojiť motor z pračky?  (Přečteno 44757 krát)
Palo T
« kdy: 13.07.2009, 14:42 »

Stará téma, ale teraz trochu konkrétnejšia otázka. Mám motor z pračky, štítok je zničený hrdzou. Svorkovnica má 5 svoriek, namerané odpory vinutí sú na obrázku. Pri zapojení podľa 1 - ak sa použijú svorky 3,4,5 - motor sa točí pomaly vľavo alebo v pravo - to je jasné.
Ako má však byť zapojený motor na rýchle otáčky (žmýkanie) ?
Pri meraní bol motor bez záťaže,  a nameral som prúdy tak, ako sú uvedené na obr. 2 a 3. Mne sa zdá byť správne zapojenie podľa 2, pretože prúdy v oboch vinutiach sú porovnateľné. Len ma prekvapuje odber na prázdno (bez záťaže motora) okolo 2 A.
Ako to má byť správne ?

#112#


* Scan001.PNG (59.18 KB, 2289x3283 - prohlédnuto 14649 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
andy555
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 08.10.2009, 18:59 »

Mne sa prave dnes dosstal do ruk taky isty motor s piatimi vyvodmi, cerveny, zeleny, cierny, zlty, modry....Na stitku je "IB - MEI.S.A.  Madrid",  dalej 650W, 2.8A, 2800ot/min.
Rad by som tento motor pouzil do mojej aplikacie, no z tych 5 vyvodov som uplny jelen, i ked radioamatercim uz od 5 rokov a mam 54 rokov....moze my prosim niekto pomoct s tymi vynutiami a piatimi kablikmi??
Dakujem Vladimir....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #2 kdy: 08.10.2009, 20:11 »

Ze by zase nekdo vyrabel sekacku??  Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
teee
« Odpověď #3 kdy: 08.10.2009, 21:01 »

Ze by zase nekdo vyrabel sekacku??  Smích Smích
Akú sekačku?  Mám doma 2 kusy motorov z práčiek ale čo snimi ? Na čo sa dajú použiť ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 08.10.2009, 21:17 »

Mám doma 2 kusy motorov z práčiek ale čo snimi ? Na čo sa dajú použiť ?

Motor z pračky je opravdu nejlepší použít v pračce  Mrknutí,
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 08.10.2009, 21:45 »

Akú sekačku?  Mám doma 2 kusy motorov z práčiek ale čo snimi ? Na čo sa dajú použiť ?
Tipněte si co mě napadá  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
teee
« Odpověď #6 kdy: 08.10.2009, 22:33 »

Tipněte si co mě napadá  Škleb
    Škleb    už dlhšie pozorujem toto fórum a sú tu celkom srandovný ľudia ale vidím tu aj troška povýšenectva .   Asi preto lebo bežne sem chodia ľudia 30+ alebo 50+  Smích Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #7 kdy: 09.10.2009, 02:24 »

Tipněte si co mě napadá  Škleb
Škleb  Palec vzhůru na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #8 kdy: 09.10.2009, 02:34 »

Škleb  Palec vzhůru na zdravi
Nerekl bych, ze elektrika je "celkom srandovna".... podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #9 kdy: 09.10.2009, 02:38 »

Citace mela byt na Jirka Š. Svejkovský včera v 21:01...omlouvam se a at admin pokud mozno opravi bojim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Kalina Jiří
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.10.2009, 08:14 »

Pračkové motory MEZ Mohelnice.

* SCAN1438_000.pdf (84.46 KB - staženo 1181 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 09.10.2009, 09:45 »

Nerekl bych, ze elektrika je "celkom srandovna".... podivej
Proč myslíte, že není? Já se někdy velmi dobře bavím.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 09.10.2009, 20:15 »

Škleb  Palec vzhůru na zdravi
Plne s Vami súhlasím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 09.10.2009, 20:38 »

Motor ze staré pračky je bezesporu užitečná věc.Dá se z něho udělat celá řada skvělých věcí (viz časopis Udělej ,urob si sám).
Např.el.sekačk a,bruska,tříštivý šrotovník,aj.
Jenže.
Při výrobě podstavce mi roura spadne na nohu a přerazí prsty.
Při manipulaci s vinglem si vyrazím okno.
Při zkoušce šrotovníku mi kladívko urazí prst.
Odhozený zbytek elektrody mi způsobí požár v dílničce.(poslední dobou úklid jaksi nestíhám).
Při zkoušce brusky použiji kotouč ze starých zásob a jeho trosky mi vyrazí přední zuby.
Raději jsem motor odložil sběrného dvora.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 10.10.2009, 09:26 »

Motor ze staré pračky je bezesporu užitečná věc.Dá se z něho udělat celá řada skvělých věcí (viz časopis Udělej ,urob si sám).
Např.el.sekačk a,bruska,tříštivý šrotovník,aj.
Jenže.
Při výrobě podstavce mi roura spadne na nohu a přerazí prsty.
Při manipulaci s vinglem si vyrazím okno.
Při zkoušce šrotovníku mi kladívko urazí prst.
Odhozený zbytek elektrody mi způsobí požár v dílničce.(poslední dobou úklid jaksi nestíhám).
Při zkoušce brusky použiji kotouč ze starých zásob a jeho trosky mi vyrazí přední zuby.
Raději jsem motor odložil sběrného dvora.

... radeji jsem motor odlozil do sberneho dvora. Pak jsem sel do nejblizsiho hobby marketu a koupil si brusku, ktera mela na deklu hrdy znak CE. Pri druhem pouziti brusky se mi cinsky kotouc rozpadl a vyrazil mi zuby. Nevzdal jsem se a sel do obchodu koupit poradny kotouc. Stal sice skoro tolik co ta bruska, ale snad se uz nerozpadne...

Nerozpadl se. Zato kdyz jsem sel nabrousit noze, tak se po peti minutach prace zacalo kourit z poddimenzovane ho motoru a bylo po brusce. Prodejce mi reklamaci odmitl uznat, ze pry jsem s bruskou pracoval v rozporu s cinskym navodem na pouziti....

Jsem fakt jen starnouci nevrly brucoun kdyz mi je blby vyhazovat do odpadu veci, ktere jeste muzou leta slouzit a misto toho kupovat smejdy s zivotnosti stejnou jako zarucni doba, ale zato s posvatnym znakem ChinaExport (C€) na deklu ?   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 10.10.2009, 11:15 »

TO jmenovec :  Palec vzhůru jupí + gratulace k jubileu  na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 10.10.2009, 15:39 »

dik

 tanecek na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 10.10.2009, 17:40 »

to Martin Novák

Nevím co ošklivého vám Číňané provedli.Možná jste měl jen prostě smůlu při koupi nářadí.
Já mám zkušenosti odlišné.Čínský vercajk většinou koupím bezprostředně před zahájením práce,abych ho mohl vrátit.Při práci nářadí nijak nešetřím.Výsle dkem je ,že mám dílničku (pouze hobby) solidně vybavenou čínskými strojky.Reklam oval jsem pouze jednou,mechanická závada,bez problémů.
Spotřební materiál,jako smirky,brusky,kupuji od zavedených značek.
Už nejsem nejmladší a zlatý věk kutění jsem si prožil naplno.Něco o tom vím.
I když se stane,že vám odejde poddimenzovaný motor u čínské brusky ,tu brusku si určitě koupíte s krytem.
U kutilských výrobků,kde se dotyčný snaží za každou cenu použít věci,které mohou ještě léta sloužit,tomu tak vždy není.
Vzpomínám na např. následující příhody:
Kutil si udělal přípravek na ostření pilových kotoučů.Slabý brusný kotouč talířového tvaru.Kryt by mu překážel.Víc přitlačil a dostal kusem kotouče do obličeje.Jedin é co mohl říci,bylo:"Do fíčy,fřední zuby jsou fryč."
Druhý,který tvořil s nějakou flexobruskou bez krytu, a dostal kotoučem mezi oči ,pro změnu neřekl vůbec nic.(naštěstí lékaři odvedli kus poctivé práce.)
atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.