Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jakou charakteristiku má stykač pro spínání zářivek s elektronickým předřadníkem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou charakteristiku má stykač pro spínání zářivek s elektronickým předřadníkem?  (Přečteno 3946 krát)
Milan Kolář
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 21.04.2005, 14:27 »

Chtěl bych se zeptat jakou charakteristik u má stykač pro spínání zářivek s elektronickým předřadníkem. Dočetl jsem se, že stykače, které spínají zářivky s paralerní kompenzací sepnou zhruba jen 40% zátěže, než když spínají žárovky (AC-5b),  ale jak je to u svítidel s elektronickým předřadníkem. Výrobci ve svém katalogu většinou uvádějí jen jmenovitý proud pro AC1, případně AC3, ale o jmenovitých proudech pro zářivky s elektronickým předřadníkem jsem jsem se nic nedočetl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Kosina
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.04.2005, 10:52 »

Vaše otázka je poněkud složitě zadána.Jak soudím tak měla znít:
Jakému typu kategorie užití ve vztahu k zátěži dle ČSN-EN 60947 by měl odpovídat stykač pro spínání svítidel s elektronickým předřadníkem.
K svítidlům s elektronickým předřadníkem je nejvhodnější kategorie užití AC-1

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Novotný
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 25.04.2005, 08:46 »

Pokud vám to pomůže mohu vám zaslat pomůcku pro dimenzování jističů. Jedná se o tabulku od firmy TRIDONIC, která k jističům s charakterictik ami B a C určuje maximální počet elektronických předřadníků dle jednotlivých typů. Velikostí soubor přesahuje povolený limit příspěvku tak mě můžete kontaktovat na adrese technik@liberec.eurolux.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 25.04.2005, 10:16 »

Kde se dá ta tabulka stáhnout? Na stránkách Tridonic jsem ji nenašel. Účiník u el. předřadníků se pohybuje kolem 0,98.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Gec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 25.04.2005, 12:42 »

Nemohu souhlasit s názorem, že pro svítidla s elektronickým předřadníkem lze dimenzovat stykač na základě údajů pro kategorii užití AC-1. Výrobci stykačů člení údaje pro kategorii AC-5a na svítidla s klasickým předřadníkem a elektronickým předřadníkem. K pomůcce pro dimenzování jističů - požadavky na kontakty jističe jsou podstatně odlišné, než na kontakty stykače. A od toho se odvíjí jejich konstrukce a parametry.

Doporučuji vyžádat si potřebné údaje od výrobce nebo distributora. Pokud vám není schopen tyto údaje dodat, je snad lepší změnit značku.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Novotný
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.04.2005, 07:57 »

Pomůcka pro dimenzování se stáhnout nedá proto jsem v příspěvku uvedl svůj e-mail. Napište mi a já vám jí rád pošlu. Lze jí získat i od zastoupení firmy TRIDONIC v ČR.
S dimenzováním stykačů mi pomohl kamarád Jarda, tady je jeho rada:
na adrese
http://www.moeller.net/de/support/pdf_katalog.jsp
 
je potřeba stáhnout soubor
 
Hauptkatalog 2003/2004
Installations-Schaltgeräte

a na straně 117 je formou tabulky  odpověď na uvedenou otázku.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #6 kdy: 26.04.2005, 13:06 »

Tento problem jsem musel taky resit. Nakonec jsem kvuli velikosti zatizeni jednotlivych polu volil instalacni stykace od Merlin Gerin, v katalogu na modulary to maji hezky zpracovany. 382 766 333

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 22 dotazů.