Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Co má obsahovat dokumentace elektro k územnímu řízení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co má obsahovat dokumentace elektro k územnímu řízení?  (Přečteno 2938 krát)
H
« kdy: 17.04.2008, 08:35 »


Část z komplexu dokumentace, co teď mám "na stole" ke zpracování, je krom částí pro stavební povolení a pro výber dodavatele stavby (kde mám v podstatě jasno) i jedna část pro územní řízení. S tímto typem dokumentace jsem se zatím nesetkal, proto zatím celkem tápu.

Nicméně i když jsem se díval do přílohy č. 1 vyhlášky 503/2006 Sb.,  tak mi stále není moc jasné, co se po mě za část elektro vlastně požaduje zpracovat. Když se dívám do této přílohy, tak je to samé povídání o stavbě, o užívání stavby, stavebním pozemku, atd.
Jediné, co by se snad mohlo dotýkat mě, je bod B.3b),  C.2b) a 3b)?
Co se očekává od profese elektro za výkresovou dokumentaci k územnímu řízení?

Máte s tímto typem dokumentace někdo zkušenost?
Děkuji za odpovědi
H.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vaněk Vladimír
« Odpověď #1 kdy: 18.04.2008, 08:22 »

Vážený kolego, povinný rozsah a obsah vypracování dokumentace ke stavebnímu řízení řeší vyhláška č. 499/2006Sb. Některé stavební úřady toto kontrolují a při nedodržení ji vrací k přepracování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.04.2008, 10:11 »

Obsah dokumentace pro UR je v příloze 4 k vyhl. 503/2006, a ne v příloze 1.
B3b - Ano, obvykle odstavec do B-čkové zprávy
C2b - Obvykle dělají stavaři, ale někdy se dojdou zeptat
C3b - ne, technologii ať si popíše technolog (nebo strojaři/stavaři)

U výkresů bych se zastavil: Co je to za stavbu? Liniovka, obytný dům, průmyslový areál?
Dělají se návrhy kabelových tras mimo objekty, připojovací body, trafačky...
Nic podrobnýho odélníček tady je trafo 22/0.4 kV, 630kVA + čára přes celej výkres s popisem kabel, typ hotovo.
Projekt jen tak podrobný jak je zaplaceno  Úsměv
U DURek je většina na stavbě ne na elektrice
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
H
« Odpověď #3 kdy: 19.04.2008, 15:41 »

Vážený kolego, povinný rozsah a obsah vypracování dokumentace ke stavebnímu řízení řeší vyhláška č. 499/2006Sb. Některé stavební úřady toto kontrolují a při nedodržení ji vrací k přepracování.
Vážený kolego, já se ale neptám na dokumentaci ke stavebnímu řízení, ale na dokumentaci k územnímu řízení.


Obsah dokumentace pro UR je v příloze 4 k vyhl. 503/2006, a ne v příloze 1.
Vidíte to, to jsem se uklep - příloha č. 4, ostatně jsem z ní i vypisoval ty body B.3b),  C.2b) a 3b)


U výkresů bych se zastavil: Co je to za stavbu? Liniovka, obytný dům, průmyslový areál?
Je to čtyřpodlažní výrobní budova ve stávajícím areálu investora.
Napojená bude z trafostanice ležící mimo tuto novou budovu (bohužel díky tvrdohlavosti investora po nn straně). Čili jen obdélníček s novou budovou, do níž bude nakreslený přívod z oné trafostanice? Toť vše? To je pomalu škoda papíru pro nic  Mrknutí


U DURek je většina na stavbě ne na elektrice
Právě, proto mi přišlo divné, že vůbec něco po profesi elektro generální projektant požaduje.



Každopádně děkuji za reakci, už mám v rukách i jednu DÚR od kamaráda, co dělá slaboproudy, tak snad z toho nějakou představu získám a dám to nějak dohromady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.