Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Kterým jiným typem by šel nahradit stykač RP30PA 2Z2R?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kterým jiným typem by šel nahradit stykač RP30PA 2Z2R?  (Přečteno 10377 krát)
sakal
« kdy: 22.03.2008, 15:36 »

Potřebuji vyměnit starý stykač v RD, který spíná nízký tarif, protože vydává strašné zvuky a jediné označení, které jsem na něm našel je RP30PA 2Z2R. Nejlépe nějakým tichým, protože časem bude vedle ložnice. Jakým stykačem lze nahradit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.03.2008, 20:37 »

Ve vaši nejbližší elektro prodejně vám poradí  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kubíček R.
« Odpověď #2 kdy: 23.03.2008, 08:20 »

Neuvedl jste, jestli blokujete 3 fázový spotřebič, nebo ohřívač TUV s 1f odběrem. Podle toho lze nahradit váš stykač. Pokud se jedná o 1f odběr, doporučuji stykač HAGER ES 220A do krytu ELKON 1M. Tento stykač umožňuje mechanicky sepnout kontakty i bez napájení cívky. Bez požadavku mechanického sepnutí lze použít např. stykač R20-20, S20-20 a t.d. V případě 3f odběru využijte nabídku opět od Hagra, nebo Bonegu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 23.03.2008, 12:27 »

TO Kubíček :

Dovolím si otázku - není možnost sepnutí blokovaného spotřebiče mimo dobu NT proti něčemu ?  ??
Třeba proti připojovacím podmínkám nebo smlouvě ?

Jestliže si dodavatelé energie dálkovým spínáním větších odběrů vlastně regulují odběr, tak bych očekával, že nebudou chtít, aby jim odběratel tímto svým "svévolným" spínáním do regulace zasahoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Kubíček R.
« Odpověď #4 kdy: 23.03.2008, 13:49 »

Podle mne je to menší zlo, než strkat so stykače sirku, nebo překlenout kontakt HDO, nebo silové kontakty stykače. Požadavek rozvodných závodů je blokovat, ale pokud odběratel v případě nutnosti si potřebuje přihřát za draho, je to menší zlo to provést přímo přepínačem na stykači. Hádám, že tak každý 3 rozvaděč s nízkou sazbou má tuto úpravu nějak provedenou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 23.03.2008, 14:29 »

Podle mne je to menší zlo, než strkat do stykače sirku.

Tak proti tomu se opravdu nedá nic namítnout Smích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #6 kdy: 23.03.2008, 17:12 »

To Novak: Koukl bych na to z druhe strany: Elektrarna nabizi levnou sazbu a dokonce Vam zapne i spotřebiče, ktere chcete. Pokud chcete aby frčely na drahou, je to Vaše věc, a zaplatite to. Je to jen dobrý  tanecek "biznis" tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 23.03.2008, 17:44 »

TO Krikl :
Samozřejmě souhlasím. Mě je jedno, jestli si kdokoli, cokoli, kdykoli a jakkoli zapne.  piskaci

Jen mne napadlo, když dělám občas revize přípojných míst a kvůli potvrzování tzv Přihlášek kontroluji blokování ve VT, tak když bych viděl stykač s možností mechanického spínání, jestli mám lehce protestovat nebo ne.  Jsem v rozpacích

Abych se přiznal, dosud jsem si toho nevšímal.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #8 kdy: 23.03.2008, 18:34 »

To Novák: A distributor el. energie tuto kontrolu požaduje a kontroluje stav blokování. Mysli že ne, z toho dedukuji, že je jim to zcela jedno, hlavně že se sypou :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 23.03.2008, 19:01 »

Jen na okraj, je to opravdu stykač ? Mně to označení připomíná pomocné relé cca 40 let staré.
RP = relé pomocné
30 = vývojová řada
PA = přívodkové
2Z2R = 2x zapínací, 2x rozepínací kontakty
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #10 kdy: 23.03.2008, 19:45 »

TO: Doležal

Myslím si, že je to na 99,9% trefa do černého.  Palec vzhůru

Je těžké radit lidem, kteří elektrice moc nerozumí a když chybí foto.   Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Kubíček R.
« Odpověď #11 kdy: 23.03.2008, 20:56 »

Pokud si vzpomínám, bylo to vedeno jako výkonové relé, mělo to stejný kryt z plexi jako RP90. Spíš je tu debata o přepínači. Já to vidím jako výhodu. 90% závad stykačů je zhořením cívky vlivem podpětí. Tak si přepnete, než dojde k výměně stykače. Také hledání závady proč to nehřeje se usnadní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #12 kdy: 23.03.2008, 21:11 »

Ano souhlasím, že stykače s mechanickým přepnutím do polohy trvale zapnuto nebo vypnuto je super řešení. Poprvé jsem tuto "vychytávku" zaregistroval u výrobce Legrand.

* 02_Lexic stykače Legrand.pdf (102.01 KB - staženo 376 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 24.03.2008, 14:05 »

Jak píše kolega Beláň.....tyto stykače montuji do HDO již delší dobu ke všeobecné spokojenosti všech. Jak RZ tak majitele. Tyto stykače jdou mechanicky zapnout, vypnout /opravy/ a autom. zapnutí dle HDO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #14 kdy: 24.03.2008, 18:31 »

Tento text je určen jen pamětníkům :
My jsme před 37 lety (když jsem začínal) relé RP30 říkali "stykačové relé" a s oblibou jsme ho používali tam, kde kontakty jiných pomocných relé hořely. Např. pro spínání zapínacích a vypínacích cívek jističů VMT (opět pojem jen pro pamětníky). Zřejmě to bylo relé opravdu kvalitní, když ještě dnes někde funguje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
sakal
« Odpověď #15 kdy: 01.04.2008, 19:08 »

Děkuji všem kteří přispěli radou podnětnou, jako laik jsem si potřeboval ujasnit několik zásadních věcí a proto jsem se ptal.  Kroutím očima A děkuji taky za radu že  v první prodejně elektro mi poradí, protože mi opravdu poradili  Smích Už mám Bonega s krytím a je vše v poho. Díky chlapi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.157 sekund, 22 dotazů.