Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Musím mít paragraf 7 pokud chci §8
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musím mít paragraf 7 pokud chci §8  (Přečteno 6679 krát)
Martin Verner
« kdy: 11.01.2008, 15:07 »

 
Mám platné osvědčení o provedné zkoušce z vyhl. č.50/78 § 6 ze dne 11.3 2005(vyhledal jsem že platnost je 3 roky-pokud se nemýlím)
Praxi mám 9let v oboru elektromontáží a nyní chci zažádat o ŽL v tomto oboru ...otázka zní musím mít nejprve §7 než budu dělat §8 nebo mi stačí 6 a dodělat si pouze §8.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 11.01.2008, 16:01 »

Záleží podle toho co chcete dělat dělat ,  pokud víte že potřebujete par.8 ,  tak par.7 nepotřebujete a tudíž nemusíte dělat ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Verner
« Odpověď #2 kdy: 11.01.2008, 16:15 »

Dostal jsem od kamaráda zakázku na postupnou výměnu el. instalace v 48 bytech(zděných) pro SVJ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 11.01.2008, 16:53 »

Pročtěte si vyhl. 50 a pokud vám dá někdo potvrzení o praxi tak není problém hned z par. 6 udělat par. 8....ale to je minimum co po vás bude požadovat ITI kde budete žádat o povolení....na ITI vám řeknou co budou požadovat za "lejstra" /jen namátkově ..doklad o spolupráci s RT pokud nejste,různé kalibrace na měřáky,revize přenos.nářadí které budete používat /vrtačky, sbíječka .....doklad o atestu žebříku a podobné "srandičky"/.....a pokud vyhovíte tak s tímto dokladem půjdete teprve na živnostňák a tak je to pouze formalita...dá le na zdravotní, sociální a je toho ještě hodně.......př eji dobré požízení !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Martin Verner
« Odpověď #4 kdy: 11.01.2008, 16:56 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za pomoc Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 12.01.2008, 17:49 »

Ono "vyběhat" si první živnost je porod ... nemám rád papírování/snad je psaní faktur  Úsměv Myslim si že jste někde zaměstnán a táhate kabely atp. protože jestli jste léta udržbář ve fabrice a najednou se pustíte do 50 bytů ,  celkem fuška pokud nemáte dostatečou praxi ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.01.2008, 22:33 »

Domnívám se, že u §8 je nutno mít i paragraf 6 a 7. to pokud ten pracovník má paragraf 8. Ovšem jestli otázka zněla tak, že pracovník má paragraf 6 a chce si udělat paragraf 8, tak může rovnou z té 6 pokud odpovídá vzděkání a délka praxe. Na osvědčení by potom ovšem mělo být 6, 7, 8. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 12.01.2008, 23:57 »

Na to stačí paragraf 6 a 8 a odpovídající délka praxe, samozřejmě přezkoušení na ITI + další náležitosti smlouva s RT a další věci, jak zde bylo referováno viz kolega F. Šohajda.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #8 kdy: 13.01.2008, 09:12 »

Ještě jsem zapoměl jak uvádí kolega Hejčl...při přezkoušení na par.8 také by jste měl v dokladu i potvrzen par. 6 /pro vedení 8 a montáž 6/ i pokud budete pracovat sám...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Martin Verner
« Odpověď #9 kdy: 13.01.2008, 12:57 »

Ano otázka zněla skutečně tak že mám §6 a chci  §8 další náležitosti jsem našel tady na fóru  příští týden jdu na ITI.
P. Květoslav: nikdy jsem nebyl kolbenkář ...9 let pracuji jako elektromontér a poslední 4 roky jako šéfmontér ...jenom už mě nebaví když mi zaměstnavatel věší na krk ukrajince -rádoby elektrikáře a mám zodpovídat za jejich práci...při pět let se neměnícím platovému průměru.... Mrknutí...jinak samozřejmě do čeho jdu vím ...a zrovna na začátek zakázka se 60% zálohou již zaplacenou na celé dílo pro prvních deset bytů to se jen tak nepoštěstí  Smích jinak díky za odpovědi a za pomoc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 14.01.2008, 16:06 »

Když si par.8 ,  tak stačí mít platný par.6 ! Žádný par.7 ,  ten je užitečný na něco jiného pánové . . .  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hulkins
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 18.02.2008, 15:32 »

Záleží podle toho co chcete dělat dělat ,  pokud víte že potřebujete par.8 ,  tak par.7 nepotřebujete a tudíž nemusíte dělat ...
,já bych to doplnil takto,na iti mi bylo sděleno že pokud chci živnostenský list pro zapojování domů či bytů atd potřebuju paragraf 8, ted mám 6,praxe 4,5 roku,vzdělání maturita,splňuji podmínky?co se týče vybavení jsem vybaven dostatečně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #12 kdy: 18.02.2008, 21:01 »

TO: Hulkins> tak se ještě dovybavte o znalost textu vyhl.50/78Sb a bude hned znát odpověď. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.