Jaká může být nastavena min/max frekvence na frekvenčním měniči motoru?

<< < (2/2)

vojta zeman:
Mám 3f motor 400v 1480ot připojený k fr. měnici a při nízkých frekvencích v rozsahu 0-25hz se motor pravidelně rozvibruje, vydává jakoby pravidelně ráz v rytmu. Při frekvenci kolem 40-50hz vibrace mizí. Je možné, že mám pouze špatně nastavený fr.menic nebo je to nevhodným motorem? Děkuji

Jiří_Hrubý:
A co čekáte za odpověď, když ani neuvádíte typ motoru, jestli je měnič proudový či napěťový, jaké soustrojí pohání...
Může být vadný (nevhodný) motor, špatně nastavený měnič, může to být projev oscilačních momentů...
Vzhledem k nedostatku indicií a vyhnutí se experimentům, by pro vás bylo nejvýhodnější obrátit se na motoráře či pohonáře, aby provedl diagnostiku na místě.
Z praxe vím, že pouhé připojení piezosnímače na motor a vyhodnocením hodnot, zjistí snadno stav a chování motoru.
Dál si umí změřit čím motor krmíte a posoudit vhodnost takového provozu či provést korekci.

Jan Bocek:
Po 13. ti létech je nutné přečíst celou diskusi a naleznete tam odpovědi.
Zvláště přečtěte příspěvek číslo 13....

Souhlasím s Jiřím, že vibro technika je mocný nástroj....na usazení, na ložiska.
Ne každý motor je vhodný pro moc malé otáčky.

Václav Třetí:
Asi se vloudila chybička, moderátor zřejmě provedl nějakou úpravu původního vlákna. Příspěvek #13 není, jsme u #7 resp. #8.

Nastavení kombinace motor - měnič není úplně jednoduché, zejména pokud potřebujete využívat hodně nízké otáčky. To chce vidět, měřit a provést nastavení parametrů podle motoru. Není to pouze o kmitočtu.

Kastner Lubomír:
Citace: vojta zeman  24.02.2021, 20:00

Mám 3f motor 400v 1480ot připojený k fr. měnici a při nízkých frekvencích v rozsahu 0-25hz se motor pravidelně rozvibruje, vydává jakoby pravidelně ráz v rytmu. Při frekvenci kolem 40-50hz vibrace mizí. Je možné, že mám pouze špatně nastavený fr.menic nebo je to nevhodným motorem?  

  Pokud se podíváte řádně na štítek motoru, najdete tam údaje o napětí, proudech, ale i frekvenci, pro který je motor konstruován. Většinou na standartních motorech je uvedena frekvence 50 Hz. Pokud vy nedodržíte - změníte parametry napájení elektromotoru, pak musíte počítat s určitými omezeními a nežádoucími jevy které mají vliv na funkci a životnost motoru. Takže asynchronní motory jde regulovat FM, ale jen u určitých mezích a s omezenými možnostmi.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana