Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jakou zvolit velikost jističe pro RD?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou zvolit velikost jističe pro RD?  (Přečteno 12566 krát)
Míla Brtník
« Odpověď #18 kdy: 12.02.2008, 21:52 »

 Úsměv Hlava děravá, vzdálenost mezi sloupem a pilířem ss-100 je cca 20 metrů a cena mě zajímá nejnižší možná. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Míla Brtník
« Odpověď #19 kdy: 14.02.2008, 20:59 »

Tak jsem si ještě jednou prohlížel snímek z katastru a zjistil katastrofální Nerozhodný omyl. Přehlédl jsem se v čísle pozemku a ty vzdálenosti jsou trošku jinak:

SP 100 --->  SS 100 cca 90 m
RE rozvaděč ---> dům cca 6 m

Poslední hřebíček do rakvičky... Pláč Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #20 kdy: 21.02.2008, 09:52 »

Občas nechápu logiku obecenstva v ČEZ. Dnes se například staví s oblibou bungalovy, které mají parametry nízkoenergetic kého domu (nízké tepelné ztráty, měrná spotřeba na vytápění do 50kWh/m2.rok - zemní registr+rekuperace),  tj. na vytápění se spotřebuje přibližně stejně nebo i méně elektřiny, co na běžný provoz domácnosti. Náročnost takového domku na odběr elektrické energie je jen cca 2x větší než domku, kde topí a ohřívají vodu plynem.
Posuzovat charakter odběrného místa pouze podle velikosti hlavního jističe a prostého typu sazby, je silně zavádějící.

Já sobně bych asi postupoval metodou postupných kroků - prvně je zlomit na sazbu D26 (aku sazba, kterou běžně přiznávají i pro bojleráře - jde s ní ale celkem v pohodě i topit, není sice tak výhodná jako přímotopná sazba, ale jde to),  a po 1-2 letech na ně napochodovat znovu a ukecat je na to, že už tam defacto topíte, technicky se tedy nic nezmění, a chcete jen formálně změnit sazbu na D45.

vám doporučuji skutečně zvážit, co chcete stavět. Pokud stavíte klasický dům, tedy ne NED (skutečný(!) NED, ne reklamní lákadélko stavebních firem),  tak se elektřiny nedoplatíte. Nelitujte pak 150tis. za zřízení plynové přípojky, kondenzačního kotle a všeho kolem toho.
Pokud budete stavět SKUTEČNĚ NED, pak je jediná volba mít vše na elektřinu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #21 kdy: 21.02.2008, 10:33 »

Já sobně bych asi postupoval metodou postupných kroků - prvně je zlomit na sazbu D26 (aku sazba, kterou běžně přiznávají i pro bojleráře - jde s ní ale celkem v pohodě i topit, není sice tak výhodná jako přímotopná sazba, ale jde to),  a po 1-2 letech na ně napochodovat znovu a ukecat je na to, že už tam defacto topíte, technicky se tedy nic nezmění, a chcete jen formálně změnit sazbu na D45.

Dobrá rada nad zlato, že ?!  dabel
Vy v podstatě radíte, aby odběratel porušil Smlouvu o připojení oběrného místa (což je věc každého) a pak se šel dobrovolně udat !  ajoooo

Aby bylo jasno - kromě toho, že jsem běžný, řadový odběratel (zákazník),  tak nejsem v žádném jiném bližším vztahu s žádným z distributorů nebo prodejců el. energie a rozhodně není mým úmyslem je jakkoli obhajovat.  pozor

Jen mne udivují podobné, rádoby úžasné rady, bez domýšlení důsledků.  Fackovaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
halik
« Odpověď #22 kdy: 21.02.2008, 19:51 »


Jen mne udivují podobné, rádoby úžasné rady, bez domýšlení důsledků.  Fackovaci


Důsledky nedůsledky... kdo se nechá jen tak lehce odbýt, tak si za své štěstí může sám! zle
Existuje řada způsobů, jak právě v tomto ohledu dosáhnout svého - ale je dobré to prvně zkusit po dobrém...
V tomto konkrétním případě bych příslušného distributora oficiálním dopisem slušně požádal o přezkoumání stanoviska (zkrátka bych podal stížnost - reportování o průběhu řešení stížností chodí na regulátora, takže je k nim s respektem přistupováno) - pokud by opakované stanovisko nevyznělo pozitivně, vyžádal bych si DETAILNĚJŠÍ zdůvodnění, na něž dle PPDS máte jinak i právo. Zdůvodněním myslím skutečné zdůvodnění zamítnutí, ne pouze lapidární tvrzení "z nedostatku distribučních kapacit, bla bla"... Tj. doložené pokud možno měřením z dané lokality, které jednoznačně prokáže, že je v lokalitě potenciální problém s podpětím a tudíž by dodatečný odběr mohl ohrozit kvalitu dodávky ostatním zákazníkům.
Garantuji, že po těchto krocích již 90% techniků vyměkne a odběr povolí, protože si nejsou ve skutečnosti jisti ničím - než jen paranoidními představami, jak se polovina sítí nn utápí v podpětí.
Těch zbývajících 10% případů jsou lokality, kde jsou již prokazatelně stížnosti na podpětí, technik je má na stole, a technik má tak v ruce neochvějný argument. I pak, v tomto případě kdy nebude vyhověno, má odběratel právo požadovat na distributorovi určení místa, kam se může připojit a to vlastním přímým vedením - technik opět musí zdůvodnit, proč zrovna toto místo, pokud určí ve své pohodlnosti přímo rozvaděč trafostanice, opět musí zdůvodnit, proč zrovna toto místo a ne nějaké bližší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #23 kdy: 21.02.2008, 20:19 »

Dobrá rada nad zlato, že ?!  dabel
Vy v podstatě radíte, aby odběratel porušil Smlouvu o připojení oběrného místa (což je věc každého) a pak se šel dobrovolně udat !  ajoooo

Aby bylo jasno - kromě toho, že jsem běžný, řadový odběratel (zákazník),  tak nejsem v žádném jiném bližším vztahu s žádným z distributorů nebo prodejců el. energie a rozhodně není mým úmyslem je jakkoli obhajovat.  pozor

Jen mne udivují podobné, rádoby úžasné rady, bez domýšlení důsledků.  Fackovaci


"Sebeudání" je až příliš velké slovo, ne?
I kdybyste tuto skutečnost i s popisem poslal kam chcete...,  třebas i rovnou na ERÚ, nestane se vůbec nic. Vůbec nic... Vůbec nic... I tam jsou jen lidi a lidi s oblibou řeší problémy tím způsobem, že si problémy zkrátka k tělu nepřipouští... A distributor? Si myslíte, že by se tímhle vůbec vážně zabýval!? Heheh...Dokud nejste (a) černým odběratelem a (b) nebo si vaším přičiněním nestěžují sousední odběratelé na nekvalitu dodávky, tak jste každému naprostá putna, co děláte. Statisíce lidí porušují rozličně dennodenně ustanovení svých smluv o připojení (nemá význam se detailně rozepisovat) - a neděje se vůbec nic, vyjma těch pár případů (a) a (b). Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Míla Brtník
« Odpověď #24 kdy: 03.03.2008, 20:17 »

Ejhle, tak jsem dnes z územního plánu zjistil radostnou novinu Úsměv : cca 100 metrů od pozemku, který bych rád koupil, je plánovaný transformátor.

A otázka zní: Jak přesvědčit ČEZ, aby ho tam co nejdřív postavil?

Našel jsem ještě jednoho zájemce, který by koupil pozemek hned vedle......

Anebo bych musel chtít vybudovat celé satelitní městečko... Super!?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Franta Norma
« Odpověď #25 kdy: 05.03.2008, 20:24 »

Mám dojem, že by podstatně stoupla naděje na kladné vyjádření ČEZ, kdyby se jednalo alespoň o dvě nová odběrná místa v dané lokalitě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #26 kdy: 06.03.2008, 06:21 »

Pokud budou v dané lokalitě 2 odběrná místa, tak už je to jiná písnička.
Každopádně i tak budete mít problém je "strhat" na toto řešení, protože se budou kroutit jak hadi.
To už spíš prodlouží stávající vývod nn až k těmto 2 odběrným místům, kde udělají skříň, z níž půjdou vaše přípojky - a skousnou pak i to elektrický topení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 21 dotazů.