Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Misto 3x25A po >20 letech CEZ zjistil, ze ma na pripojnem miste evidovan 1x25A
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Misto 3x25A po >20 letech CEZ zjistil, ze ma na pripojnem miste evidovan 1x25A  (Přečteno 18716 krát)
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #18 kdy: 11.12.2007, 22:55 »

Pane Beláň.

Jestli jsem to dobře na té fotografii rozpoznal, nejsou to náhodou staré dobré hadráky ? Šok

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 11.12.2007, 23:42 »

To: Hasala
Protože jste mě oslovil a protože rád sleduji Vaše příspěvky, sluší se odpovědět.
Jistě bychom mohli polemizovat celé hodiny o větách, které jste vypíchnul z mého příspěvku. Věřím, že by jsme nějaký společný výsledek našli.
Vyslovil jsem svůj názor, pro který mám své důvody a další naše debata, která by byla nám užitečná, asi nepomůže tazateli původní otázky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #20 kdy: 12.12.2007, 00:24 »

To Fuksa :

Uvedl jste své připomínky, já jsem na některé věci reagoval, protože to vidím jinak ... To už je údělem a snad i smyslem techto diskuzí ...
Není to míněno jako nějaký útok, jen je to prostě jiné stanovisko, jiný názor ...
Pokud se mnou někdo v něčem nesouhlasí, nemusí to být nutně můj nepřítel ... Mrknutí

V každém případě by mě velmi zajímal další vývoj této kauzy. Doufám, že tazatel bude sdílný a upřesní vzniklou situaci a také nám později napíše, jak to celé dopadlo ...

Také bych tazateli doporučoval, aby nejednal jen sám za sebe, ale aby se nějak spojil i s ostatními "postiženými" obyvateli domu a aby při dalším jednání s rozvodnými závody vystupovali společně ...
Jednotlivec se dá celkem jednoduše "odstřelit",  u skupinky je to obtížnější ...

Také by nebylo od věci angažovat nějakého odborníka (elektrikáře nebo lépe revizního technika),  který je zběhlý v jednání s rozvodnými závody, seznámí se na místě se situací a bude schopný odpovědět na případné dotazy technického rázu. Také by samozřejmě měl pomoci dovést vše k nějakému zdárnému konci a vyřešit situaci jak po stránce technické (případná výměna jističů),  tak po stránce legislativní.
V konečném důsledku také vyjde podobná pomoc profesionála pro jednotlivé uživatele bytů levněji, než kdyby každý postupoval samostatně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Elektrokocourkov
« Odpověď #21 kdy: 12.12.2007, 01:36 »

Měl jsem podobný případ u zákazníka s 3-fáz.elektroměrem,místo jističe 3 pojistky a vypínač ještě na černé desce a szbou D02-25. dal jsem jim nový ELM rozvaděč a jistič LSN 25C/3.Nově byl instaliván boiler a požadovaná sazba D25-25d.Po zákazníkovi chtěli 7,500,- za navýšení.Že prý to mají vedeno jako 1-fáz.odběr.

Další zajímavý případ - zákazník zemědělec má kravín ještě po komouších,drevěná HDS a závitové pojistky 100A. Z HDS to jde přímo na elektroměr,žádný hl.vypínač a sazbu má C02-63
Na jiném zemědělském areálu má velký deion 400A a sazbu C02-40.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #22 kdy: 15.12.2007, 10:30 »

Omlouvá se, delší dobu jsem se vzpamatovával z osobní tragédie a teprve nyní mám náladu na nějaký internet a přečetl jsem celou diskuzi.
Není jasné jaký je elektroměr. Pokud je třífázový a smlouva pouze na 1x25A. tak by ČEZ měl sklopit uši i hlavu a bez jakýchkoli dalších připojovacích poplatků opravit smlouvu a maximálně naúčtovat rozdíl měsíčních platů, a to maximálně tři roky zpátky od datumu vystavení faktury !! Chyba je jednoznačně na jejich straně!!
Pokud je na místě před jednofázovým elektroměrem třífázový hlavní jistič (předpokládám, že zbylé dvě fáze jsou odpojené, protože v tom případě jako neoprávněný odběr by se to řešilo úplně jinak).
Pokud je to vážná závada a pokud jste to někdo neviděl, tak vás mohu upozornit, že minimálně v Praha 6 - Dejvicích je několik set takto provedených odběrů. prostě při přeměně napětí byly k dispozici rozvaděče osazené třífázovými jističi a pro byty (kategorie "A") stačí jednofázový elektroměr.
Asi se jedná se o dům ze šedesátých let, tak aŤ vám ukáží doklady které byly potřebné k namontování elektroměru, někdo to takto tenkrát schválil a namontoval, zřejmě to je v celém domě. Slušně je pošlete do .... Prostě je to tam a do nějaké rekonstrukce, popř. do smrti toho jističe to tam musí vydržet.
Malé přirovnání : pokud by existoval legálně 20 let starý favorit s dieslovým motorem, prošel několika STK (výměna elektroměru),  tak po vás nikdo nemůže chtít abyste si motor vyměnil za benzínový jenom proto, že to tenkrát byl omyl.
A co se týče pojistek před elektroměrem,tak u sazeb "C" a "D" tak se přepočítávají dle vyhlášky ERU.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tequilla
« Odpověď #23 kdy: 15.12.2007, 21:15 »

Tak jsem provedl nejakou fotodokumentac i, snad z toho dokazete vycist o co se vlastne jedna a jak je pripojeno. Ja jak do toho zabredavam cim dal tim vic, tak toho cim dal tim min vim a je mi toho cim dal tim min jasneho  Úsměv. Takze prikladam par obrazku:






Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 15.12.2007, 22:34 »

Evidentne sa jedná o jednofázové elektromery a udivuje ma, že ČEZ tam nemá zaplombovanú svorkovnicu. U nás by to mohlo byť považované za porušenie plomby, resp. za neoprávnený odber. Nemáte tam náhodou iba podružné meranie? Ale to by ste zase asi nemal zmluvu z ČEZ-om. Tá inštalácia je tiež dobre sfušovaná. 
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #25 kdy: 22.12.2007, 14:00 »

Pokud je tam ten 3f elektromer namontovan jiz delsi dobu (radove roky),  tedy byl montovan v obdobi, kdy se platila obligatni tisicovka za nove OM bez ohledu na velikost jistice, tak si nejspis vytrucujete to, ze nebudete muset doplatit rozdil mezi 1f a 3f, ktery cini xA * 300Kc, v tomto pripade 7.500 Kc. Musite argumentovat tim, ze doslo k chybe ze strany distributora, ktery si to zkratka tehdy neohlidal a puvodnimu majiteli OM poskytl k podpisu smlouvu o pripojeni s chybnym uvedenim amperaze - namisto pozadovaneho 3x25A poslal smlouvy na 1x25A.

Kazdopadne doporucuji se svedky zdokumentovat neporusenost plomb, existenci 3f elektromeru, a fakt, ze momentalne instalovany a zaplombovany jistic je skutecne 3x25A! Mohlo by se taky stat, ze byste se jednoho dne vratila domu, jistic by byl odplombovany, napojeny pod 1f elektromer, a ve schrance by vas cekala obsilka s prosbou o ovedeni OM do smluvniho stavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #26 kdy: 22.12.2007, 14:08 »

Aha, ted jsem si vsiml tech fotek. Takze pokud tam jsou 1f elektromery, tak budete muset nejspis sklapnout usi. Za tohoto stavu se to ukecat moc neda. 1f elektromer, 1f smouva a k tomu 3f jistic, ktery je v majetku zakaznika. No to je kazdopadne zajimave.

Ale uz jsem videl horsi zverstva. Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvik Deutsch
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 21.03.2008, 20:37 »

 Zkuste vybrat z populace průměrnou ženskou (nebo i průměrného chlapa, dopadne to podobně) a zeptejte se ho, jestli má přívod domů jednofázový nebo třífázový a který elektroměr na chodbě je její (jeho).

To souhlasí. Nedávno jsem kupoval dům. Dva majitelé, tři elektroměry. Ani jeden z nich, nevěděl, který elektroměr je koho. Museli jsme to zkoušet vypínáním jističe. Až budu mít čas pošlu pár obrázků. Kdyby nešlo o život, tak by to byla zábava.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 21 dotazů.