Mohu žádat uhrazení části nákladů od souseda za opravu společného rozvaděče?

(1/2) > >>

MPK1:
Jsem majitelem domku kde se nachází dvě přípojkové skřínky na fasadě domu (jedna pro můj dům, druhá pro souseda).

Musel jsem tuto skřínku opravit na své náklady, čím jsem vlastně upravil tuto skřínku i pro souseda (měl tam staré jističe, ne pojistky).

Mohu žádat uhrazení části nákladů od souseda?

Jiří_Hrubý:
Přípojková pojistková skříň HDS je v majetku distributora. Ten je povinnen zajistit údržbu popř. výměnu. Trochu mi zaráží ty jističe, protože i ve starých HDS byly pojistky.
Není náhodou na domě jedna HDS a odvod z ní, čili HDV, které je v majetku odběratele, není rozděleno v další skříni pro dva odběratele?

Radek Kroutil:
Dle mého nemáte nárok. Pokud jste dělal úpravy, tak to bylo z důvodu, že vám to distributor nařídil, ne? Podobný případ jsem řešil u jednoho klienta. Byla to chatová kolonie a dva sousedi se rozhodli tam trvale přestěhovat. Pilíř RE měli společný, ale malý. Soused byl rychlejší a do posledního místa dosadil HDO a klient musel na své náklady rozšířit ten zděný pilíř  :'(

Pavel Horský:
Citace: MPK1  18.11.2007, 16:46

Jsem majitelem domku kde se nachází dvě přípojkové skřínky na fasadě domu (jedna pro můj dům, druhá pro souseda).

Musel jsem tuto skřínku opravit na své náklady, čím jsem vlastně upravil tuto skřínku i pro souseda (měl tam staré jističe, ne pojistky).

Mohu žádat uhrazení části nákladů od souseda?


To jsem z toho teda blázen. Čtu to stále dokola a stále tam vidím napsáno, že se na domě nachází dvě přípojkové skříně ( myšleno tím asi elektroměrové rozvaděče). Tazatel se zkratkou dusíkatého hnojiva píše, že musel opravit svoji jednu skříňku a tím vlastně opravil i sousedovo: Sakra, asi neumim počítat :-\
V každém případě, ať už je to jak chce, nárok žádný nemáte. Jediné východisko z vaší situace je pokorná domluva s vaším sousedem, který vás samozřejmě může poslat na patřičná nepěkná místa.

Petr Doležal:
 :o
Hnojivo je NPK, dusík je N  (pak ještě fosfor a draslík)   ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana